1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Poproszę o interpretację wyników PET CT
Autor Wiadomość
anna_marta 


Dołączyła: 05 Paź 2012
Posty: 11
Skąd: Warszawa

 #16  Wysłany: 2012-10-23, 11:49  


Sprawa się skomplikowała,

W niedzielę nastąpiło nagłe pogorszenie odma podskórna wygladła naprawdę źle, zapadła decyzja o szybkiej interwencji chirurgicznej. Lekarz dyżurny powiedział, że dopiero jak otworzy będzie wiadomo co to... Nie miałam wyjścia podpisałam zgodę w imieniu Mamy bo ona przez odmę nie widziała, miała całą twarz łącznie z oczami opuchnięta nie mogła też mówić.

Operacja trwała kilka godzin, lekarz (dyżurny, nie prowadzący) powiedział że jeśli się uda to usunie od razu zaatakowany guzem płat.
Podczas operacji wystąpiły problemy oddechowe, były rez problemy z wybudzeniem i lekarz operujący powiedział - bardzo rzeczowo i spokojnie - że niestety nie udało się usunąc zaatakowanego płata płuca, i raczej daje marne szanse na to w przyszłości.

Z kolei juz w poniedziałek prowadzący był bardzo optymistyczny, mówił niekoniecznie to samo co tamten. Ale on chyba taki ma sposób informowania, dużo mówi - podchodzę trochę z rezerwą bo jestem z osób lubiąchych konkrety - a nie opowieści. Nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi...
Operator powiedział "zaszylismy dziurę w płucu, są problemy z wybudzeniem" a prowadzący "załatali dziurkę w płucu, wybudzenie? nie to raczej szło o niewydolnośc płuca i co za tym idzie zwiekszoną ilość CO2". ot i takie różne rozbieżnosci...

Reasumują, czekamy na poprawę stanu, zejście odmy skórnej i na wyniki histo. Potem konsultacja kardiologiczna, i podjęcie decyzji o leczeniu.

Mama umęczona wczoraj od rana do po 20 w pozycji siedzącej na fotelu cały czas :( nie moze się kłaść w ciągu dnia musi, podobno być w pionie to koszmarnie meczące

Nie wiem co mogę zrobić :(
 
anna_marta 


Dołączyła: 05 Paź 2012
Posty: 11
Skąd: Warszawa

 #17  Wysłany: 2012-10-25, 10:36  Mam wyniki PCI i wycinków


Otrzymałam od lekarza wyniki, właściwie wyciągnęłam je na szybko, jak szedł na operację.

Na rozmowę jestem umówiona jutro na 11:00, mama ma być wypisana jutro do domu.

Proszę spójrzcie na skany, poradźcie o co pytać jak rozmawiać...
Tak jak pisałam wcześniej ze względu na problemy oddechowe interwencja chirurgiczna jest b mało prawdopodobna.
Mam nadzieję, że z Waszą pomocą uda mi się przeprowadzić z dr jutro poważną rozmowę.

Dziś poprosiłam Go, żeby rozmawiał ze mną wprost, mówił jak jest

Ania





CO_wynik.1.X 001.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 840 raz(y) 112,14 KB

CO_wynik.2.X.2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 829 raz(y) 94,42 KB

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #18  Wysłany: 2012-10-25, 13:09  


W histpacie mamy raka niedrobnokomórowego, z tego co rozumiem w toku jest immunohistochemia, która pozwoli rozstrzygnąć, czy jest to niskozróżnicowany rak płaskonabłonkowy czy też gruczołowy.
Niestety niskie zróżnicowanie raka oznacza jego wysoki stopień złośliwości.

O co możesz zapytać lekarza - na pewno o wszystko, co chciałabyś wiedzieć :) na pewno o dalsze leczenie - skoro zabieg operacyjny jest wykluczony, to jakie postępowanie jest przewidywane, czy wspominana wcześniej radioterapia, czy chemioterapia.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group