1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
Autor Wiadomość
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #61  Wysłany: 2016-04-21, 07:54  


wydaje mi się, że bardziej chodzi o lokalizację, u kobiet czerniak częściej jest umiejscowiony na kończynach, u mężczyzn częściej w obrębie tułowia skąd bliżej do narządów wewnętrznych. Nie oszukujmy się - kobiety również częściej zwracają uwagę na takie rzeczy jak znamiona, więc rozpoznania też mogą być szybsze, a im wcześniej tym lepiej
 
natK 


Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 112
Pomogła: 8 razy

 #62  Wysłany: 2016-04-21, 13:41  


ccc11

Nie odczytaj tego jako jakiegoś ataku, ale weź się w garść! Nie jutro e-maila, tylko dziś napisz, zajmnie Ci to kilka minut, a zacznie sytuacja się rozwijać, to nie jest zabawa, musisz walczyć o swoje życie. Już dawno pisało Ci wiele osób o kontakcie z Profesorem. Zrozum nie ma lepszego specjalisty w Polsce w tym temacie, jest to ceniony lekarz na arenie międzynarodowej, a do tego dostępny dla pacjenta.
Jesteś bardzo młody, jest to na pewno trudne dla Ciebie, ale jeśli zależy Ci na życiu, na przyszłości to jak najszybciej ocknij się bo tygodnie mijają, a konkretów brak.

Nic nie jest teraz ważniejsze, bo wszystko nie ma sensu jak nie będziesz pod odpowiednią opieką, wynik histopatologiczny jest bardzo niekorzystny, brak poszerzenia marginesów, oznaczenia wartownika, duża ilość mitoz.

Rozumiem, Twój żal, do patologa, ale nie myśl teraz o tym, to nie jest w tym momencie najważniejsze, zawsze możesz się tym później zająć, jak Twoje zdrowie już będzie pod kontrolą.

Pozdrawiam Cię serdecznie i proszę walcz, działaj, bo nikt za Ciebie tego nie zrobi

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2016-04-22, 18:35 ]
Brawo, natK ;)

 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #63  Wysłany: 2016-04-26, 21:13  


ccc11, wszyscy moi poprzednicy piszą Ci BARDZO słusznie. Tylko WCO i prof. Rutkowski. Na co czekasz chłopaku, jesteś młody, masz całe życie przed sobą. A Ty szukasz czasu, żeby maila napisać? Jak mi Missy na forum poleciła, żeby skonsultować moje wyniki z prof. R. to napisałam od razu. Odpowiedź dostałam po niecałej godzinie, a po 2 tygodniach byłam już szczęśliwie "wycięta". Masz nieciekawy pierwotny wynik, naprawdę nie masz na co czekać. Działaj! Pozdrawiam mocno i dawaj znać co u Ciebie :)
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #64  Wysłany: 2016-04-27, 23:32  


Witajcie. Jestem po kolejnej wizycie u onkologa tym razem był to inny lekarz, nie wiem
jaki tam działa system ,ale była to kobieta wcześniej przyjmował mnie mezczyzna. Wszystko idzie do przodu udało się przyspieszyc przeswietlenia,lekarka dokładnie wysłuchała płuc,pomacała brzuch jak i węzły chłonne i tu jest problem znalazła kolejnego tym razem z tyłu za kolanem,może to być jakas infekcja ?Wspomniała tez o docince z czego jestem zadowolony :mrgreen:
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #65  Wysłany: 2016-05-04, 20:22  


W poniedziałek mam badania :)
Jak na razie OK przynajmniej tak mi się wydaje miałem robioną morfologie i nie było żadnych odchyleń od normy .Jutro idę do dermatologa dostałem zlecenie zbadania znamion nie wiem w sumie po co mam ich mało, chociaz jedno jest takie dziwne na policzku kilka lat temu się zaciąłem i wyrosło mi znamię lekko odstające koloru jasno-brązowego, ale od dłuższego czasu obserwuje zmianę mianowicie chodzi o to ,że na pieprzyku "coś" wyrosło,lekko odstaje i jest małe kiedyś miałem takie coś ,ale odpadło przy kąpaniu a teraz znowu wyrosło tylko w innym miejscu..
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #66  Wysłany: 2016-05-04, 20:36  


Ale po co takie rutynowe badania skoro ze znamionami nic się nie dzieje zrozumiałbym tez gdybym miał ich sporo np. zespół znamion dysplastycznych a ja mam 3 max 4 znamiona największe może ma z 3 mm :)
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #67  Wysłany: 2016-05-04, 20:41  


ccc11 napisał/a:
miałem robioną morfologie i nie było żadnych odchyleń od normy
Moja mama miała bardzo dobre wyniki morfologii nawet przy przerzutach odległych, więc wydaje mi się, że morfologia jest akurat kiepskim wyznacznikiem

A napisałeś do prof. Rutkowskiego?

