1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Obustronny rak piersi przewodowy naciekający
Autor Wiadomość
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #121  Wysłany: 2013-08-02, 20:55  


janna napisał/a:
kuna13, podałaś wyniki badania usg i tomografu, może stąd ta różnica.

Różnica owszem, mogłaby być, ale raczej nie aż tak znaczna: 10 a 27 mm.

aislinn napisał/a:
kuna13, na Twoim miejscu poszłabym na wizytę wcześniej, przedstawiła oba wyniki łącznie (wczorajsze usg i tomografię z października) i jeszcze raz zapytała o zalecane postępowanie w takim przypadku.
3maj się :tull:

Podpisuję się pod tą wypowiedzią.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #122  Wysłany: 2013-08-04, 17:52  


kuna13 napisał/a:
Wynik usg piersi:

Stan po obustronnej mastektomii. Protezy obustronnie szczelne. Zmian ogniskowych w okolicy obu protez nie stwierdza się. W obu dołach pachowych zwłókniałe węzły chłonne długości do 27 mm
kuna13 napisał/a:
odnośnie tych moich węzłów : w tomografie klatki piersiowej z 25.10.2012 r jest napisane, ze w prawym i lewym dole pachowym uwidocznione węzły chłonne wielkości do 1 cm, teraz w tym usg węzły do 27 mm

Co ja mam zrobić...

Richelieu napisał/a:
(...) zwłóknienie raczej może wynikać z przebytego dotychczas leczenia a nie procesu nowotworowego.

Tak jest.
Szkoda jednak, że zapis USG jest tak skromny - nie ma wymiarów węzłów w osi krótkiej, brak uwag co do tego czy torebki / wnęki węzłów są prawidłowe czy też ich granice są "zatarte".

Wnioski mogą być w związku z powyższym tylko dwa, i to nieco ze sobą sprzeczne:
  1. Zwłóknienie węzłów wskazuje raczej na obecne w nich zmiany wynikające z przebytego leczenia p/nowotworowego;
  2. Wymiar 27 mm, nawet w osi długiej, to dużo. Niczego to nie przesądza, jednak warte jest sprawdzenia.

Polecam wizytę nie u onkologa klinicznego, a u chirurga-onkologa. Z historią leczenia (daty, wyniki badań histopatologicznych), wynikiem ostatniego TK oraz bieżącego USG. Być może chirurg zadecyduje o biopsji.

Tu nie chodzi o żadną panikę, a o zachowanie tzw. "czujności onkologicznej".
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
kuna13 



Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 464
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 59 razy

 #123  Wysłany: 2013-08-04, 18:10  


Jeśli do chirurga onkologa to lece do mojego doktorka ulubionego :P W poniedziałek spróbuję się zarejestrować
 
kuna13 



Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 464
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 59 razy

 #124  Wysłany: 2013-08-07, 14:17  


dzwoniłam do mojego chirurga i mam w piątek bez rejestracji przyjechać i sprawdzimy te węzły
 
kuna13 



Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 464
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 59 razy

 #125  Wysłany: 2013-08-09, 20:14  


WSZYSTKO OK. węzły są zwłókniałe i ich wielkość może taka być, ze względu na implanty...uff
 
kuna13 



Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 464
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 59 razy

 #126  Wysłany: 2013-09-05, 20:38  


Witajcie, ostatnio mam taki apetyt, a co się z tym niestety wiąże waga mocno poszła w górę, zaczynam się bać, ze niedługo będę jedna wielką owieczką :-D a tamoksifen jeszcze 4.5 roku, co ja mam robic
 
kuna13 



Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 464
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 59 razy

 #127  Wysłany: 2013-09-19, 10:49  


Zadzwoniła pani z poradni genetycznej i powiedziała, że muszę się zgłosić na ponowne pobranie krwi do badania. O co tu chodzi minęło 8 tyg i myślałam, ze będzie już wynik a tu taka inf
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #128  Wysłany: 2013-09-23, 19:53  


Widocznie poprzednie pobranie z jakichś przyczyn nie wystarcza:
może wynik okazał się niejednoznaczny i wymaga powtórzenia, a może próbka była zbyt mała ...
Nie ma innego wyjścia, jak poczekać na wynik ponownego badania.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
kuna13 



Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 464
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 59 razy

 #129  Wysłany: 2013-09-30, 12:49  


po wizycie u ginekologa:
torbiel na prawym jajniku zmniejszyła się o 1 cm i ma teraz 3,5 cm -następna kontrola w styczniu
endometrium 12 mm - prawdopodobnie taka moja "uroda" po Tamoksifenie
 
kuna13 



Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 464
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 59 razy

