1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Niepokojące objawy...
Autor Wiadomość
empathy 


Dołączyła: 12 Maj 2013
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2013-05-12, 16:09  Niepokojące objawy...


Witam,
jestem nowa na tym forum, mam nadzieje, że dodaje swój post w dobrej kategorii.
Piszę do Was dosyć zdesperowana, ponieważ od ok. 4 miesięcy dokuczają mi różnorakie dolegliwości, natomiast mniej więcej 2 miesiące temu wyczułam powiększone węzły chłonne szyjne, są twarde, bezbolesne, wydaje mi się, że dosyć duże. Przed paroma tygodniami wyczułam na jednym z powiększonych węzłów jakieś 'guzki', pojawiły się one także obok niego.
Co do pozostałych dolegliwości, jest ich całkiem sporo, m.in. duszności, kaszel, chrypka, niekiedy bóle w klatce piersiowej przy głębszym nabraniu powietrza, bardzo widocznie rozszerzone naczynia krwionośne na szyi, klatce piersiowej oraz dłoniach, swego czasu też dokuczały mi bóle stawów, głównie kolan i palców u rąk, niekiedy było to naprawdę nieznośne, kolano bolało mnie tak, że ciężko było się zgiąć, w ostatnich dniach znowuż dokuczał mi ból nadgarstka, wziął się bez przyczyny, nieraz odczuwam taki przeszywający ból w palcach/dłoni. Jakiś czas temu przez okres tygodnia dokuczały mi bóle głowy i wieczorne stany podgorączkowe, potem to nagle minęło...
Prawdopodobnie tyle, jeśli chodzi o objawy.
Dodam, że byłam u lekarza z powiększonymi węzłami, doktor tylko zapytał od jakiego czasu są powiększone, zajrzał do gardła, oczywiście podjął badanie palpacyjne, przepisał antybiotyk i na tym koniec. Antybiotyk przestałam zażywać już jakiś miesiąc temu, lecz nic nie pomógł, od tej pory nie byłam jeszcze u lekarza, ale chyba powinnam się wybrać, tylko czy zleci dodatkowe badania? Co, jeśli nijak nie zareaguje, mam się domagać skierowania na jakieś USG węzłów?
Obawiam sie, że to coś poważnego. Czytałam głównie o ziarnicy złośliwej.
Mój dziadek zmarł na białaczkę, drugi na raka jelita grubego, więc mogę być jakoś obciążona genetycznie?

Przepraszam bardzo, że tak na koniec, ale byłbym zapomniała, w styczniu robiłam morfologię, wyniki z tego co wiem, nie były najgorsze, aczkolwiek lekkie odchylenia zauważyłam przy:
limfocytach - 22,3%,
OB - po. godz. 11 mm, po dwóch godz. 29 mm,
może być to niepokojące?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi,
pozdrawiam :)

[ Dodano: 2013-05-12, 16:21 ]
Jednak zapomniałam o jednej dolegliwości, chciałam dodać, że dokucza mi też świąd skóry, głównie twarzy, szyi oraz pleców. Uczucie świądu pojawia się również w miejscu powiększonych węzłów chłonnych.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #2  Wysłany: 2013-05-12, 16:30  


empathy napisał/a:
od tej pory nie byłam jeszcze u lekarza, ale chyba powinnam się wybrać, tylko czy zleci dodatkowe badania?

Najpierw ,powinnaś się udać do lekarza i przedstawić swoje dolegliwości ,tak jak nam tu opisałaś.Jeżeli będziesz miała wyniki i o ile będzie to problem onkologiczny (oby nie) to prosimy o zamieszczenie wyników.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #3  Wysłany: 2013-05-12, 16:58  


empathy napisał/a:
chyba powinnam się wybrać, tylko czy zleci dodatkowe badania?

Niestety w głowie lekarza nie siedzimy i co zrobi, nie wiemy.

empathy napisał/a:
mam się domagać skierowania na jakieś USG węzłów?

USG można zrobić prywatnie bez skierowania.

empathy napisał/a:
dokucza mi też świąd skóry, głównie twarzy, szyi oraz pleców

Nie masz czasem alergii?

Bez choćby podstawowego USG węzłów nie mamy co w tej chwili dywagować co to może być. Zrób ewent. badania / udaj się od lekarza i jeśli zostanie postawione podejrzenie choroby onkologicznej, zapraszamy wówczas na Forum (choć mam nadzieję, że nie będzie to konieczne).
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group