1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Autor Wiadomość
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #31  Wysłany: 2011-08-09, 21:57  


Damiano18 napisał/a:
Powiem tak..... w Polsce mamy chore prawo........ Żeby tylko po ukończeniu 18 lat trzeba było iśc do szkoły dla Dorosłych.....

Z ciekawości: gdzie jest Twoim zdaniem inne?
Damiano18 napisał/a:
A dla takiego jak ja... da się... "zrobić" mniej godzin?

W takich liceach dosyć elastycznie podchodzą do nieobecności, póki się ktoś uczy i sprawdziany zalicza. Poza tym tak jak pisałam, można na upartego w ogóle do szkoły nie chodzić i zdać egzaminy w komisji.
Damiano18 napisał/a:
A czy na pewno nie mam szans się załapać w szkole takiej normalnej Liceum?

Nie. Ale bywają szkoły dla dorosłych przy zwykłych liceach, z dokładnie tymi samymi nauczycielami, ale do takich jest więcej chętnych często i to już w tym roku raczej się nie załapiesz. Podręczniki są często inne, ale niektórzy twierdza, że nawet lepsze do samodzielnej nauki.
_________________
 
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #32  Wysłany: 2011-08-09, 22:10  


A czy dużo jest szkół z tym nauczaniem eksternistycznym ? Czy to sobie można wybrać albo zaoczne albo eksternistyczne?
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #33  Wysłany: 2011-08-09, 22:12  


Damiano18, w większych miastach sporo, da się wybrać taka która najlepiej Ci pasuje.
_________________
 
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #34  Wysłany: 2011-08-09, 22:29  


A czy po takich szkołach... jakaś przyszłość jest...? Jak jest z później z dostaniem się na studia ?
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #35  Wysłany: 2011-08-09, 22:36  


Normalnie, przecież dostanie się na studia zależy tylko od wyników matury, która jest taka sama dla wszystkich.
_________________
 
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #36  Wysłany: 2011-08-09, 22:42  


Mam pytanie właśnie co do matury.... bo tak... w 3 klasie gimn byłem zwolniony z tych testów ponieważ... wiadomo dlaczego.. Choroba itp... A czy można takie coś zrobić z.. maturą...? tzn być zwolnionym?

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #37  Wysłany: 2011-08-09, 22:53  


Wg mnie nie.
W końcu matura = średnie wykształcenie.
_________________
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #38  Wysłany: 2011-08-10, 08:59  


Nie. Matura jednak obecnie nie jest organizowana przez szkołę, a przez zewnętrzne komisje, więc można ja zdać gdzie indziej, zdawać później, poprawiać, zdawać dodatkowe przedmioty.

Można oczywiście też skończyć liceum bez zdawania matury, ale wtedy pozostają tylko szkoły policealne, studia i szkoły pomaturalne wymagają matury. Gdybyś wybierał tę drogę, to jednak lepiej by było iść do szkoły zawodowej, bo takie samo liceum naprawdę nic nie znaczy.
_________________
 
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #39  Wysłany: 2011-08-10, 09:39  


Damiano18,
Damiano18 napisał/a:
A czy można takie coś zrobić z.. maturą...? tzn być zwolnionym?

Nie możesz być zwolniony ,ale możesz mieć wydłuzony czas do jej napisania ze względu na niedosłuch i stopień niepełnosprawności.
Finlandia,
Finlandia napisał/a:
Gdybyś wybierał tę drogę, to jednak lepiej by było iść do szkoły zawodowej, bo takie samo liceum naprawdę nic nie znaczy.

Zgadzam się ,jak nie czujesz się na siłach jeśli chodzi o zdanie matury to lepiej jakieś Technikum zawodowe skończyć jak nie zdasz matury to trudno ,ale masz fach :)
Pozdrawiam
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #40  Wysłany: 2011-08-12, 22:50  


Jakoś ucichło w tym temacie... :(


Nie wiem co mam dalej robić... poczytałem o tych trochę aparatach i niektórzy piszę że nie odczuwają poprawy pomimo iż mają "wypasione" aparaty słuchowe... a znowu niektórzy odczuwają duży dyskomfort przy ich noszeniu i po prostu nie noszą... ;(

A tak powiedz mi prawdę....Nika2 Czy jeśli mam 80db niedosłuchu to... u mnie coś poprawi? Jest sens zakładania go..? I czy bardzo się trzeba przyzwyczaić do noszenia aparatu?


