1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Aniaha
2011-01-06, 00:01
Chłoniak Burkitt'a
Autor Wiadomość
Dolmet 


Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 33

 #1  Wysłany: 2011-01-05, 00:25  Chłoniak Burkitt'a


Witam, mam 17 lat jestem z 10 miesięcy po operacji i 4 miesiące po chemioterapii, leczonego miałem chłoniaka burkitta (III) miałem w grudniu robione tk ale zachorowałem na grypę i nie mogłem odwiedzić onkologi żeby zobaczyć wyniki przełożyli mi to na 20 stycznia, ale problem mój polega na tym że cholernie źle się czuję, nic nie jem bo zaraz bym to wyrzygał, ciągle spać mi się chce i czy jest to możliwe że dalej odczuwam skutki chemioterapii, albo mam nawroty? :/

[ Dodano: 2011-01-05, 11:49 ]
Ktoś umie pomóc ?;/
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #2  Wysłany: 2011-01-06, 12:44  


A masz tak cały czas od zakończenia chemii, czy dopiero teraz? Bo jeśli dopiero teraz, to wątpliwe jest, by to były skutki chemioterapii.
_________________
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #3  Wysłany: 2011-01-07, 21:14  


Dolmet, jeśli źle się czujesz, proponuję odwiedzić swojego lekarza.
Zadzwoń do onkologa (ewentualnie poproś rodziców) i poproś o wcześniejsza wizytę z powodu złego samopoczucia.

Od jak dawna źle się czujesz? Być może to skutek infekcji lub przyjmowanych podczas niej leków.

I taka drobna prośba na koniec do Ciebie Dolmet, abyś używał języka bardziej odpowiedniego do formuły tegoż forum.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Dolmet 


Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 33

 #4  Wysłany: 2011-01-11, 11:14  


Skończyłem brać leki przepisane mi przez moją lekarkę, te niejedzenie i osłabienie itp było spowodowane prawdopodobnie tymi lekami, bo przepisała mi antybiotyki itp bez zgody onkologów i nie wiadomo czy mogłem też takie przyjąć odstawiłem je i już jest oki:))
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #5  Wysłany: 2011-01-16, 21:55  


Dolmet, bardzo się cieszę, że sprawa się wyjaśniła.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Dolmet 


Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 33

 #6  Wysłany: 2013-07-31, 15:19  Zakażenie H. Pylori - Pomocy!


Witam
Mam 20 lat w tym roku w grudniu jestem trzy lata po leczeniu Chłoniaka Burkitta III stopnia.
Leczenie polegało na operacji guza jamy brzusznej + chemioterapii.
Po leczeniu zacząłem mieć problemy z jedzeniem nie chciało mi się jeść miałem nudności na dzień dzisiejszy doszły też wymioty. W kwietniu tego roku miałem robioną gastroskopię i stwierdzili zakażenie bakteriami H. Pylori. Pani doktor z onkologii kazała mi brać tabletki:

Metronidazol
Helicid
Duomox

Wszystko brałem według jej zaleceń i wydawało mi się że objawy ustąpiły.. Jednak nie na długo. Od jakiegoś tygodnia uderzyło mnie to bardziej zacząłem chudnąć i wymiotować (co zjem to praktycznie oddam) Dzisiaj byłem u swojego lekarza rodzinnego i kazałem jej żeby przepisała mi controloc (ponieważ to mi pomagało zanim włączyli mi leczenie) i fakt faktem controloc mi pomaga wziąłem dziś i normalnie zjadłem obiad+ nie czuję tego obciążenia na żołądku. Zleciła mi kontrolę u gastrologa długo z nią siedziałem szukaliśmy jakiegoś ale wszędzie miejsca są zajęte.
Nie stać mnie iść prywatnie ponieważ nie jestem osobą pracującą. I zwracam się z prośbą do was czy jest możliwość jakiegoś leczenia że nie będę musiał iść do lekarza? albo czy znacie jakieś szpitale/poradnie w których gastrolog przyjmie mnie na kasę chorych ale nie z terminem za rok czy nawet dwa jak w Rybniku?
Myślałem o Gliwicach mam auto i prawo jazdy więc nie będzie problemu z dojazdem. Jeśli znacie jakieś poradnie w których przyjmą mnie od razu byłbym wdzięczny za pomoc.

Z góry przepraszam za brak przecinków nie działa mi ten guzik na klawiaturze. Pozdrawiam Kuba!

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-07-31, 18:54 ]
Post scalony do Twojego wątku.

 
Dolmet 


Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 33

 #7  Wysłany: 2013-08-04, 13:49  


Odświeżam...
 
greg1990 



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 203
Pomógł: 66 razy

 #8  Wysłany: 2013-08-04, 14:00  


Bierzesz skierowanie do gastrologia od lekarza pierwszego kontaktu i dzwonisz po gabinetach, nawet tych w innych miastach...

Nic więcej tu nie poradzisz...


Wpisz sobie w google np. gastrolog rybnik nfz i zmień później np. na Katowice, albo Bytom, Gliwice... Tak powinny pokazać się jakieś przychodnie gdzie na NFS przyjmuje gastrolog. Wchodzisz w kontakt i dzwonisz z pytaniem jaki termin mogą zaoferować...

Ewentualnie poproś lekarza pierwszego kontaktu, aby napisał że badanie jest pilne - wtedy w jakiejś państwowej placówce dostaniesz bdb termin.
 
Ruda Misia 


Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 36
Pomogła: 4 razy

 #9  Wysłany: 2013-08-04, 15:31  


Zobacz na stronie swojego NFZ-tu,powinni mieć podanych specjalistów,przychodnie i liczbę osób i terminy oczekiwania do danego specjalisty.
Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group