1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2012-04-29, 22:01
Pacjent onkologiczny
Autor Wiadomość
zaba7 


Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 6

 #1  Wysłany: 2012-04-29, 21:59  Pacjent onkologiczny


czym mogą być spowodowane bóle brzucha po prawej stronie, (operacje guza jelita grubego wielkości ok. 5 cm lewej strony T3NxM0, chemie uzupełniającą dostawałem przez 6-ść miesięcy były to zastrzyki przez 5 dni) jest to ból czasami aż promieniujący do pleców chwyta, puszcza i tak coraz częściej ma miejsce komu mam to zgłosić?
_________________
zaba7
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-04-29, 22:08  


Kiedy miała miejsce operacja i jaki był jej zakres?

Z pewnością warto skonsultować się ze swoim onkologiem prowadzącym.
_________________
 
zaba7 


Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 6

 #3  Wysłany: 2012-04-29, 22:23  


26.11.2010r. stwierdzono guz w okolicach zagięcia śledzionowego okrężnicy o wielkości 5 cm przechodzący na surowicówkę. Po odcięciu w połowie poprzecznicy i esicy, wypreparowano i usunięto lewą część jelita grubego wraz z guzem. Kikut poprzecznicy wgłębiono szwem kapciuchowym i założono szew. Z powodu dużej różnicy w średnicy poprzecznicy i esicy wykonano zespolenie kikuta esicy do boku poprzecznicy dwuwarstwowo szwami ciągłymi.

[ Dodano: 2012-04-29, 22:32 ]
Operacja była 26.11.2010r., a ponadto zapomniałem napisać, że wykryto mi nowotwór złośliwy krtani - głośnia ct1aN0M0 a 9.03.2011r. miałem przeprowadzoną chordektomię laserową całkowitą prawostronną.
_________________
zaba7
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2012-04-29, 22:44  


Czyli ta operacja to nie jest jakaś świeża sprawa. Stwierdzono gruczolakoraka jelita grubego?
Jak długo są już te bóle? Kiedy były wykonywane ostatnie badania kontrolne?
_________________
 
zaba7 


Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 6

 #5  Wysłany: 2012-04-30, 07:11  


Kolonoskopie miałem wykonaną 11.08.2011r. wynik OK! kontrola za 5 lat
USG jamy brzusznej miałem robioną 21.10.2011r. wszystko jest OK!
Bule brzucha miałem od zakończenia chemioterapii tj. od czerwca 2011r. ale po lewej stronie, myślałem że jest ten ból związany z wycięciem guza i jelita grubego około 40 cm.
Ale mnie trochę teraz zaniepokoiły bóle brzucha po prawej stronie promieniujący do pleców. Wizytę u Onkologa i badanie USG jamy brzusznej i badanie CEA mam mieć 14.05.2012r.
_________________
zaba7
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2012-04-30, 09:16  


A TK jamy brzusznej kiedy było ostatnio wykonywane?
CEA miałeś sprawdzane przed operacją?
_________________
 
zaba7 


Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 6

 #7  Wysłany: 2012-04-30, 09:26  


TK jamy brzusznej nie miałem jeszcze robionego. CEA nie miałem robionego przed operacją bo byłem przyjęty na oddział w trybie pilnym, 22.07.2011r. wynik miałem robiony i wynosił 0.97. W styczniu byłem na Onkologii miałem robione wyniki ale pacjent nie otrzymuje wyników do ręki jak się spytałem lekarza to tylko mi powiedział że są w normie.
Lekarz Onkolog bardzo mało mówi i ciężko się czegokolwiek dowiedzieć.
_________________
zaba7
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #8  Wysłany: 2012-04-30, 09:57  


Od momentu operacji w 11.2010 nie miałeś wykonanego żadnego TK jamy brzusznej?

Na czym w ogóle zakończyło się leczenie raka okrężnicy - na remisji całkowitej?

Wg standardów pacjenci z rakiem okrężnicy po leczeniu powinni mieć wykonywane badanie przedmiotowe i podmiotowe oraz oznaczenie CEA co 3-6 miesięcy przez 3 lata po leczeniu i co 6 miesięcy w 4 i 5 roku po leczeniu, TK brzucha i klatki piersiowej co 6-12 miesięcy przez 3 lata u chorych z wysokim ryzykiem nawrotu choroby (nie znamy Twojej dokładnej historii choroby, nie wiemy więc jak wysokie jest u Ciebie to ryzyko), kolonoskopię w ciągu roku po leczeniu, później co 3-6 lat.

zaba7 napisał/a:
W styczniu byłem na Onkologii miałem robione wyniki ale pacjent nie otrzymuje wyników do ręki jak się spytałem lekarza to tylko mi powiedział że są w normie.