Z góry dziękuję za odpowiedź!
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #41  Wysłany: 2011-08-13, 18:33  


Damiano18
Mam koleżanke która ma 85 db niedosłuchu i ma aparat cyfrowy i nie narzeka myśle że najlepiej sprawdzić to na sobie.A sens zakładania myśle że jest bo jeżeli aparat przyniesią ci korzyść to bedziesz jednak słyszał i odrazu samopoczucie będzie inne.a co do przyzwyczajania się do aparatu to wydaję mi się iż jesteś dorosły to nie będziesz musiał zbytnio się przyzwyczajać ja z malym dzieckiem miałam lekki opór ,a ty jesteś dorosły.
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #42  Wysłany: 2011-08-23, 13:35  


Damiano18,
Sory zę dopiero teraz odpisuję ,ale byłm na urlopie:)
Damiano18 napisał/a:
A tak powiedz mi prawdę....Nika2 Czy jeśli mam 80db niedosłuchu to... u mnie coś poprawi? Jest sens zakładania go..? I czy bardzo się trzeba przyzwyczaić do noszenia aparatu?

Wszystko zależy od pacjenta i od tego, czego od Aparatów oczekuje ?
Musisz wiedzieć że Aparat to tylko proteza ,nigdy nie zastąpi ci prawdziwego słuchu. Nosząc aparty słuchowe na początku wszystkie dzwięki są sztuczne po porostu tak jak przez mikrofon ;) Aparat słuch. to jest wzmacniecz ,mikrofon i głośnik :) ale jak się do nich przezwyczajisz to będzie bardzo dobrze .Tak jak już Ci pisałam wszystko zależy od Pacjenta i o dobrej rechabilitacji słuchowej, jeszcze jedno tyle razy Tobie pisłam że Aparaty słuchowe nie poprawią twojego słuchu. Aparaty to tylko proteza ,jednak bardzo, ale to bardzo poprawi twoje samopoczucie i kontakt ze środowiskiem ,który jest niezbędny w twoim przypadku :)Damiano koniecznie wypożycz Aparaty( na tydzień mogą być narazie zauszne) chociaż po to żeby zobaczyć ile bedziesz miał kożyści z nich, a wiem że napewno bedziesz miał korzyści widziałam twój Audiogram.
Pozdrawiam
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
Damiano18 


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 78
Pomógł: 1 raz

 #43  Wysłany: 2011-09-02, 22:26  


Witam..

Jeszcze jedno o czym nie powiedziałem..

Od tamtej pory gdy tylko zaczeły się piski, szumy i niedosłuch po zakończneiu leczenia... pojawiło sie też coś jeszcze...

Opisuje problem..

- Gdy jeszcze od razu po rehabilitacji... chodząc nie mogłem jakoś dziwnie utrzymać równowagi.. nie wiem co się działo.. pomyślałem sobie pewnie to że...długo nie chodziłem itp... Ale TERAZ... gdy idę już bez pomocy kul. dalej nie mogę utrzymać równowagi.. że tak powiem.. czasami.. a nawet często.. "rzuca" mnie na boki jakbym był pijany... :?ale?: Gdy popatrzę się w niebo STOJĄC .. tak samo.. padam na ziemię, nie mogę utrzymać równowagi. Jeszcze gdy STOJĄC zamknę oczy to już w ogóle.. lece na wszystkie strony..

Co to jest w ogolę...? I dlaczego...? To ma coś wspólnego ze słuchem ? Dodam że miewam często zawroty głowy, które przechodzą za pół dnia

[ Dodano: 2011-09-02, 22:35 ]
I jeszcze... czasami gdy siedze heh dziwna rzecz.... Jakby ją opisać... po prostu... czasami gdy siedzę.. tracę tak jakby orientację... czy ja siedzę czy stoję... no dziwne uczucie..... O WŁAŚNIE! Tak jakbym był w kosmosie, tam gdzie nie ma grawitacji! Za jakieś kilka sekund wszystko wraca do normy ale strasznie dziwna rzecz.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group