1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
podejrzenie raka płuc porada
Autor Wiadomość
paulinam 


Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2013-02-28, 17:21  podejrzenie raka płuc porada


Witam, mój tata po zauważeniu u siebie krwioplucia i nieustannie powracającym kaszlu, poszedł do lekarza, który skierował go na badanie RTG (wynik w załączonym pliku). Po całej tej sytuacji tata dostał skierowanie z oddziału ratunkowego do szpitala na badania, bronchoskopia została wyznaczona na termin 05.03, terminu innych badań nie wyznaczono. Bardzo się martwię, i chciałabym zapytać co można powiedzieć na tym etapie, czy to na pewno jest rak? Jakie są inne ewentualności? Jakie badania należy wykonać (w szpitalu jeszcze nie wiadomo czy tata dostanie miejsce na oddziale), gdzie się zarejestrować aby je zrobic.





Proszę o jakąkolwiek poradę, jestem bezradna i nie mogę uzyskać żadnych informacji od lekarzy.


d3c52176f289fabb.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1588 raz(y) 194,4 KB

d754ba18f710fa8c.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1556 raz(y) 205,75 KB

 
Terlewa 


Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 645
Skąd: Warszawa
Pomogła: 87 razy

 #2  Wysłany: 2013-02-28, 19:35  


witam, trzeba zaczekać na dalsze badania, 5 marzec niedługo.
Na wizytę do onkologa nie jest potrzebne skierowanie, ale lepiej będzie jak poczekacie do wtorku.
Serdecznie pozdrawiam
_________________
Teresa
Mąż odszedł 19.09.2011 DRP
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #3  Wysłany: 2013-02-28, 22:44  


Obraz - zarówno RTG jak i całość wywiadu - może wskazywać na raka płuca. Konieczne są dalsze badania - przede wszystkim TK klatki piersiowej, również wspomniana bronchoskopia.
_________________
 
paulinam 


Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 4

 #4  Wysłany: 2013-03-13, 13:57  wyniki badan


Witam, pisze ponownie proszac o pomoc w zinterpretowaniu wynikow badan. Z artykułów w internecie, ktore przeczytalam dotychczas wiem ze stan mojego taty jest bardzo ciezki. Umowilam tate jutro na wizyte z lekarzem w igichp na plockiej. Jakie sa rokowania dla mojego taty? Jakie leczenie podjac i gdzie? (Tata dostal skierowanie do szpitala w radomiu, zastanawiamy sie jednak nad leczeniem gdzie indziej)
Do tej pory nie moge sie pogodzic z tym ze u mojego Taty zdiagnozowano raka, tata jest zawsze pelen zycia, nigdy nie skarzyl sie na zadne bole, nawet teraz, gdy postawiono diagnoze, radzi sobie lepiej ode mnie...









1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1303 raz(y) 233,97 KB

2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1232 raz(y) 216,28 KB

3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1283 raz(y) 262,57 KB

4.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1119 raz(y) 137,85 KB

 
paulinam 


Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2013-03-17, 22:34  ....


Witam, chcialabym zapytac czy te guzki podpcunowe (5 mm pod prawym i dwa 2 mm pod plucem lewym) musza byc guzkami przerzutowymi? tzn czy istnieje jakies badanie potwierdzajace to, ze sa to przerzuty?
Jutro tato bedzie mial pierwsza chemioterapie.

Ponownie prosze o interpretacje wstawionych powyzej badan, rokowania, porade.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2013-03-17, 22:40  


paulinam napisał/a:
czy te guzki podpcunowe (5 mm pod prawym i dwa 2 mm pod plucem lewym) musza byc guzkami przerzutowymi? tzn czy istnieje jakies badanie potwierdzajace to, ze sa to przerzuty?

Jeśli w badaniach kontrolnych po chemioterapii guzki zmniejszą się, będzie to wskazywało na ich przerzutowy charakter.

paulinam napisał/a:
Ponownie prosze o interpretacje wstawionych powyzej badan, rokowania, porade.

W badaniach, jak opisano w wypisie, stwierdzono raka płaskonabłonkowego w wysokim stopniu zaawansowania. Niestety rokowanie nie jest pomyślne, możliwe jest jedynie leczenie paliatywne - nie prowadzące do trwałego wyleczenia, ale niwelujące objawy choroby i poprawiające jakość życia pacjenta, jak również przedłużające mu życie. Leczeniem tym jest chemioterapia, którą - jak piszesz - zdecydowano się podać tacie.
Po 2-3 cyklu powinno być wykonane kontrolne TK celem sprawdzenia, czy chemioterapia działa.
_________________
 
paulinam 


Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 4

 #7  Wysłany: 2013-08-19, 19:35  


Badanie kontrolne TK po 2 cyklu chemii wykazało zmniejszenie sie masy guza, tata przyjął w sumie 4 cykle.
Po konsultacjach z dr tata został skierowany na naświetlania paliatywne do szpitala w Wieliszewie (w sumie 10 lamp). Nie mam w tej chwili dostępu do wyników badań (załączę je później), ale wypisano go 27. 07 w stanie dobrym. Od trzech tygodni, tata ma problemy z przełykaniem czegokolwiek, nie możne jeść, stracił apetyt i ciągle pluje z krwią. Byliśmy z tym u lekarza, który powiedział ze to normalne po naświetlaniach... Można mu jakoś pomoc i wyleczyć szybciej przełyk, żeby mógł normalnie jeść?

Czy tata nie powinien teraz isc na kontrolne TK? (po wizycie u lekarza nie dostal skierowania)
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #8  Wysłany: 2013-08-29, 23:15  


Nie wiemy jaki dokładnie był wynik TK, co konkretnie naświetlano i jaką dawką itp. itd.
Zamieść wyniki badań, wówczas będziemy mogli wypowiedzieć się bardziej merytorycznie.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group