1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwor zlosliwy watraby
Autor Wiadomość
Sonia1 


Dołączyła: 13 Cze 2014
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2014-06-16, 23:14  Nowotwor zlosliwy watraby


Witam. Jestem na forum od tygodnia,ale dopiero dzisiaj pisze pierwszy raz.

Od tygodnia u mojego taty rozpoznano nowotwor zlosliwy watroby C 26.9. Tato jest po biopsji, czekamy na wynik histopat. ale chirurdzy juz powiedzieli mojej mamie, ze nowotwor jest rozsiany, jest w plucach na pewno. Okreslili stan nowotworu na IV stopien. Czy jest jeszcze w stanie cos mojemu tacie pomoc. Pragne nadmienic ze pierwsze objawy zlego stanu zdrowia mojego taty pojawily sie koniec kwietnia tego roku. Tato ma 69 lat.
_________________
córka
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #2  Wysłany: 2014-06-16, 23:53  


Sonia1,

musisz wkleic wyniki, jakie posiadasz. Chyba sama rozumiesz, ze nie da sie odpowiedziec na twoje pytanie bez jakichkolwiek wynikow. Uszanuj to i wklej je.

Wypisy szpitalne, wynik hist.pat. (kiedy bedzie, zazwyczaj do 3 tygodni trzeba czekac), TK klatki piersiowej i j.brzusznej, ew. USG, rezonans magnetyczny watroby/brzucha.

Jakie byly objawy?
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #3  Wysłany: 2014-06-16, 23:56  


Witaj,
na jakiej podstawie zdiagnozowano? dodaj proszę dotychczasowe wyniki badań Taty, napewno uzyskasz pomoc.

Pozdrawiam.
 
 
Sonia1 


Dołączyła: 13 Cze 2014
Posty: 2

 #4  Wysłany: 2014-06-17, 01:10  Nowotwor zlosliwy watraby


Z wklejeniem wynikow mojego taty bedzie troche dluzej trwalo gdyz ja mieszkam za granica a rodzice w Polsce. Moja mama ma tylko podstawowa wiedze komputerowa co uniemozliwia mi dolaczenie wynikow taty szybko. Zrobie co bede mogla.

Co do objawow. W drugiej polowie kwietnia moj tato mial zaparcia i stracil apetyt. W przeciagu 3 tyg. zgubil 12 kg. Jest postawnym mezczyzna i jego waga zwykle wynosila pomiedzy 85-87 kg.
Poniewaz w tym czasie goscilam moja mame u siebie zaraz po powrocie mama udala sie z tata do szpitala gdzie zdiagnozowana obustronna przepukline. Poniewaz zaparcia staly sie zbyt uciazliwe po kolejnej wizycie w szpitalu na SORZE i zrobieniu tam badan okazalo sie ze normy ASP i nie pamietam dokladnie innych skrotow zostaly przekroczone o 300 i 400%. Z tymi wynikami rodzice udali sie na prywatna wizyte do lekarza, ktory stanowczo odradzil operacje na przepukline (termin na operacja przepukliny byl wyznaczony na 16.06.14). Tato ma wyznaczony termin na TK (20.06.14), ale 18.06.14 bedzie konsultacja z cgirurgiem czy tato bedzie objety badaniem w tym stanie. Tato mial wykonana kolonoskopie 30.05.14 podczas ktorej usunieto 6 polipow. Z opisu tego badania ktory mama mi telefonicznie przekazala, ze byly to niezlosliwe odmiany bodajze gruczolaki. W dniu 09.06.14 tato mial wykonana biopsje watroby. Na drugi dzien zostal wypisany do domu z wypisem rozpoznanie nowotwor zlosliwy watroby C 26.9. W dalszym ciagu czekamy na wynik biopsji. Dziekuje za wszelka pomoc.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-06-17, 09:15 ]
Mała prośba - po kropkach, przecinkach stawiamy spację.

_________________
córka
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #5  Wysłany: 2014-06-17, 09:11  


Sonia1,

przede wszystkim, stosuj akapity, jak zaczynasz nowa mysl. Bo w tej chwili, to sie czyta jak wypracowanie.

To jest zdecydowanie za malo. Czekamy na wyniki, jak beda.

Oczekujesz od nas konkretnych odpowiedz-wklej konkretne wyniki. Pamietaj, ze jakosc informacji, jaka podasz - determinuje jakosc porady, jaka otrzymasz.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group