1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pomocy, rak płuca lewego.
Autor Wiadomość
becik-pl 


Dołączyła: 07 Lis 2012
Posty: 34
Pomogła: 1 raz

 #46  Wysłany: 2013-10-21, 14:07  


Absenteeism, dziękuję za odpowiedź. Przerzut na kręgosłup stwierdzono już w sierpniu.


tk kregosłup.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 257 raz(y) 173,13 KB

 
becik-pl 


Dołączyła: 07 Lis 2012
Posty: 34
Pomogła: 1 raz

 #47  Wysłany: 2013-11-06, 11:48  


Proszę Was o pomoc. Mama coraz bardziej cierpi, wiecznie ją boli kręgosłup albo wątroba (chyba). Lekarka z hospicjum nie chce już zwiększyć dawki morfiny. Mówi, że teraz to juz tylko na odział do hospicjum i pompa... mama jest przerażona, twierdzi, że jak uż się tak położy, to z tamtąd nie wyjdzie, tylko ja wywiozą :-( . Spójrzcie proszę na leki jakie mama teraz bierze. Jak je pomóc? Jestem taka bezsilna :-( .

Aktualnie mama bierze z przeciwbólowych:
Ketonal 2x1, mieszanka przeciwbólowa (13 ampułek morfiny, 20-tki + trzy ampułki Mitoclopramid + ampułka Midanium) zmieszane w strzykawce 20 ml - co 4 godziny 3 ml podskórnie. Dodatkowo miedzy mieszanką mama łyka sevredol. Ostatnio dołożyli mamie Amitriptylinum VP - 2x1 i Gamapentin Teva 300 mg 2x1.
Kilka dni było bez bólu, ale mama zaczeła mieć omamy, zwidy, cały czas spała więc lekarka zmniejszyła dawkę Amitriptyliny do 1x1, dziś wrócił ból, nie do opanowania. Mama łyknęła godzinę po podaniu mieszanki sevredol i bez zmian... Tak mi Jej szkoda, czy On musi tak cierpieć? :-(
Bardzo proszę, poradźcie coś.

[ Dodano: 2013-11-06, 13:56 ]
Przepraszam za błędy i literówki, ze zdenerwowania zapomniałam sprawdzić post przed wysłaniem.

[ Dodano: 2013-11-07, 10:08 ]
Podbijam temat, doradzicie coś? Bardzo proszę.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #48  Wysłany: 2013-11-08, 08:47  


Czy Mama dostaje sterydy, jeśli tak to jaki i ile?
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
becik-pl 


Dołączyła: 07 Lis 2012
Posty: 34
Pomogła: 1 raz

 #49  Wysłany: 2013-11-08, 22:35  


Dziękuję za odzew. Tak, dostaje, Encorton 10mg-10mg-0mg

Poniżej wypis ze szpitala z sierpnia, tam są zamieszczone wszystkie leki, jakie mama przyjmuje, na dzień dzisiejszy zmieniła się jedynie dawka morfiny w mieszance przeciwbólowej, doszła amitryptylina i gabapentin, a na nasilone duszności mamy koncentrator tlenu.

[ Dodano: 2013-11-08, 22:49 ]
Stan mamy przez ostatnie dwa dni bardzo się pogorszył. Nie jest w stanie dojść do łazienki. Każdy krok albo zmiana pozycji powoduje ból nie do zniesienia. Jeśli leży, bądź siedzi w dobrze obranej pozycji, jest ok. Dzisiaj mama miała wyznaczony termin kolejnej chemii (trzecia wlewka Taxotere). Nie była w stanie dojść kilka metrów z parkingu do szpitala (ból i duszności), musiałam iść po wózek.
Chemii nie dostała. Po pierwsze ze względu na złe wyniki krwi, po drugie ze względu na ogólny zły stan. Lekarka pozbawiła mnie złudzeń. To koniec leczenia. Mojej mamie zostało już bardzo mało czasu....:-((
Zaproponowała naświetlania tego kręgosłupa, ale mama musiała by dojeżdżać codziennie (na łóżko musiałaby czekać dwa miesiące...), ale mama nie jest w stanie znieść takiego wysiłku.
Rozmawiałam z nią, powiedziała, ze ma już dosyć, chce mieć święty spokój. Wie, że umrze, chce tylko, żeby nie bolało....
Boże...jakie to straszne wszystko....mama ma dopiero 52 lata...
Wiem, ze uporczywa terapia nie ma sensu, ale tak ciężko się z tym pogodzić...
Najgorsza jest ta bezsilność.
Pozostała nam jedynie nieoceniona pomoc hospicjum. :cry:


CAM00635.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 250 raz(y) 460,2 KB

 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #50  Wysłany: 2013-11-08, 23:47  


becik-pl napisał/a:
Encorton 10mg-10mg-0mg

Mało. Moim zdaniem, jeśli nie ma przeciwwskazań, należałoby zwiększyć dawki. Do decyzji lekarza prowadzącego, ale warto mu to zasugerować.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
romka 



Dołączyła: 26 Lip 2013
Posty: 445
Pomogła: 82 razy

 #51  Wysłany: 2013-11-09, 22:10  


becik-pl, |przytula| dużo sił Ci życzę.

[ Dodano: 2013-11-09, 22:10 ]
becik-pl, |przytula|
_________________
Romka.
To nie był czas,to nie była pora.21.o3.2014.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group