1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Początek drogi.
Autor Wiadomość
Maxx 


Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2012-11-08, 06:34  Początek drogi.


Witam.
Szukałem w sieci informacji i trafiłem na Was. Zalogowałem się no i jestem.
Właśnie wczoraj wieczorem dowiedziałem się , że mój brat otrzymał wyniki prześwietlenia klatki piersiowej.

Nowotwór o niepewnym lub nieznanym charakterze ucha środkowego, narządów układu oddechowego i klatki piersiowej. D38.

Mam także informacje o białych krwinkach jest ich dużo bo 90.

Rozmawiałem z nim wczoraj i dowiedziałem się tylko, że dziś jedzie do szpitala. Brat ma 40 lat, pali dużo paczka dziennie. Wreszcie poukładał sobie życie a tu masz... Powiedział mi, że nie jest tak źle i że się tym wcale nie przejmuje...
I jeszcze taka sprawa nasi rodzice maja 80 i 75 lat już coś wiedza, martwię się trochę bo mama jest chora na serce a on jest cały czas z rodzicami opiekował się nimi. (ja mieszkam daleko). Cztery lata temu mojemu tacie wycieli guza z płuca, ale to nie był nowotwór .

Rozpoczynamy walkę, pierwszy krok to to że jedzie do szpitala i to że będę z Wami na forum .
Nie wiem właściwie co mam robić i liczę, że może tu się dowiem. Przewertuję całe forum i będę się do Was odzywał, mam także nadzieje, że nauczę się go wspierać bo chyba takie gadanie "nie przejmuj się" to lipa. A może nie...

Pozdrawiam .
 
młoda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 376
Skąd: Kraków
Pomogła: 47 razy

 #2  Wysłany: 2012-11-08, 07:20  


Hej Max, bardzo mi przykro że twoja rodzinę także to spotkało. jak masz możliwość to wklej lub przepisz wyniki badań jakie miał robione brat. Ułatwia to bardzo interpretacje wyników, stanu zdrowia. Jeżeli chodzi o twojego brata, ciężko będzie cokolwiek powiedzieć dopóki nie zdiagnozują nowotworu na podstawie badania histopatologicznego. Puki co możesz pytać o wszystko, na pewno znajdzie się ktoś na forum kto będzie wiedział jak ci pomóc:)
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #3  Wysłany: 2012-11-08, 07:34  


Maxx napisał/a:
Nie wiem właściwie co mam robić i liczę ,że może tu się dowiem

Maxx, na pewno znajdą się osoby, które będą w stanie Tobie pomóc. Nasi Administratorzy maja naprawdę dużą wiedzę a i chorzy na nowotwór podzielą się swoimi doświadczeniami z tą chorobą.
_________________
ewka
 
Maxx 


Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 4

 #4  Wysłany: 2012-11-08, 11:27  


Dzięki za te kilka słów.
Poczytałem forum, można osiwieć !!! Zawsze to gdzieś było obok mnie ...

Młoda ma rację , trzeba poczekać na inne wyniki. Samo prześwietlenie to za mało by być pewnym nowotworu a może lekarz się pomylił, a może powtórzyć prześwietlenie.
Wiele pytań .... szukam odpowiedzi na Naszym forum.
Po 12:00 będę wiedział więcej brat jest u ordynatora w szpitalu.
Napiszę.
 
młoda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 376
Skąd: Kraków
Pomogła: 47 razy

 #5  Wysłany: 2012-11-08, 11:41  


w takim razie czekamy i trzymamy kciuki:)
 
Maxx 


Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 4

 #6  Wysłany: 2012-11-08, 12:03  Po rozmowie z ordynatorem


Rozmawiałem już nim.
Jutro ma stawić się do szpitala na 8 rano, zawiozę go. Ma mieć robioną Bronchoskopię . Czytałem i wiem co to jest. Ale nurtują mnie słowa lekarza który powiedział, że może to być ostre zapalenie płuc !??!!?

Kurcze a na zdjęciu wyszło:
Nowotwór o niepewnym lub nieznanym charakterze ucha środkowego, narządów układu oddechowego i klatki piersiowej. D38.

a po wizycie i rozmowie z innym lekarzem być może ostre zapalenie płuc !?

Absolutnie jestem daleki od osądzeń o brak kompetencji ale czy takie, rzeczy się dzieją? Bo jeśli tak to bym był bardzo bardzo bardzo szczęśliwy.
Jest wielkie światło w czarnym tunelu który wczoraj wieczorem zobaczyłem, niech się dzieją takie rzeczy, i mam nadzieje, że po jutrzejszych badaniach będzie to straszliwe zapalenie płuc a nie nowotwór.

Kiedyś ktoś mi powiedział: wiesz zobaczyłem światło w tunelu a po tygodniu się okazało, że to był pociąg towarowy.

Jestem najlepszej myśli, trzymajcie za nas kciuki jutro się odezwę. Jeśli się zbytnio z wpisami na forum pospieszyłem to przepraszam, można było jeszcze kilka dni poczekać. Cholerka tylko nie mogłem spać i tak się u Was znalazłem. A może panika i strach mnie dopadły...
Pozdrawiam!
 
hagnoss 


Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 155
Pomogła: 7 razy

 #7  Wysłany: 2012-11-08, 14:00  


To ja życzę, aby to było to 'straszliwe zapalenie płuc' bądź cokolwiek innego, co można bez problemu wyleczyć :) <trzymam kciuki>
_________________
Tata: DRP ED, zm. 18.02.2012 - 8.30 [*]
 
młoda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 376
Skąd: Kraków
Pomogła: 47 razy

 #8  Wysłany: 2012-11-08, 14:35  


Max, to że lekarze mają odmienne zdanie może wynikać nie tyle z braku ich kompetencji, co z braku dokładnych badań, a pierwsza przypuszczenia nowotworu płuc mogą zapaść po wynikach tomografii komputerowej. Twój brat takiego badania nie miał, przypuszczam że ze względu na występowanie zmian w rejonie narządów oddechowych, płuc i ucha środkowego lekarze od razu przystąpili do kolejnego etapu diagnostyki. tak na prawdę z rentgena można jedynie wybadać zmiany, a jaki one mają charakter nie da się stwierdził w 100 %, są tylko przypuszczenia. dlatego też nie panikujcie za wcześnie, bo może okazać się że nie jest tak źle;) z drugiej strony przygotujcie się na ewentualnie gorszą opcję.

trzymamy kciuki i trzymaj się cieplutko:)

[ Dodano: 2012-11-08, 14:48 ]
aha i jeszcze jedno, nakłoń brata żeby ograniczył palenie :) jak mój tata szedł na bronchoskopie to lekarka prowadząca prosiła go aby nie palił 3 dobry przed badaniem, bo wtedy pacjent lepiej znosu badania, a lekarzom to także ułatwia przeprowadzenie zabiegu.
 
Maxx 


Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 4

 #9  Wysłany: 2012-11-08, 16:38  


Młoda , bardzo dziękuję za informacje.
Uzbrajam się w super cierpliwość.

Pozdrawiam !!!

[ Dodano: 2012-11-08, 16:39 ]
Acha od wczoraj nie pali.
 
młoda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 376
Skąd: Kraków
Pomogła: 47 razy

 #10  Wysłany: 2012-11-12, 10:47  


Hej Max:) i jak się czuje brat? Jakieś wyniki już są?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group