1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Podejrzenie guza pęcherzykowego oksyfilnego tarczycy
Autor Wiadomość
joanna30 


Dołączyła: 20 Lip 2013
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2013-07-20, 14:59  Podejrzenie guza pęcherzykowego oksyfilnego tarczycy


Witam
jestem juz po operacji tarczycy (25 czerwiec 2013)
niestety mam porazone nerwy krtaniowe i paraliż strun nie mówie tylko szeptam
i nikt nie jest w stanie powiedziec ile tak bedzie i czy w ogóle minie i bedzie dobrze.

Wszystko zaczeło sie rok temu gdzie przez przypadek trafiłam na usg tarczycy (był bezpłatny program)
na usg wyszło ze mam bardzo dużo guzów potem jeden endo i drugi
biopsja na której wyszło "liczne tyreocyty z obfitą kwasochłonną ziarnistą cytoplazmą-PODEJRZENIE GUZA PĘCHERZYKOWEGO OKSYFILNEGO",
operacja w trybie pilnym 1,5 miesiaca czekania po operacji nie mówie
natomiast wynik badania hisopatologicznego nie pokrywa sie z bacc "liczne guzki koloidalne"
mam wycieta cała tarczyce wraz z ciesnia ,chirurg który wykonywał operacje mówił ze tak brzydkiej tarczycy jeszcze nie widział .

Po wizycie u foniatry (ona zwróciła na to uwage) powiedziała zeby dac jeszcze raz na histopat
tylko gdzie indziej bo niepodoba jej sie ten wynik

czy wie ktoś może z was dlaczego tak mogło sie stac czy wynik naprawde moze myc nieprawidłowy
własnie foniatra wspominała zeby do Gliwic dac do przebadania jeszcze raz
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #2  Wysłany: 2013-07-20, 15:06  


joanna30,

dlaczego wpisujesz sie komus w watku z pytaniem dotyczacym ciebie? Czytalas regulamin w ogole?

Prosze administratora o osobny watek dla joanna30 .

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-07-21, 13:42 ]
Wydzielone.

 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #3  Wysłany: 2013-07-21, 12:33  


Joanna, gdzie miałaś operację, czy w jakimś Centrum Onkologii, czy w " szpitalu na odludziu ". Koniecznie musisz dać preparaty do Gliwic. Szkoda, że nie pojechałaś od razu tam się leczyć, bo to jest jest jeden z najlepszych ośrodków w kraju. Trzymaj się, bądź dobrej myśli.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
joanna30 


Dołączyła: 20 Lip 2013
Posty: 3

 #4  Wysłany: 2013-07-21, 17:32  


Niestety, operacje miałam w szpitalu na zwykłej chirurgii ,jutro podjade do mojego endo i zapytam jak to jest z wypożyczeniem płytek histopat i dlaczego nikt wczesniej nie zwrócił na to uwagi .
 
justyna_kier 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 190
Skąd: Ostróda
Pomogła: 8 razy

 #5  Wysłany: 2013-07-21, 18:20  


Joanna, wiele osób jest operowanych na zwykłej chirurgii, niestety uszkodzenie strun głosowych jest częstym skutkiem ubocznym operacji tarczycy i wcale nie jest powiedziane, że gdybyś miała operację w innym szpitalu to by do tego nie doszło. CO w Warszawie często zmusza ludzi do przechodzenia dwóch operacji co jest moim zdaniem jeszcze gorsze. A przede wszystkim odsuwa w czasie możliwość poddania się terapii uzupełniającej. Jeżeli napiszesz prośbę do pracowni w której dokonywane było badanie to na pewno Ci wydadzą. Jednakże najpierw musisz nawiązać kontakt z placówką, która dalej będzie Cię leczyła, tzn z jakimś szpitalem posiadającym oddział terapii izotopowej. Skierowanie na taki oddział możesz wziąć od lekarza rodzinnego.
 
 
joanna30 


Dołączyła: 20 Lip 2013
Posty: 3

 #6  Wysłany: 2013-07-21, 19:27  


Ja miałam miec wycięty jeden płat jednak okazało sie przy otwarciu ze drugi jest taki sam jak pierwszy i usuneli oby dwa.Nie mam pretensji do chirurga o uszkodzenie bo po pierwsze tarczyca była bardzo brzydka a po drugie nie zrobił tego specjalnie ,bo im tez zależy na tym żeby było dobrze .Rehabilitacja bedzie długa ale mam nadzieje że bede mówic i że dusznosci ustapia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group