1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nienowotworowy guz trzustki?
Autor Wiadomość
ewik 


Dołączyła: 08 Paź 2010
Posty: 159
Skąd: Warszawa
Pomogła: 20 razy

 #16  Wysłany: 2013-01-29, 17:08  


rzeczywiście, przypadek Twojego Taty jest bardzo nietypowy, żadne badanie nie potwierdziło jednoznacznie czy jest to nowotwór.
Cytat:
Tata diagnostycznie ma mieć zrobiony rezonans i markery


Rezonans czego? ponownie jamy brzusznej? jakie markery?

czy lekarze oprócz badań proponują coś innego - zabieg chirurgiczny? może warto zapytać o zabieg usunięcia guza (o ile jest to możliwe) - to na pewno nie jest prosta operacja, ale z drugiej strony wykonano już badania które jednoznacznie niczego nie wskazały, "coś" tam jest - naturalny odpływ żółci jest zablokowany, w TK i MRN jest coś opisywane jako guz, protezowanie dróg żółciowych nie jest chyba trwałym rozwiązaniem?

Póki co w badaniach nie widać przerzutów odległych, ja bym chyba podrążyła kwestię zabiegu - oczywiście jeśli specjaliści uznają,że to możliwe technicznie i ma sens.
_________________
pozdrawiam,
Ewik
 
kurek99 


Dołączył: 17 Sty 2013
Posty: 12

 #17  Wysłany: 2013-01-29, 17:18  


Ma być wykonany ponowny rezonans jamy brzusznej, ma być pobrana krew na ca19-9, cea, afp. Po rezonansie i badaniu krwi maja zdecydować co dalej. Lekarz coś mówił o operacji ale zbytnio nie chcą otwierać chyba ze wyniki się pogorszą.
 
Edvige 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 17 Kwi 2011
Posty: 231
Pomogła: 77 razy

 #18  Wysłany: 2013-01-29, 17:24  


U nas było podobnie...
Żadne badania i wyniki oraz konsultacje u profesorów nie wskazywały na guza trzustki. Lekarz po kolejnym badaniu MRCP, CT, CEA - 1,1 3mg/ml, CA-199 21,58 U/ml postanowił zrobić operację i zobaczyć co jest w środku. I wtedy dopiero wszystko co najgorsze zostało stwierdzone... choć przeprowadzone badania na to nie wskazywały.
_________________
''Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez CIEBIE" *27.06.2011*
 
kurek99 


Dołączył: 17 Sty 2013
Posty: 12

 #19  Wysłany: 2013-01-29, 17:25  


Badanie ustalone ma na 20lutego a wizyta w poradni 5marca. Trochę odlegle te terminy.
 
asia1410 


Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 1
Skąd: Poznań

 #20  Wysłany: 2013-01-29, 18:29  


U mojego taty był podobny przypadek . Dwa miesiace temu trafił do szpitala gdzie laparoskopowo usunieto mu woreczek zółciowy , gdyz zawierał złogi[ wynik badania histopatologicznegi - ropowate zapalenie woreczka z martwica ] niestety po operacji zaistniały komplikacje , zaczęła spływać zółć okazało się że sa nieszcelne przewody zółciowe i założono protezę. Podejżzewano guza głowy trzustki i wukonano tomograf który potwierdził - naciekajacy guz trzustki. Badanie histopatologiczne nic nie wykazzało i tata w dobrym stanie zostal wypisany do domu. Po 2 tygodniach stawił sie w szpitalu aby mu wykonano biopsję - wynik ropniak bez cech atypii. Zjezdziłam pół Polski niestety guz naciekajacy nie jest operacyjny a lekarze nie byli pewni czy to nowotwor czy stan zapalny . Po dwóch tygodniach tata dostał strasznych bóli brzucha i musielismy go odwieżc do szpitala gdyz bardzo osłabł i usiał mieć wykonana natychmiastowa operację zagrazajacą jego zyciu. Ma załozony dren którym ten naciek spływa z brzucha gdyz wyrządził wiele niedobrego w jego organiżmie. Tata jest cztery doby po operacji i nadal utrzymywany jest w spiączce farmakologicznej , chociaz stan jest stabilny - ale diagnoza WYROk. :-( Dlaczego Dlaczego tak długo nic nie mozna było zrobić i dlaczego ta biopsja nie wyszła :-( Jest to przykre
 
kurek99 


Dołączył: 17 Sty 2013
Posty: 12

 #21  Wysłany: 2013-01-29, 19:45  


asia1410 u Twojego taty TK potwierdziło ze jest guz trzustki z naciekiem a u mojego taty we wszystkich badaniach guz trzustki jest z znakiem zapytania i na każdym opisie jest napisane do rozpoznania miedzy guz nowotworowy a zapalny.
Asiu Twój tata jak się czul po protezowaniu i wypisie? Miał apetyt? Nic Go nie bolało?

Tata nie chce jechać do innego centrum na konsultacje bo twierdzi ze wszystko jest dobrze i lekarze z CO w Bydgoszczy wiedza co robią. Chce czekać na badanie które ustalili mu w centrum. Oby po miesiącu nie bylo za późno na leczenie.

[ Dodano: 2013-01-30, 08:31 ]
Ktoś poleci jakiś szpital gdzie można by było się skonsultować w sprawie guza trzustki? Czytałem ze dużo ludzi poleca szpital w Warszawie czy by mógł podać adres bądź stronę internetowa?
 
magmo70 


Dołączyła: 28 Gru 2012
Posty: 49
Pomogła: 2 razy

 #22  Wysłany: 2013-01-31, 07:23  


Po moich doświadczeniach z mamą, mówiono nam że jednym z najlepszych specjalistów od guzów trzustki jest prof. Lampe z Katowic. Nie miałam z nim kontaktu, gdyż jak potrzebowaliśmy pilnej konsultacji był na urlopie. Mam namiar ale na wizytę prywatną.
_________________
Magda
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #23  Wysłany: 2013-01-31, 07:37  


Moja mama była operowana a potem 3 razy hospitalizowana u prof Lampe... Przebieg opisałam parę postów wyżej- choć byli na to bez wpływu.Bardzo sobie chwalę opiekę w szpitalu. Prof Lampe jest chirurgiem - nie specjalizuje się w leczeniu guzów trzustki ale w ich operowaniu/lub nie. Nie ma to nic wspólnego z ustaleniem jaki to guz i co jeszcze można robić.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group