1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pojedyncze guzki- płuco prawe
Autor Wiadomość
kawo 


Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2011-07-14, 21:42  Pojedyncze guzki- płuco prawe


Na wstępnie ...... dzień dobry, dobry wieczór :)
Przeglądam forum, szukam "mojego" przypadku ale nie znalazłem dokładnie podobnego.

Otóz, lekarz zlecił mi badanie tomografem. Poszedłem, odczekałem swoje w czasie, badanie wykonane i mam wynik.
Hmmm, co tam nie ma. Zwapnienia w nerkach, kręgosłup do wymiany ...... i to co mnie niepokoi to:
pojedyncze niespecyficzne guzki wielkości 4mm, i 4x8 mm w segm. 10 płuca prawego.
Prawdopodobnie drobna około 5mm torbiel przedprzeponowa w prawym płacie wątroby.
Prawdopodobnie naczyniak wielkości ok. 5 mm w trzonie kręgu L 1 ( to w opisie do kręgosłupa)

Pozostałe wyniki raczej w normie. Węzły chłonne jamy brzusznej i miednicy malej - nie powiększone.
Proszę mi doradzić, tak szczerze. To już poważne "kłopoty" czy jeszcze niekoniecznie.
Co jest najbardziej niepokojące. Mnie niepokoją te guzki w płucach (palę papierosy), oczywiście inne wyniki też radości mi nie przysparzają.
Proszę znających się o kilka zdań. Doradztwo, pokierowanie, na co zwrócić uwagę, kolejność postępowania. Bardzo proszę.

Pozdrawiam.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2011-07-14, 22:04  


Poprosimy wynik TK w całości.

Czy lekarz kierujący na TK widział już wynik i coś zalecił?
_________________
 
kawo 


Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2011-07-14, 22:50  


absenteeism napisał/a:
Poprosimy wynik TK w całości.
Czy lekarz kierujący na TK widział już wynik i coś zalecił?


Dziękuje za odzew. Już odpowiadam.
Skierowanie na TK otrzymałem od urologa. Urolog zlecił mi badanie na PSA a później mam mieć badanie na strumień moczu (mam słaby szczególnie rano). Przepisał mi lek: Finaster.
Zalecił mi zgłosić się do lekarza rodzinnego. Byłem i lekarz rodzinny skierował mnie do pulmonologa z opisem "cito".
Termin wizyty ...hoho .... można czasem nie doczekać. Jednak trochę poszukałem, popytałem i mam całkiem super 25 lipiec. ( proponowano mi na wrzesień).

Opis TK: wklejam skan aby coś mi nie umknęło. Proszę o diagnozę.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2011-07-14, 22:59  


kawo napisał/a:
Proszę o diagnozę.

Diagnozy na forum nie stawiamy - od tego jest lekarz, który bezpośrednio widzi i bada pacjenta.
To tak dla wyjaśnienia.

Obraz jest faktycznie dość niespecyficzny, tzn. po wyniku TK nie da się stwierdzić co to może być.

TK, jakie miałeś wykonane, to TK jamy brzusznej, dlatego udało się złapać w obrazie pewnie tylko ten segm. 10 płuca. Nie wiemy w zasadzie co się dzieje w innych częściach płuc - przydałoby się zrobić TK klatki piersiowej.

Wynik PSA już masz?
_________________
 
kawo 


Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2011-07-14, 23:00  


Dopisuję. (zapomniałem szczegółowo odpowiedzieć).
Wynik TK widział już lekarz urolog i lekarz rodzinny. To co napisałem czyli przypisany lek, badanie PSA, późniejsze badanie strumienia moczu to już po zapoznaniu się z wynikiem TK.

[ Dodano: 2011-07-14, 23:10 ]
Tak - już mam.
PSA = 0,548

[ Dodano: 2011-07-14, 23:12 ]
Psa od lat, co roku je wykonuję. Zawsze w przedziale do 0,71 (to było najwięcej).
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #6  Wysłany: 2011-07-14, 23:23  


Napisz też, dlaczego lekarz zlecił tomografię. Coś Ci dolegało/na coś się leczysz? Jakie objawy?
_________________
 
 
kawo 


Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 4

 #7  Wysłany: 2011-07-14, 23:24  


Ale szablon tego forum jest zdradliwy. :-( Nie można poprawić swojego błędu.
Pierwszy raz spotykam takie rozwiązanie. Powinna być możliwość poprawy, błędy mogą się przytrafić każdemu. Ja już kilka zaliczyłem, coś chciałem poprawić i .... nie można.
Trza uważać, pilnować się na każdym kroku coby za dużo ortografów nie złapać. :fucc:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Finlandia: 2011-07-14, 23:25 ]
Zaraz Ci wszystko poprawię.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Finlandia: 2011-07-14, 23:27 ]
No, literówki poprawione, jakbyś chciał coś dodać czy poprawić to daj mi znać na priv.

[ Dodano: 2011-07-14, 23:38 ]
Finlandia napisał/a:
Napisz też, dlaczego lekarz zlecił tomografię. Coś Ci dolegało/na coś się leczysz? Jakie objawy?

Zlecił mi urolog.
Moje dolegliwości: główna i zasadnicza do tej pory to kilkakrotne kamienie w nerkach, które "urodziłem" :-( i od dłuższego czasu problem z opróżnieniem (całkowitym) pęcherza.
Po drodze trafiło tj. 2 lata temu, zapalenie dróg moczowych. Wyleczone.
Teraz zmieniłem urologa ponieważ ten do tej pory chyba juz nie miał pomysłu co ze mna zrobić. Nie leczył. Wizyta sprowadzał sie do : co u pana słychać, ? pogadalismy o samochodach, o wczasach. Miło i przyjemnie. Do widzenia, jakies tabletki, zalecenia- NIC. Nastepnym razem. Nasstępnym razem było tak samo. O samochodach ... ;)
Musiałem zmienić.

Teraz moja dolegliwość: rano jak sikam to wieki całe. :-( Leci tak jakby chciało a nie mogło. Poważnie. Dopiero około godz. +- 9,00 - 10,00 jak już się trochę poruszam, pochodzę to nastepne oddanie moczu jest już "jako-tako".
Lekarz urolog zapewne chciał zobaczyć w czym rzecz. To porządny gość :-D (póki co- nie narzekam).
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group