Pacjent ma prawo otrzymać wyniki wszystkich badań, jakie ma wykonywane. Spróbuj następnym razem poprosić o kserokopie wyników (odpłatnie zapewne). To bardzo ważne, by mieć swoje wyniki badań w razie ewent. konsultacji z innymi lekarzami, nam też łatwiej jest coś powiedzieć znając historię choroby wraz z wynikami.

zaba7 napisał/a:
Lekarz Onkolog bardzo mało mówi i ciężko się czegokolwiek dowiedzieć.

Polecam wypróbować metodę spisania sobie pytań na kartce przed wizytą i zadania ich lekarzowi po kolei z zapisaniem odpowiedzi - i lekarz będzie mógł odnieść się do konkretnych wątpliwości pacjenta, i Ty będziesz miał wszystko uporządkowane.
_________________
 
zaba7 


Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 6

 #9  Wysłany: 2012-04-30, 10:50  


Na Onkologii w Bydgoszczy wyniki są tylko komputerowe i tylko lekarz ma wgląd do nich aby pacjenci nie posługiwali się w innych przychodniach.
Badań takich nie miałem robionych spytam się jak będę 14.05.2012r. Jak również pisałem jeżdżę również do Pani Laryngolog i miałem robione KT głowy, USG szyi i można z Panią dr porozmawiać.
Metodę spisania pytań na kartce zastosuję. Czy tymi objawami które teraz występują muszę się jakoś obawiać?
_________________
zaba7
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #10  Wysłany: 2012-04-30, 11:01  


zaba7 napisał/a:
Na Onkologii w Bydgoszczy wyniki są tylko komputerowe i tylko lekarz ma wgląd do nich aby pacjenci nie posługiwali się w innych przychodniach.


Cytat:
Art. 23.
1. Pacjent ma prawo do dostępu do dokumentacji medycznej dotyczącej jego stanu zdrowia oraz udzielonych mu świadczeń zdrowotnych.

2. Dane zawarte w dokumentacji medycznej podlegają ochronie określonej w niniejszej ustawie oraz w przepisach odrębnych.

Art. 24.
1. W celu realizacji prawa, o którym mowa w art. 23 ust. 1, podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych jest obowiązany prowadzić, przechowywać i udostępniać dokumentację medyczną w sposób określony w niniejszym rozdziale oraz zapewnić ochronę danych zawartych w tej dokumentacji.

2. Lekarze, pielęgniarki i położne są uprawnieni do uzyskiwania i przetwarzania danych zawartych w dokumentacji medycznej, o których mowa w art. 25.

źródło: Rzecznik praw pacjenta - poznaj swoje prawa | Prawo do dokumentacji medycznej
Gdyby Bydgoszcz jeszcze kiedyś nie chciała Ci wydać wyników powołaj się na ów powyższe przepisy bądź poproś o pisemną odmowę wydania Ci dokumentacji.

zaba7 napisał/a:
Czy tymi objawami które teraz występują muszę się jakoś obawiać?

Ciężko powiedzieć, bo - jak pisałam - nie znamy pełnej historii Twojej choroby (dokładny histpat guza okrężnicy, ewent. zajęte węzły - pisałeś że było Nx, więc nie wiemy czy w ogóle nie określono cechy N czy jest to gdzieś opisane w dokumentacji, na czym dokładnie zakończyło się leczenie etc.), jednak na pewno z racji braku prawidłowo przeprowadzanych badań kontrolnych konieczne byłoby wykonanie TK jamy brzusznej i klatki piersiowej, oznaczenie CEA.
Takie bóle są niepokojące i należy je z pewnością dalej diagnozować, jednak nie oznacza to od razu najgorszego.
_________________
 
pixi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Sty 2009
Posty: 459
Skąd: Poznań
Pomogła: 73 razy

 #11  Wysłany: 2012-04-30, 11:08  


zaba7 napisał/a:
Na Onkologii w Bydgoszczy wyniki są tylko komputerowe i tylko lekarz ma wgląd do nich aby pacjenci nie posługiwali się w innych przychodniach.
jesteś pewien? my wszystkie wyniki otrzymywaliśmy bez problemów-tyle, że nie bezpośrednio od lekarza , a w rejestracji

[ Dodano: 2012-04-30, 11:09 ]
oczywiście,chodzi o Bydgoszcz :)
 
zaba7 


Dołączył: 29 Kwi 2012
Posty: 6

 #12  Wysłany: 2012-04-30, 12:03  


Dziękuję za informacje załączam dokumenty. A o wyniki spytam się Pana dr jak będę 14.05.2012r.





_________________
zaba7
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group