 #130  Wysłany: 2013-10-25, 16:16  


po wizycie u onkologa:
- powiedziałam pani dr, ze boli mnie cały czas moja kość ogonowa- dostałam skierowanie na scyntygrafię z komentarzem, ze ona mnie tym badaniem wyleczy i ze wątpi, zeby mniew ogóle coś tam bolało...
- poprosiłam o skierowanie na usg piersi, bo pani radiolog tak zaleciła, dostałam z komentarzem, że chyba pani radiolog nie ma co robić, ze kazała mi co 3 miesiące przychodzić...poszłam do rejestracji termin usg piersi na 20 stycznia 2014 bo pani dr nie napisała, że na cito...

można się zdołować po prostu......badania profilaktyczne.....po co, przecież ja tylko miałam obustronny nowotwór piersi.....
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #131  Wysłany: 2013-10-25, 17:14  


kuna13 napisał/a:
dostałam skierowanie na scyntygrafię z komentarzem, ze ona mnie tym badaniem wyleczy

Rewelacyjna lekarka, ma wspaniałe zdolności uzdrawiania ! :bravo"
Szkoda, że wykonywałaś wcześniej te wszystkie zabiegi i brałaś chemie, skoro - jak się okazuje - wystarczyłaby sama scyntygrafia.
Cóż, człowiek uczy się całe życie ... |wht?!|
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
kuna13 



Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 464
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 59 razy

 #132  Wysłany: 2013-10-26, 10:15  


Pani doktor uważa, że mnie nic nie boli i że wymyślam...
czy scyntygrafia wykaże ewentualne stany zapalne w moim kręgosłupie?
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #133  Wysłany: 2013-10-26, 10:23  Witaj !


Kurde !!!!
znalazłabym sposób aby zmienić lekarza, bo od jego podejścia do choroby dużo zależy, mój lekarz twierdzi, ze przyczynę znajduje się metodą eliminacji - jak nie to to to, anna
_________________
anna
 
anaike 



Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 25 razy

 #134  Wysłany: 2013-10-29, 09:05  


Zgadzam się z Anną ,poszukałabym innego lekarza,bardziej wnikliwego,podobną sytuację przerabiałam w tym roku,pojawiły się bóle biodra,przy okazji tomografu jamy brzusznej znaleziono ogniska rozrzedzenia kości i lekarz z miejsca wystawił skierowanie na scyntygrafię,zaznaczając ,że wcale nie musi być to nic złego, ale sprawdzić trzeba-faktycznie opisano te zmiany jako przeciążeniowe.Dodatkowo dostałam skierowanie na zbadanie poziomu fosfatazy alkalicznej i wapnia.Nieważne,że są to zmiany zwyrodnieniowe,po takim leczeniu i diagnozie ,zawsze w pierwszy rzędzie muszą wykluczyć ewentualne zmiany onkologiczne ,Masz do tego prawo.A pani doktor z takim podejściem,to powinna zostać bioenergoterapeutą ?? ;) (ręce, które leczą czy co to ma być,może jasnowidzenie :?ale?: :-D ).
Scyntygrafia wykaże miejsca gromadzenia się znacznika,nawet w zmianach zwyrodnieniowych,w zależności od opisu który dostaniesz po badaniu,lekarz będzie decydował co dalej.
Co do usg to od 5 lat dostaję jedno skierowanie rocznie na NFZ :?ale??: ,ja wiem ,że zalecają kontrole początkowo co 3 miesiące,ale nie koniecznie idzie to w parze ze skierowaniem na usg,dlatego resztę robiłam prywatnie. :)
_________________
"Gdyby nie wyjątki, zasady byłyby nie do zniesienia."
Pozdrawiam Anna.
 
kuna13 



Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 464
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 59 razy

 #135  Wysłany: 2013-11-01, 08:50  


zobaczymy, może faktycznie trzeba będzie zmienić lekarza....

Chciałam jeszcze Was zapytać czy po Tamoksifenie mogą mi puchnąć nogi w kostkach, od 2 tyg czuję , ze mam opuchnięte nogi, wieczorem najbardziej, i czuj e taki dyskomfort, jakby pieczenie...

[ Dodano: 2013-11-01, 08:51 ]
w zasadzie to widzę, bo pod koniec dnia to nie mam kostek...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group