1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Podejrzenie czerniaka, negatywny wynik histopatologiczny
Autor Wiadomość
Martyś 


Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 189
Pomogła: 19 razy

 #166  Wysłany: 2016-07-21, 09:51  


CCC11
Ale co z Twoimi przeżutami odległymi?
Lek działa?
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #167  Wysłany: 2016-07-21, 12:18  


Cześć. No właśnie dzisiaj dostałem telefon ,że mam się zgłosić do lekarza bo są już wyniki. Dziwną rzeczą jest dla mnie to ,że wyników mi nie przysłali do domu jak poprzednio -dlaczego ? Jestem kłębkiem nerwów na dzień dzisiejszy,bo nie wiem czego mam się spodziewać a wiadomość telefoniczna jeszcze bardziej mnie zdenerwowała..
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #168  Wysłany: 2016-07-22, 14:34  


Witajcie. Jestem po wizycie u lekarza i mam "niepełną remisje" -czyli lek działa to chyba dobra wiadomość. Przerzuty się zmniejszyły a niektóre całkowicie zniknęły ? Jedynie przerzut do kosci ramiennej stoi w miejscu.. Lekarz chce zastosować radioterpie,ale czytałem ,że w trkacie brania zelborafu nie powinno się naświetlać skóry..Poniżej wyniki.

Jama Brzuszna :
Lewy płat wątroby wydłużony, sięga pod lewą kopułe przepony.Wątroba minimalnie powiększona z prawidłową wartością pochłaniana
ze zmianą ogniskową do 2,2 mm. Drogi żółciowe niepowiększone.Pęcherzyk żółciowt prawidłowy bez widocznych cech
i złogów w świetle.Trzustka minimalnie powiększona ze zmianą ogniskową do 0,5 mm.Śledziona niepowiększona o prawidłowym położeniu
wielkosci,bez zmian ogniskowych.Nerki bez złogów i zastju moczy ,o prawidłowej morfologii.
Nadnercza o prawidłowej wielkosci i kształcie.Nieswierdza sie znamiennie pow. węzłów chłonnych zaotrzewnych i sródbrzusznych.
Elementy kkostne objęte badaniem poza zmiana zwyrodnieniową kr L,prawidłowe bez cech meta.
Płuca:
Przepona obustronnie ustawiona z gładkimi zarysami. W prawym płucu zmiana ogniskowa do 0,10mm
Sylwetka serca przedstawia się prawidłowo.Nie stwierdza się powiększonych węzłóch chłonnych w śródpiersia.
Na wysokosci trzonu kosci ramiennej swteeirdza się zmiane ogniskową -osteliotyczną o wym.5,5x4mm naciekającą na bruzdę nerwu
promieniowego.

[ Dodano: 2016-07-22, 14:37 ]
Ten" nerw promieniowy" brzmi groźnie. Czy nie dojdzie do żadnego porażenia nerwu ? W sumie to nie wiem o co za bardzo chodzi ..
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #169  Wysłany: 2016-07-22, 17:41  


Też się cieszę ,ale zastanawia mnie fakt dlaczego przerzut na kości nie chce się zmniejszyć tak jak np. w innych pozostałych narządach być może to zbyt mało czasu (4 tyg). Może ktoś mi odpowie czy przy braniu zelborafu można zastosować radioterapię?

[ Dodano: 2016-07-22, 19:17 ]
Cytat:
Na wysokosci trzonu kosci ramiennej swteeirdza się zmiane ogniskową -osteliotyczną o wym.5,5x4mm naciekającą na bruzdę nerwu
promieniowego.
Mój błąd : wymiar to : 6,5x4mm*.
 
syla127 


Dołączyła: 26 Kwi 2016
Posty: 113
Pomogła: 13 razy

 #170  Wysłany: 2016-07-22, 19:36  


Zelboraf może nasilić działanie radioterapi, toteż zwiększyć jej skutki uboczne
 
gabriela 


Dołączyła: 25 Lip 2016
Posty: 15
Pomogła: 1 raz

 #171  Wysłany: 2016-07-25, 19:44  


witam, przeczytałam wątek jednym tchem, postanowiłam dołączyć ;) w maju zdiagnozowano u mnie gada, forum DSS to najbardziej merytoryczne forum jakie odwiedziłam. Fajnie że jesteście, że jest takie miejsce jak to, mimo że wirtualne :)

ccc11 trzymam za Ciebie kciuki. :tull:
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #172  Wysłany: 2016-07-26, 00:58  


gabriela

Cześć . :) Czy mogłabyś założyć swój wątek ? Jestem ciekaw Twojej historii i na pewno przyda Ci się to bo jeżeli będziesz miała jakikolwiek problem ze zrozumieniem czegoś ,będziesz potrzebowała wsparcia to ludzie stąd na pewno Ci pomogą :-D
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #173  Wysłany: 2016-07-26, 21:27  


