1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Podejrzenie lymphoepitheliomy
Autor Wiadomość
aania 


Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 8

 #1  Wysłany: 2011-02-24, 10:08  Podejrzenie lymphoepitheliomy


witam wszystkich korzystających z tego forum :) .
Jeszcze 2 dni temu nie przypuszczałam, że będę potrzebować tego rodzaju wsparcia.
Ale 2 dni płakania - reszta działania. Więc zaczynam...

Otrzymałam wyniki biopsji.
Jutro jadę do centrum onkologii w warszawie na konsultacje, ale może ktoś jest w stanie uchylić rąbka tajemnicy wyników biopsji:
wniosek: cellulae carcinomatosae - to zdaje się oznacza komórki rakowe,
ale dalej to już nie bardzo wiem, więc pomóżcie proszę:
obraz cytologiczny przerzutu lymphoepithelioma - może ktoś ma coś podobnego w swojej biopsji?
- w internecie nie mogę odnaleźć satysfakcjonujących mnie wiadomości. proszę o odpowiedź.
chcę się jakoś do tej wizyty przygotować - nie wiem jak - nawet jakie zadać pytania.

generalnie mam 33 lata i jestem wkurzona tym, że to na mnie spadło!!!!!
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2011-02-24, 10:36  


Cellulae carcinomatosae - komórki rakowe
Lymphoepithelioma - in. guz Schminckego, nabłoniak limfatyczny. Jest to nowotwór rejonu głowy i szyi, stąd przeniesienie tematu do tego działu.
Jednak bez dalszych informacji - czego biopsja to była, z jakiego powodu została wykonana ciężko udzielić więcej informacji.
_________________
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #3  Wysłany: 2011-02-24, 10:42  


aania, lymphoepithelioma to nazwa z dawnej klasyfikacji, obecnie to rak niezróżnicowany jamy nosowo-gardłowej.

Podobny przypadek w tym wątku: http://www.forum-onkologi...Fnicowany#37552
 
 
aania 


Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 8

 #4  Wysłany: 2011-02-24, 11:29  


właściwie to nie miałam żadnych objawów. Jedynie zaczął mi sie powiększać bezboleśnie 1 węzeł chłonny poniżej lewego kąta żuchwy ma wymiary 37mm/12mm i obniżona echostrukturę z linijna zatoką. Zrobiono z niego biopsje i tak wyszło... mam nadzieję, że nie jest on jakoś bardzo zaawansowany. choć inne węzły też mam powiększone na szyi największy 20 mmm, ale o prawidłowej echostrukturze.
co możecie mi o tym powiedzieć??? :roll:
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2011-02-24, 11:38  


Faktycznie węzeł dość duży, długo z nim chodziłaś zanim doszło do biopsji?

Na pewno będziesz mieć zlecone dalsze badania aby móc określić jak bardzo zaawansowana jest choroba i dokładnie ją zdiagnozować, bo na razie to tylko podejrzenie. Wszystkiego pewnie dowiesz się jutro na wizycie w CO :)
_________________
 
aania 


Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 8

 #6  Wysłany: 2011-02-24, 21:56  


z tym węzłem chodzę od XI. 2010 r.

dzięki bardzo za zainteresowanie...
nie mogę się doczekać jutra- paradoksalnie;)
 
aania 


Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 8

 #7  Wysłany: 2011-02-26, 18:04  


miałaś racje- wynik biopsji nie zrobił na lekarce takiego wrażenia jak na mnie. orzekła, że to jest ogólne sformułowanie. mam skierowanie na kolejną biopsję, potem najprawdopodobniej pobranie węzła, zrobiono mi tez gruntowne badania krwi :) . nadal wszystko pod :?: , ale kupiłam już sobie książki, które służą mi ogromna pomocą i pomagają... :lol:
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #8  Wysłany: 2011-02-26, 18:11  


Najważniejsze, że zlecona jest dalsza diagnostyka, także trzymam kciuki żeby wszystko rozstrzygnęło się jak najszybciej.
_________________
 
Bluesy 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 292
Skąd: Częstochowa
Pomogła: 50 razy

