1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Podejrzenie torbieli okołonerwowych
Autor Wiadomość
marita 


Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2011-11-21, 20:25  Podejrzenie torbieli okołonerwowych


Witam serdecznie,
Trafiłam na to forum czytając pewien blog. Nie sądziłam, że będę się tu w najbliższym czasie udzielać i wciąż nie jestem pewna, czy na pewno dobrze robię, pisząc tu, bo nie ma w moim przypadku póki co podejrzenia choroby nowotworowej, co nie przeszkadza mi bardzo denerwować się wynikiem badań męża.

Nie wiem szczerze mówiąc, czy piszę w dobrym miejscu (bo chodzi o kręgosłup), ale dziś mąż odebrał wyniki rezonansu magnetycznego piersiowej części kręgosłupa i wyniki trochę mnie przestraszyły. Muszę dodać, że jestem straszną histeryczką, a dodatkowo jestem w tej chwili w ciąży i zdenerwowałam się podejrzeniem, które wynika z badania. Jutro idziemy do neurologa z wynikiem, ale jeśli ktoś poświęciłby chwilę temu badaniu i rzucił na nie okiem, byłabym nieco spokojniejsza i być może przygotowana na to, co możemy jutro usłyszeć. Jeśli okaże się, że mój post jest bez sensu/nie na miejscu, proszę o skasowanie go.

Mąż od pewnego czasu skarżył się na bóle kręgosłupa. Jeden lekarz zapisał Ketonal, ale posłałam go do drugiego, trafił do neurologa, miał robione RTG kręgosłupa piersiowego, które wykazało:
- esowata skolioza kręgosłupa TH
- dziobki kostne na przednich i bocznych krawędziach trzonów TH
- wysokość kręgów i tarcz prawidłowa.

Lekarz nie uznał badania za wystarczające, gdyż bóle (a właściwie ataki bólu, raz na kilka tygodni) były dla męża wykańczające i zlecił rezonans magnetyczny, którego wyniki przesyłam poniżej. Bardzo zaniepokoiły mnie te niepokojące sygnały w tkankach miękkich oraz niejednoznaczny opis badania: czy wymienione w nim zmiany mogą powodować torbiele, czy torbiele już są? Czym są takie torbiele? Czy są groźne, jak się je leczy? Czy ma to jakiś związek z tymi dziobkami?

Mam nadzieję, że to nie będzie nic poważnego, ale strasznie się martwię :(

http://img72.imageshack.us/img72/3083/badanie.jpg

[ Dodano: 2011-11-21, 20:50 ]
Przepraszam, zapomniałam dodać: mąż ma 30 lat, od zawsze pracę siedzącą i raczej stresującą, mało ruchu (=nadwaga, głównie brzuch), na dodatek pali papierosy (jeśli tryb życia ma tutaj jakiekolwiek znaczenie).
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #2  Wysłany: 2011-11-23, 21:12  


marita, na tyle ile się znam, torbiele okołonerwowe mogą powodować ucisk na opony w kręgosłupie co powoduje ból.

Nie wiem dokładnie co postanowi lekarz, na pewno zbada Męża i coś sensownego ustali.

pozdrawiam ciepło

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group