1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc w interpretacji wyników
Autor Wiadomość
Kaukaz 


Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2013-04-19, 14:47  Pomoc w interpretacji wyników


Witam serdecznie

Kilka dni temu w czasie ćwiczeń odkryłem pod lewą pachą guzek. Zaniepokoił mnie więc szybko pobiegłem do lekarza. Przed wizytą u internisty zrobiłem sobie badanie krwi jak i USG dołów pachowych, zeby nie iść do niego z pustymi rękami. Pan doktor za bardzo nie widział co ze mną zrobić i po dłuższej chwili wysłał mnie na RTG klatki piersiowej. Wyniki odbiorę za 4 dni. Nie był za bardzo rozmowny więc nie mam pojęcia na czym stoje. :/

Na razie moje wyniki prezentują się następująco
OB = 2
morfologia=wszystko w normie (oprócz PCT które u mnie wynosi 0,146 a norma to 0,150-0,500)
rozmaz= LIM 48%, LIM.POB 2%, MON 2%, SEG 45%, PAŁ 2%, EOZ 1%.

USG
W dole pachowym prawym węzeł chłonny wielkości 12 mm bez unaczynienia i o prawidłowej budowie. W dole pachowym lewym, w jego górnym piętrze węzeł chłonny wielkości 25x9 mm z zachowaną zatoką i bez cech wzmożonego przepływu naczyniowego. Mniejsze węzły chłonne w środkowym piętrze pachy wielkości do 12,5 mm.

Pan doktor nie potrafił mi nic o ty węźle powiedziec, tragedia... ja od siebie dodam, że jest niebolesny, przesuwalny (nie potrafie powiedzieć czy jest przyrośniety do podłoża, coś na pewno go z nim łączy, ale można nim poruszać), dość twardy [choć nie różni się w tym wypadku od innych wezłów chłonnych jakie mam wyczówalne pod żuchwą czy w pachwinach (największe do 10mm), mam je od lat i nigdy nie wzbudzały większego zainteresowania lekarzy.]

Dodam tylko, że badanie USG pod pachami miałem robione także 5 miesięcy temu (ginekomastia, nic specialnego) i w tamtym opisie jest napisane tylko "doły pachowe czyste".

Moje samopoczucie jest dobre, nie mam żadnych innych dolegliwości. Co o tym sądzicie ? Jakoś mocno się tym niepokoje. Dziękuje za odpowiedzi.
 
wlad 


Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 30
Pomógł: 3 razy

 #2  Wysłany: 2013-04-19, 15:10  


wezly chlonne moga byc podejrzane jezeli utrzymuja sie przynajmniej przez 3 tygodnie i w tym okresie nie zmniejszaja sie... u Ciebie jak piszesz to jest na razie kilka dni... takie powiekszenia moga sie zdarzac na przyklad z powodu infekcji...

ale, ze rtg pluc sobie zrobiles to dobrze, bo raz na kilka lat zaleca sie kontrolnie zrobic zdjecie... na pewno wtedy bedzie mozna powiedziec cos wiecej...
 
Kaukaz 


Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2013-04-19, 17:41  


Dzieki za odpowiedz. Mam ten węzeł prawie 2 tygodnie (przynajmniej wtedy go wyczułem), użyłem głupiego skrótu myslowego piszac "kilka dni". Zdaje sobie sprawe, że węzły mogą powiekszyć się w skutek infekcji. Tylko, że ja się świetnie czuje, węzeł jest bezbolesny no i OB jest równe 2.

Chciałem tylko żeby ktoś odniósł się do wyniku USG. Węzeł wydaje mi sie naprawde duży.
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #4  Wysłany: 2013-04-21, 12:14  


Kaukaz,

swietne OB i to, ze czujesz sie swietnie, to tak naprawde nie musi oznaczac, ze nie jestes chory. Ja mialem OB rowne 5, swietnie sie czulem, a i tak mialem nowotwor zlosliwy ukladu chlonnego: chloniak. Nie chce cie naturalnie straszyc, ale chcialbym, zebys wiedzial, ze samo OB nie jest wyznacznikiem, czy ktos jest chory czy nie.

Z opisu USG wynika, ze wezly sa w porzadku: zachowana zatoka tluszczowa, bez patologicznego unaczynienia... Doswiadczony radiolog od razu widzi, ktory wezel jest patologiczny, a ktory nie.
Niemniej, ta wielkosc 25mm jest spora. Za onkologicznie podejrzane wezly uwaza sie od ok. 15 mm, medycyna jednak to nie matematyka.
Moze warto zrobic to USG powtornie za 2-3 miesiace?

4 dni na wynik RTG klatki piersiowej? Jakos dlugo...Ale oczywiscie to niczemu nie szkodzi, kazdy zdrowy czlowiek powinien je miec raz do roku, przynajmniej dla kontroli.

Powiekszone wezly chlonne pod zuchwa czy w pachwinach zdarzaja sie dosc czesto: najczesciej to wynik infekcji czy problemow z zebami.

Ja bym zrobil kontrolne USG za jakis czas.

Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group