1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Obustronne guzy piersi
Autor Wiadomość
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #61  Wysłany: 2014-06-24, 16:09  


Zuzanno, a jesteś już umówiona na rezonans? Takie wskazanie znalazło się w powyższym opisie.
 
Zuzanna 



Dołączyła: 08 Maj 2011
Posty: 52
Skąd: Szczecin
Pomogła: 1 raz

 #62  Wysłany: 2014-06-24, 17:08  


Nie nie jestem umówiona. Ale byłam u doktora z tym wynikiem .Kazał mi zrobić morfologię,OB,CRP. Morfologia wyszła dobra - troszkę niższa hemoglobina; OB 20, a CRP 1,6 (czyli w normie). Następnie zalecił kontrolę za parę miesięcy i wtedy wykonanie MR. Tym lekarzem jest chirurg ogólny - może powinnam pójść do hepatologa? Nie bardzo też rozumiem w jakim celu robiłam te badania z krwi.
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #63  Wysłany: 2014-06-24, 17:39  Witaj !


Ja bym na Twoim miejscu upierała się aby wykonać kontrole tych guzków na wątrobie, tak jak zalecał lek.radiolog ( RM watroby). Bo on nie daje pewności, że nie są to przerzuty i co ? będziesz czekać kilka miesięcy. Moj lek, jesli widzi opis radilogiczny zalecający inne badanie to od razu daje, aby być pewnym. Ten lek chir co kaze Ci czekać kilka miesięcy chyba ma rentgen w oczach. Idż z tym problemem do tego lek co dał Ci skierowanie na TK j. brzusznej, jesli to ten chirurg to upieraj się o skierowanie, anna
_________________
anna
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #64  Wysłany: 2014-06-24, 20:03  


anna53 napisał/a:
Ja bym na Twoim miejscu upierała się aby wykonać kontrole tych guzków na wątrobie, tak jak zalecał lek.radiolog ( RM watroby).

We wnioskach wyniku TK jest podstawa do wykonania MRI - zalecenie lekarza opisującego TK.
Wystawienie skierowania należy do lekarza dotychczas prowadzącego diagnostykę,
zakładam, że jest to onkolog o którym Zuzanna wspomina we wcześniejszych postach.
Jeśli uzna on za celowe odroczenie wykonania tego badania, śmiało można zapytać o uzasadnienie proponowanego toku postępowania.

anna53 napisał/a:
Bo on nie daje pewności, że nie są to przerzuty i co ? będziesz czekać kilka miesięcy.

Tutaj pozwolę sobie na trochę polemiki:
1. Skąd miałoby być uzasadnione podejrzenie przerzutów, skoro dotąd nie postawiono diagnozy nowotworu złośliwego ?
2. A jeśli nawet, co hipotetycznie oznaczałoby uogólnienie choroby nowotworowej,
to w takim przypadku zgodnie z aktualnymi Zaleceniami (2013 r.) (str. 257):
Cytat:
Mniejsze znaczenie ma natomiast aktywne poszukiwanie bezobjawowych przerzutów odległych,
ponieważ ich wcześniejsze wykrycie w wyniku rozszerzonego zakresu badań kontrolnych nie ma istotnego wpływu na skuteczność leczenia i jakość życia chorych.


Na razie wygląda na to, że nie ma bezpośredniego podejrzenia zagrożenia nowotworem złośliwym,
opisywane zmiany uwidocznione w TK wg lekarza wykonującego to badanie mogą być raczej łagodne,
wobec czego odroczenie badania MRI wydaje mi się dopuszczalne.
Jeśli taką opinię podtrzyma lekarz onkolog, sprawę uznałbym za zamkniętą do kolejnej wizyty kontrolnej.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Zuzanna 



Dołączyła: 08 Maj 2011
Posty: 52
Skąd: Szczecin
Pomogła: 1 raz

 #65  Wysłany: 2014-06-24, 20:11  


Richelieu, Też tak uważam - dziekuję. :flower: :flower: :flower:
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #66  Wysłany: 2014-06-24, 20:22  


Ja miałam na myśli, że zmiany nowotworowe na wątrobie nie tylko mogą być o raka piersi, anna
_________________
anna
 
Zuzanna 



Dołączyła: 08 Maj 2011
Posty: 52
Skąd: Szczecin
Pomogła: 1 raz

 #67  Wysłany: 2014-10-10, 11:09  


Moi Najmilsi,
tak samo, jak zawsze, powracam do Was - Promyczków i przede wszystkim Przyjaciół. Nic nowego u mnie nie słychać, ale bardzo chciałam się do Was odezwać. Dziękuję, że byliście i jesteście pomimo wszystkich przeciwności - pomocni i kochani!
_littleflower_ :littlehs: _littleflower_ :heart:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group