1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nawrót choroby
Autor Wiadomość
ewus40 


Dołączyła: 27 Paź 2011
Posty: 6
Skąd: olsztyn

 #1  Wysłany: 2011-10-27, 08:22  Nawrót choroby


Witam.
Jestem po amputacji szyjki macicy w 2007 roku.

Obecnie po długim krwawieniu miałam łyżeczkowanie i otrzymałam wynik którego niezbyt rozumiem.
Wizytę u lekarza mam wyznaczoną na 17.10.
Proszę o interpretacje wyniku.

Fragmenty endometrium w fazie regeneracji i strzępy nabłonka paraepidermalnego pochodzącego z tarczy
z ogniskową dysplazją małego stopnia CIN-1 i rogowaceniem.
Wyskrobiny z szyjki macicy-endocervicitis chronica
Wycinki z tarczy szyjki macicy-cervicitis chronica.

Pozdrawiam
_________________
ewus40
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2011-10-27, 09:47  


Fragmenty endometrium w fazie regeneracji: faza folikularna cyklu miesięcznego,

strzępy nabłonka paraepidermalnego pochodzącego z tarczy [macicy]: nabłonek o cechach nieprawidłowych,
nie jest to zmiana złośliwa, lecz wymagająca kontroli i leczenia,

ogniskowa dysplazja małego stopnia CIN-1: zmiana przednowotworowa, wymagająca leczenia.
W uzupełnieniu zobacz np. to opracowanie.
W tym stadium zaawansowania jest 100 % pewności wyleczenia przy podjęciu terapii.

Czy wykonana w 2007 r. amputacja szyjki spowodowana była rozpoznaniem bardziej zaawansowanej dysplazji / wczesnego stadium raka ?
Lekarz powinien o tym wiedzieć, zajmując się Tobą teraz, zakładam, że jest o wszystkim poinformowany.

Pozdrawiam.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
ewus40 


Dołączyła: 27 Paź 2011
Posty: 6
Skąd: olsztyn

 #3  Wysłany: 2011-10-27, 19:06  Nawrót choroby


Witam
Wtedy w 2007 r zrobiłam cytologię i w wyniku była V gr .Po łyżeczkowaniu wyszło cin-3 i amputowano mi szyjkę metodą sztundorfa-przepraszam,ale zdaję sobie sprawę że nie tak pisze się to nazwisko.Po zabiegu nie podjęto żadnego leczenia,do tej pory tylko co pół roku robiłam cytologię,zawsze była dwójka.Wizytę u swojego lekarza mam dopiero 17.11.Według Pana jakie lekarz może zaproponować mi leczenie?Mam 45 lat.
Serdecznie pozdrawiam
_________________
ewus40
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #4  Wysłany: 2011-10-27, 22:19  


Ponieważ jest CIN1 - dysplazja niskiego stopnia - być może skończy się na leczeniu zachowawczym:
obserwacja, zalecenia higienicznego trybu życia, wspomaganie farmakologiczne (porównaj to opracowanie).
Zmiany CIN1 często samoistnie zanikają, oczywiście jeśli mają odpowiednie do tego warunki.

Jeśli to nie przyniesie poprawy, względnie lekarz obecnie uzna dalsze czekanie za niecelowe,
może być zastosowana metoda bardziej inwazyjna, jednak ocena tego oraz zaproponowanie sposobu terapii należy do niego.

[ Dodano: 2011-10-27, 22:44 ]
Trzytygodniowy termin oczekiwania na wizytę przy CIN1 nie jest powodem do niepokoju.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
ewus40 


Dołączyła: 27 Paź 2011
Posty: 6
Skąd: olsztyn

 #5  Wysłany: 2013-01-21, 20:39  


Witam ponownie.Wtedy nie podjęto żadnego leczenia,pozostawałam pod obserwacją.W czerwcu ubiegłego roku dostałam skierowanie do szpitala na łyżeczkowanie macicy którego mi nie zrobiono z powodu silnej niedoczynności tarczycy,anestezjolog skierował mnie do endokrynologa.Od kwietnia nie miesiączkuję.20 grudnia zaczęłam lekko plamić i znowu dostałam skierowanie do szpitala na łyżeczkowanie.Lekarz najpierw zrobił mi usg.......Trzon macicy prawidłowej wielkości w przodozgięciu.Endometrium równe,szerokości 4,98-6,28 mm o zatartych granicach w okolicy dna.Jama macicy niezniekształcona,w rzucie przydatków cech patologicznych nie stwierdzono.Zatoka Douglasa wolna......Na zabieg mam ustalony termin 24.01.2013.Mam pytanie,czy wynik usg może wskazywać na coś niepokojącego?Pozdrawiam.Ewa Walentynowicz
_________________
ewus40
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #6  Wysłany: 2013-01-21, 21:36  


ewus40 napisał/a:
czy wynik usg może wskazywać na coś niepokojącego?

