1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ognisko w zachyłku przeponowo-żebrowym
Autor Wiadomość
Zmartwiona33 


Dołączyła: 25 Sie 2015
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2015-08-25, 15:32  Ognisko w zachyłku przeponowo-żebrowym


Witam,
od 3 lat uskarżam się na bóle w pod prawym żebrem. Oczywiście natychmiastowa diagnoza:nerwobóle, potem kolejna:drażliwe jelito. Ból nie ustępował i zrobiono mi usg. Pierwszy lekarz nic nie zauważył, drugi lekarz stwierdził"naczyniak na wątrobie 8mm", kolejni tylko powtarzali jego wersję. W końcu zrobiłam prywatne usg i lekarz je robiący nie był pewny czy to naczyniak,ale nic z tym nie zrobił. Poprosiłam lekarza w POZ o skierowanie do chirurga i poprosiłam go skierowanie na badanie TK, bo ból się nasila, jakby coś naciskało na inny narząd po prostu. Oto wynik: Wątroba powiększona, prawidłowego kształtu, bez zmian ogniskowych podenrzanych(chyba podejrzanych powinno być?) i bez cholestazy. Pęcherzyk bez złogów wapnistych.Trzustka, śledziona i nadnercza bez zmian. Nerki bez zastoju i złogów.Nie widać masy patologicznej w jamie brzusznej ani adenopatii zaotrzewnej. W prawym przednim zachyłku przeponowo-żebrowym widoczne ognisko śr.35mm o gęstości płynowej(torbiel?)

Od pierwszego razu wykrycia"naczyniaka"(który nie jest naczyniakiem) minęło 2,5 roku. Wydaje mi się, że to coś powiększa się dość szybko(27mm w ciągu 2,5 to w zaokragleniu 1mm miesięcznie). Mam pytanie:czy to coś bardzo poważnego?Jakie mam możliwości dalszego ewent. leczenia?Jestem z niedużej miejscowości, myślę że tutaj powiedza mi "trzeba ciąć".

Po drugie: w chwili obecnej miałam usuwać wszelkie znamiona(dość spore na piersi i plecach) może się jednak wstrzymać?Czy to zupełnie nie ma nic z tym wspólnego.

Swoją drogą: czego skutkiem może być to coś w zachyłku?

Dziękuję za odpowiedzi i wszystkim życzę dużo zdrowia.

P.S. Moja mama zmarła na raka(nikt nigdy nie wykrył czego, bo miała świetne wyniki, ale rozprzestrzenił się do płuc bez szans na leczenie, stąd się bardzo zmartwiłam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group