Rafał, zadałam Ci pytanie w wątku kciukowym, ale nie odpowiedziałeś. Jesteś w domu czy w szpitalu? A tak ogólnie to super wieści od Ciebie :)
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #174  Wysłany: 2016-07-27, 00:55  


Przepraszam wyleciało mi z głowy. Teraz już w szpitalu wczoraj nad ranem dostałem okropnych boleści brzucha po stronie lewej ból okropnie pulsujący promienujący do nerki okazało się ,że mam kłębuszkowe zapalenie nerek. Mało tego na tej samej nodze (gdzie pierwotne ognisko czerniaka) kilka cm niżej zauważyłem nowe znamię jest nawet spore ma cos ok 3 mm i jestem niemalże pewny ,że to znamię zrobiło się w ciągu kilku dni bo ja nałogowo co jakiś czas sprawdzam swoją skórę czy nic nowego nie powstało..i tego tam wcześniej nie było :| Czy zelboraf wpływa jakoś na powstawanie nowych znamion?
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #175  Wysłany: 2016-07-27, 08:18  


Jednym z dość częstych efektów ubocznych wywoływanych przez monoterapie zelborafem jest rak kolczystokomorkowy i rogowiak kolczystokomórkowy. Usuwa się je zwykle chirurgicznie. Przy stosowaniu kombinacji inhibitorow tego typu zjawiska pojawiają się rzadziej. Może to nie znamię a jedno z powyższych? Na pewno powinieneś to skonsultować.
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #176  Wysłany: 2016-07-29, 14:41  


:cry: Nie jest to żaden z powyższych raków niestety jest to znamię które będzie usuwane...
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #177  Wysłany: 2016-08-03, 07:50  


Niestety nadal wczoraj miałem mały zabieg usunięcia znamienia z nogi teraz tylko trzeba poczekać na wynik hist-pat :|
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #178  Wysłany: 2016-08-08, 09:35  


Część postów wydzielona do tego wątku.
ccc11, trzymam za Ciebie mocno kciuki i pozdrawiam serdecznie :tull:
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #179  Wysłany: 2016-08-16, 21:04  


Witajcie po krótkiej nieobecności. Dziękuję wam za "kciuki" ;)
Dzisiaj rozmawiałem z lekarzem i niestety znamię które rosło na nodze było czerniakiem tyle ,że w bardzo wczesnym stadium (na tym koniec leczenia). Zastanawiam się jak to jest możliwe ,że biorąc Z..f zrobiło się kolejne ognisko czerniaka na tej samej nodze tyle ,że niżej . Samopoczucie takie sobie zawroty głowy,brak apetytu i pieczenie skóry w różnych częściach ciała -zwalam to na skutek uboczny brania leku . Delikatne poparzenia skóry ręki ,ale smaruje maścią AQUASTOP - nie wiem czy dobrze napisałem . To tyle , więcej newsów nie mam 8-)
 
ccc11 



Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 202
Pomógł: 10 razy

 #180  Wysłany: 2016-09-04, 23:16  


Cześć. O to nowe wyniki badań kontrolnych..
DANE KLINICZNE:
Czerniak złośliwy skóry typ guzowaty(2016)
W trakcie przyjmowania Zelborafu.
Kontrola.
TECHNIKA BADANIA:
Badanie TK jamy brzusznej i miednicy ,przed i po podaniu środka cieniującego,wykonane metodą helikalną,wielofazowo z interwałem rekonstrukcyjnym do 1,5 mm z wtórnym MPR.

OPIS:

W segm.4b wątroby widoczny jest jednorodnie wzmacniający się w fazie tętniczej obszar wielkości ok.1,8x1,4x1,9 cm,w pozostałych falach wzmacniające się jak naczynia - o charakterze naczyniaka? Poza tym wątroba prawidłowej wielkości i jednorodnym pochłanianiu ,bez zmian ogniskowych.
Drogi żółciowe wewnątrz-zewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy prawidłowy. Trzustka o prawidłowej wielkości i jednorodnym pochłanianiu miąższu, w miarę dobrze odgraniczona od otoczenia. Śledziona o prawidłowym położeniu, wielkości , bez zmian ogniskowych. Nerki bez złogów i zastoju moczu , o prawidłowej morfologii . Nadnercza prawidłowej wielkości. Pęcherz moczowy o ścianach gładkich. W obszarze badania stwierdza się znamiennie powiększone węzły chłonne grupujące się w pakiet - do weryfikacji . Objęte badaniem elementy kostne ,poza zmianami zwyrodnieniowymi Kr.L prawidłowe .W segm. 10 płuca lewego zmiana ogniskowa o wielkości 0,15mm.

RTG klatki piersiowej.
Płuca ze zmianą ogniskową po lewej i prawej stronie do 0,15 mm. Sylwetka serca i dużych naczyń w granicach normy wiekowej.

Kość ramienna :
Zmiana ogniskowa osteliotyczna kości ramiennej o wym.6,5x4mm. Zmiana widoczna w badaniu poprzednim z dn. 21.07.2016
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group