Moim zdaniem nie.
Już bardziej niepokojący jest tak długo utrzymujący się brak miesiączki i niedoczynność tarczycy.

Powinnaś jednak skonsultować się w tych sprawach z lekarzami specjalistami,
po wykonaniu planowanego zabiegu.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
ewus40 


Dołączyła: 27 Paź 2011
Posty: 6
Skąd: olsztyn

 #7  Wysłany: 2013-02-18, 19:24  


Witam.Dzisiaj otrzymałam wynik.Bardzo proszę o wyjaśnienie.
WYSKROBINY Z SZYJKI MACICY..
Fragmenta epitheli plani paraepidermoidalis,fragmenta parva endocerwicis cum metaplasia squamosa,mucus.
WYSKROBINY Z TRZONU MACICY..
Hyperplasia endometrii simplex probabiliter in polypo.
WYCINKI Z TARCZY SZYJKI MACICY..
Cervicitis chronica.
Pozdrawiam
_________________
ewus40
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #8  Wysłany: 2013-02-18, 20:06  


ewus40 napisał/a:
Fragmenta epitheli plani paraepidermoidalis,fragmenta parva endocerwicis cum metaplasia squamosa,mucus.

Fragmenty nabłonka płaskiego paraepidermoidalnego (tj. nierogowaciejącego lub z bardzo cienką warstwą rogową),
małe fragmenty śluzówki kanału szyjki macicy z cechami metaplazji łuskowej, śluz.

ewus40 napisał/a:
Hyperplasia endometrii simplex probabiliter in polypo.

Prosty przerost (hiperplazja) endometrium, prawdopodobnie w formie polipu.

ewus40 napisał/a:
Cervicitis chronica.

Przewlekłe zapalenie szyjki macicy.

Zmiany te nie są niepokojące onkologicznie.
Ich opis nie wskazuje też jednoznacznie na stopień w jakim odbiegają one od stanu normalnego,
dlatego szczegółowe wskazówki co do dalszego postępowania należą do Twojego lekarza.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
ewus40 


Dołączyła: 27 Paź 2011
Posty: 6
Skąd: olsztyn

 #9  Wysłany: 2013-02-19, 18:26  


Witam.Mam jeszcze kilka pytań...W jaki sposób się to leczy,i czy w ogóle jest taka potrzeba?Czy grozi coś złego jeżeli bym to tak zostawiła jak jest?Pozdrawiam
_________________
ewus40
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #10  Wysłany: 2013-02-20, 04:45  


ewus40 napisał/a:
W jaki sposób się to leczy

Na ten temat zobacz post #4.

ewus40 napisał/a:
czy w ogóle jest taka potrzeba?

Jest, natomiast samo leczenie może mieć również charakter mało- albo nieinwazyjny,
o czym także mowa w #4.

ewus40 napisał/a:
Czy grozi coś złego jeżeli bym to tak zostawiła jak jest?

W takim przypadku istnieje niebezpieczeństwo progresji do wyższych stadiów dysplazji,
a następnie nawet rozwinięcia się raka inwazyjnego,
dlatego kontrola i opieka lekarska są konieczne.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
ewus40 


Dołączyła: 27 Paź 2011
Posty: 6
Skąd: olsztyn

 #11  Wysłany: 2013-03-02, 14:29  


Witam.Właśnie jestem po wizycie u mojego lekarza ginekologa.Dostałam skierowanie do szpitala,mam mieć usuniętą macicę.Przyznam szczerze BARDZO SIĘ BOJĘ i to nie tylko operacji.Lekarz powiedział że w tej chwili to jest konieczne ze względu na możliwość rozwinięcia się nowotworu.Czy nie powinnam udać się może jeszcze do kogoś innego?Czy taka drastyczna operacja to naprawdę konieczność?Mam też problem z lewą piersią,od kilku dni zrobiła się większa i bolesna,Usg wykazało odczynowy węzeł chłonny 16x6mm,prócz tego torbiel i tłuszczaki.Wizytę u lekarza mam za 2 tygodnie.Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
_________________
ewus40
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group