 #9  Wysłany: 2011-02-27, 20:19  


Witaj Ania,
jeśli diagnoza się potwierdzi,chociaż życzę żeby jednak nie, to mój wątek słusznie polecono bo właśnie jestem w trakcie leczenia tego samego - niskozróżnicowany nowotwór nosogardła,więc służę doświadczeniem. Niestety nie mam przy sobie papierka na którym jest po łacinie, żeby porównać z Twoim.
Napisz gdzie jesteś diagnozowana, diagnozę powinien potwierdzić wycinek i rezonans,u mnie tak było. Obecnie leczę się w Gliwicach.
Możesz pisać, mam w szpitalu net więc odpowiem, jak trzeba to podam nr tel.kom.


pozdrawiam
_________________
Ewa
 
 
aania 


Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 8

 #10  Wysłany: 2011-03-01, 16:33  


cześć Ewa - tak bardzo się cieszę, że do mnie napisałaś. Ja leczę się w CO w Warszawie- leczę za duże słowo, byłam tam 2 razy :) dzisiaj właśnie wróciłam z jednodniowego pobytu miałam cytometrię. Lekarz miał niewyraźną minę. Na Wstępie orzekł, że nie wyglądam na taką, która by chorowała na tego rodzaju nowotwór, potem nic już nie mówił- jak zajrzał pod ten swój mikroskop. Powiedział, żebym się zgłosiła za tydzień do lekarza mnie prowadzącego i on tam przekaże wyniki..... i tyle...zostałam z niepewnością, ale i z wiarą....bez względu jaka będzie diagnoza chętnie nawiązałabym z Tobą jakiś bliższy kontakt mój mail- aniao2@onet.eu-
będę wdzięczna
ps. czytałam twój ostatni post GRATULACJE :papap: :okok" TAK TRZYMAJ!
 
aania 


Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 8

 #11  Wysłany: 2011-03-18, 15:15  


wróciłam dziś z CO - miałam wcześniej wykonaną endoskopię- nie znaleziono nic w noso gardle, tomografia natomiast oprócz powiększonych węzłów chłonnych (2A prawe do 12mm, lewe do 10mm, 5A prawe do 10mm, lewe do 14mm) wykazała pogrubienie tylnej prawej ściany gardła na wysokości dolnej krawędzi stoku (pogrubienie do 11mm na długości ok 21mm).
Lekarz nie skomentował tych wyników oprócz słów, że widocznie mam coś w gardle- skierował mnie na następna wizytę do radiologa... :?:
Co myślicie na ten temat??? :trala:
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #12  Wysłany: 2011-03-18, 22:30  


Hmmm, być może otrzymasz jeszcze skierowanie na rezonans magnetyczny z kontrastem. Trzeba sprawdzić to "coś" w gardle.
_________________
mamanel
 
aania 


Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 8

 #13  Wysłany: 2011-03-20, 17:29  


Mija już miesiąc i mam wrażenie, że dużo więcej nie wiem.Czy uważacie, że ta cała diagnoza nie ciągnie się zbyt długo- jakie jest Wasze pod tym względem doświadczenie???
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #14  Wysłany: 2011-04-09, 21:47  


Czasem, w złożonych przypadkach, diagnozowanie może się wydłużać. Szczególnie przy chorobach rzadkich lub np. autoimmunologicznych, które dają objawy podobne do innych przypadłości.
Grunt do dążenie do właściwej diagnozy i doboru jak najskuteczniejszego leczenia.
Czy coś więcej się wyjaśniło?
_________________
mamanel
 
aania 


Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 8

 #15  Wysłany: 2014-11-29, 17:37  


Witam...postanowiłam, że napiszę po kilku latach, jako żywy dowód, że z rakiem się wygrywa. Z tym złośliwym też :) , a wręcz nawet usłyszałam od lekarza, ze te złośliwe leczą sie czasami lepiej. Leczenie miałam intensywne chemio i radioterapia, ale warto było nie tracić nadziei. Skutki uboczne leczenia pozostały... dzięki nim nie zapominam cenić życia, podchodzić do niego z pewną lekkością i większą radością. Wróciłam do pracy i z mężem zaczęliśmy się starać o dziecko...Bogu dzięki i kibicuję tym wszystkim, którzy są w trakcie leczenia. Jeśli ktoś potrzebowałby wsparcia lub rady, na tyle, na ile mogę chętnie jej udzielę. :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group