1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Podwyższony ALAT i krwawienie
Autor Wiadomość
nika 


Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 35
Pomógł: 2 razy

 #16  Wysłany: 2010-04-07, 15:53  


A jeszcze zapytam, Mirko, Twoja Mama jest przed czy po menopauzie??
 
mirka 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 27
Pomogła: 3 razy

 #17  Wysłany: 2010-04-07, 18:35  


Witam Moja mama jest po menopauzie,właśnie jestem po rozmowie z Panią ginekolog jest już wynik z cytologii.Wynik jest bardzo dobry teraz czekamy jeszcze na wynik po abrazji.Czy jeżeli wynik cytologii jest dobry to czy ten drugi musi być wyrokiem.Ja nie znam się na tym dlatego pytam tutaj.
 
nika 


Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 35
Pomógł: 2 razy

 #18  Wysłany: 2010-04-07, 21:23  


mirka napisał/a:
Witam Moja mama jest po menopauzie,właśnie jestem po rozmowie z Panią ginekolog jest już wynik z cytologii.Wynik jest bardzo dobry teraz czekamy jeszcze na wynik po abrazji.Czy jeżeli wynik cytologii jest dobry to czy ten drugi musi być wyrokiem.Ja nie znam się na tym dlatego pytam tutaj.


Cytologia wykrywa raka szyjki macicy, cieszę się że wynik wyszedł pozytywny :mrgreen:
Natomiast podczas abrazji pobiera sięwycinki z trzonu macicy-ze zmienionych chorobowo miejsc i to je się bada. Teoretycznie można więc mieć cytologię w porządku, natomiast mieć raka endometrium, ale ja wierzę że i drugi wynik nie będzie zły. Wierzę że wszystko u Twojej Mamy będzie w porządku :) Trzymajcie się, pozdrawiam ciepło.

My jutro jedziemy do lekarza ustalić jakiś termin :)
 
mirka 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 27
Pomogła: 3 razy

 #19  Wysłany: 2010-04-16, 15:49  


Witam w poniedziałek odbieramy wynik po abrazji macicy strasznie się boję.Wynik cytologi PAT1 z zaleceniami kolejnej cytologii za rok.Z tego co przeczytałam na forum wynik może wskazać na raka endometrium jakie są szanse na wyleczenie,czy jest duże prawdopodobieństwo przerzutów.Proszę napiszcie mi czego tak naprawę możemy się spodziewać po tym wyniku
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #20  Wysłany: 2010-04-16, 15:56  


mirka napisał/a:
Witam w poniedziałek odbieramy wynik po abrazji macicy [...] Proszę napiszcie mi czego tak naprawę możemy się spodziewać po tym wyniku

Wszystkiego.

A poważniej mówiąc - może najpierw go tutaj zamieść, wtedy będzie o czym dyskutować.

Trzymam kciuki za pozytywne wieści :uhm!: Te kilka dni czekania będzie trudne, wiem ... :tull:
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
nika 


Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 35
Pomógł: 2 razy

 #21  Wysłany: 2010-04-16, 20:55  


Ja również trzymam kciuki, liczę na to że wszystko będzie OK. Wyobrażam sobie jak trudne musi być takie czekanie... Weekend szybko zleci, nie zamartwiajcie się. Proszę, daj znać jakie wieści przyniesie poniedziałek. Pozdrawiam serdecznie.
 
mirka 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 27
Pomogła: 3 razy

 #22  Wysłany: 2010-04-19, 14:53  


Mam już wynik mojej mamy proszę o przetłumaczenie
DEGENERATIO CUSTICA MUCOSAE.FRAGMENTA DOLUPOSA ENDOMETRII
nie wiem czy nie popełniłam jakiegoś błędu ale trudno to rozczytać takiemu laikowi jak ja
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #23  Wysłany: 2010-04-19, 15:27  


DEGENERATIO CUSTICA MUCOSAE.FRAGMENTA DOLUPOSA ENDOMETRII:

Degeneratio custica [cystica] mucosae - zwyrodnienie cystowe błony śluzowej,
Fragmenta polyposa [!] endometrii - polipowate fragmenty endometrium.

Nie widać tu wzmianki o ich złośliwości ...
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
mirka 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 27
Pomogła: 3 razy

 #24  Wysłany: 2010-04-19, 15:41  


Co to oznacza czy mama będzie musiała przejść operacje jak powinno wygladać dalsze leczenie
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #25  Wysłany: 2010-04-19, 15:59  


Sądzę, że odpowiedź na Twoje pytania zależy przede wszystkim od stopnia i wielkości tych zmian.
To lekarz Twojej mamy powinien się wypowiedzieć, co dalej. Pytałyście tę panią ginekolog, co ona proponuje ?
Badała mamę, widziała te wyniki, powinna najlepiej wiedzieć, jakie dalsze postępowanie i ewentualne leczenie należy podjąć.

Operacyjne usunięcia macicy / przydatków wykonuje się, o ile są ku temu wskazania - mięśniaki, inne zmiany - ale o odpowiednio znacznym rozmiarze, uzasadniającym podjęcie takiej ingerencji w organizm.
Dlatego to właśnie przede wszystkim prowadzący lekarz powinien Wam zasugerować co dalej i udzielić wszelkich informacji potrzebnych do podjęcia odpowiedniej decyzji.

Pozdrawiam serdecznie. Napisz, czego się dowiedziałyście po konsultacji z panią doktor _itsme_
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
mirka 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 27
Pomogła: 3 razy

 #26  Wysłany: 2010-04-19, 16:06  


Dziękuję bardzo za odpowiedż Jeszcze nie konsultowałysmy tego wyniku z Pania doktor bo zabieg był robiony przez innego lekarza właśnie usiłuję się dodzwonić do gabinetu Pani profesor aby się umówić.Jak dowiem się czegoś konkretnego na pewno się tą wiedzą podzielę.Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-04-19, 17:49 ]
Udało mi się wreszcie dodzwonić do gabinetu Pani doktor.Wizyta 30.04
 
nika 


Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 35
Pomógł: 2 razy

 #27  Wysłany: 2010-04-19, 19:48  


Witam Mirka, cieszę się że nie ma w wyniku wzmianki o żadnych zmianach złośliwych :) Dalej będę trzymać kciuki-tym razem za wizytę u Pani Doktor i następne pomyślne wieści :-D Pozdrawiam Was serdecznie.
 
mirka 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 27
Pomogła: 3 razy

 #28  Wysłany: 2010-04-30, 19:55  


Witam moja mama jest po wizycie u Pani doktor i jestem chyba najszczęsliwsza w tej chwili
Po sprawdzeniu wyników i badaniu Pani doktor kazała przyjść mamie do kontroli za ROK . :)
Pozdrawiam
 
nika 


Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 35
Pomógł: 2 razy

 #29  Wysłany: 2010-05-04, 08:38  


Witaj Mirka, nawet nie masz pojęcia jak się cieszę że wszystko skończyło się dobrze :mrgreen: Życzę dużo zdrówka i jak najmniej zmartwień i powodów do niepokoju :-D
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group