ccc11 napisał/a:
Jutro idę do dermatologa dostałem zlecenie zbadania znamion nie wiem w sumie po co mam ich mało
Mimo że masz ich mało, to masz czerniaka o zaawansowanych parametrach, dlatego trzeba sprawdzić czy inne znamiona też nie są złośliwe, nie jesteś lekarzem i przypuszczam że nie masz (video)dermatoskopu, nie jesteś w stanie sam stwierdzić czy dane znamię ma cechy czerniaka
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #68  Wysłany: 2016-05-04, 21:04  


No to mnie pocieszyłaś :(
Myślałem, że jak ktoś ma rozpoznanego czerniaka to może on dać nawrót w bliznie ale nie w innych znamionach.
Co badania dermoskopowego czasem nawet ono zawodzi chociaż w moim przypadku było pomocne jedynym rozstrzygającym badaniem jest badanie Hist.pat. chociaż tu tez czasem trzeba brac poprawki ,wiec chyba możemy jedynie ufać swojej intuicji
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #69  Wysłany: 2016-05-04, 21:21  


ccc11 napisał/a:
No to mnie pocieszyłaś :(
Myślałem, że jak ktoś ma rozpoznanego czerniaka to może on dać nawrót w bliznie ale nie w innych znamionach.
Nie chodzi mi o nawrót w innym znamieniu. "Podczas badań kontrolnych obowiązuje badanie całej skóry chorego w związku ze statystycznie większą szansą rozwoju drugiego niezależnego ogniska czerniaka lub innego nowotworu skóry." Wiesz, ja nie mówię tego, żeby Cię martwić, ale to jest poważna, nieprzewidywalna choroba i poważnie trzeba ją również traktować, działać szybko i przy zastosowaniu najlepszych możliwych środków, po konsultacji u najlepszych specjalistów.
http://www.termedia.pl/Cz...,26901,1,0.html (pdf do ściągnięcia)

ccc11 napisał/a:
Co badania dermoskopowego czasem nawet ono zawodzi chociaż w moim przypadku było pomocne jedynym rozstrzygającym badaniem jest badanie Hist.pat. chociaż tu tez czasem trzeba brac poprawki ,wiec chyba możemy jedynie ufać swojej intuicji
Oczywiście, metody nie są doskonałe, ale cóż - są lepsze niż nic
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #70  Wysłany: 2016-05-10, 07:15  


"W prawym dole pachwinowym skupisko węzłów chłonnych (pakiet) o wym.17x16x10mm"-zmiana może odpowiadać przerzutowi czerniaka złośliwego-wskazana weryfikacja histopatologiczna " :-(
Tak jak podejrzewałem, są przerzuty za tydzień mam konsultacje z onkologiem będę musial przyspieszyc wizyte..
Czy te węzły są duże ? Czy to musi być koniecznie przerzut?? :|
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #71  Wysłany: 2016-05-10, 10:09  


Niech ktoś mnie poprawi ale jeśli to wymiar pakietu węzłów to węzły wchodzące w jego skład powiny być sporo mniejsze. Jeśli to wymiar jednego węzła to rzeczywiście wygląda na to że jest powiększony. Skontaktowałeś się z prof. Rutkowskim?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2016-05-13, 16:58 ]
Poprawiam ;)
Węzły skupione w pakietach zawsze budzą niepokój onkologiczny, nawet jeśli wymiar pakietu jest niewielki.


 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #72  Wysłany: 2016-05-11, 08:25  


Nie rozumiem dlaczego nie napisałeś jeszcze do prof. Rutkowskiego. Jestem przekonany, że powie lub napisze abyś przyjechal w najbliższy poniedziałek do COI. Twój obecny onkolog i tak nie stwierdzi nic na 100% po wyniku USG. Musisz mieć zrobiona jak najszybciej biopsję węzła wartowniczego tym bardziej ze minelo już kilka miesięcy od wycięcia znamienia pierwotnego. Nie trać wiecej czasu chłopie!!
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #73  Wysłany: 2016-05-11, 19:16  


Posluchalem waszych rad i napisałem do prof. pomimo ze mieszkam na dolnym śląsku jestem wstanie przeznaczyć paręnaście złotych na podróż do Wa-wy zastanawiam się tylko co mi powie i mam nadzieje ,że wydane pieniądze nie pójdą na marne ,że w końcu co się ruszy
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #74  Wysłany: 2016-05-11, 19:33  


Cieszę się :)
Czy prof.Rutkowski wyznaczył tobie jakiś termin?
Wiem ,ze to kawałek drogi,koszty.....ale wreszcie ruszysz z leczeniem.
Czekam na wiadomości-kciukaski trzymam
________
D
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #75  Wysłany: 2016-05-11, 19:39  


Nie jeszcze nie, napisalem do niego z jakaś godzinę temu więc na razie czekam na odzew.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group