1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wspólnie pokonajmy raka. Onkolog o nadziei
Autor Wiadomość
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #1  Wysłany: 2011-09-27, 01:22  Wspólnie pokonajmy raka. Onkolog o nadziei


Skladowski_Wspolniepokonajmyraka500pxKrzysztof Składowski

Wspólnie pokonajmy raka. Onkolog o nadziei.

Rozmowy przeprowadziły:
Joanna Gromek-Illg i Maria Makuch

premiera: wrzesień 2011

„To książka o raku, widzianym oczami wybitnego onkologa i dwu jego bystrych pacjentek, szczęśliwie wyleczonych. Mówi nam – w sposób przystępny i zajmujący – o chorobach nowotworowych i o tym,  jak stawić im czoła. Rozprasza lęk, przywraca nadzieję”.

Prof. Andrzej Szczeklik

Rak. Straszne słowo i straszna choroba.

Każdy z nas chyba obawia się, że pewnego dnia usłyszy taką diagnozę w odniesieniu do siebie lub swoich bliskich. I co wtedy?

Ta książka odpowiada na to pytanie oraz na wiele innych, których chorzy często nie mają komu zadać. Omawia przyczyny powstawania nowotworów, ich rodzaje, sposoby diagnostyki i leczenia oraz zapobiegania chorobie. Wychodzi naprzeciw lękom pacjentów i ich rodzin, oswaja z medyczną terminologią, pokazuje, że po chorobie, a nawet w jej trakcie można prowadzić prawie normalne życie. Łączy osobiste historie pacjentek z rzeczowymi wyjaśnieniami jednego z najlepszych polskich onkologów. Co bardzo ważne – odnosi się do polskich realiów, w których jak najbardziej można wygrać z chorobą i spotkać wspaniałych lekarzy z prawdziwym powołaniem.


Czytelniku – trzymasz w ręku książkę niezwykłą. Powinienem napisać: niezwykle cenną. Lektura każdej jej strony to mniej strachu i mniej cierpienia. To wiedza. Na miarę zdrowia i życia.

Kamil Durczok



Od Prezesa Fundacji Onkologicznej DUM SPIRO-SPERO

          Otrzymaliśmy jakiś czas temu od Wydawnictwa ZNAK zapytanie o możliwość współpracy w zakresie promocji książki "Wspólnie pokonajmy raka. Onkolog o nadziei" współautorstwa profesora Krzysztofa Składowskiego. Pierwszą rzeczą, którą należało uczynić było przeczytanie książki i wkrótce potem trzymałam już tę pozycję w ręku.
Lektura przeszła moje najśmielsze oczekiwania. To jedna z tych książek, od których nie można się oderwać i nie można przestać ich czytać. Rozdział po rozdziale odkrywałam ujęte "w pigułce" wszystko to co nasza Fundacja starała się i wciąż stara potrzebującym przekazać.
Wkrótce potem udało mi się spotkać z współautorem książki - profesorem Krzysztofem Składowskim, lekarzem onkologiem radioterapeutą, by na ten temat porozmawiać.

Książka prezentuje formę rozmowy - dwóch pacjentek ze swoim lekarzem. Zadają mu one szereg pytań  odzwierciedlających wątpliwości i lęki wielu pacjentów onkologicznych i/lub ich bliskich. Otrzymują odpowiedzi - szczere, ujęte w zrozumiałym dla pacjenta języku i uwydatniające ważne kwestie. W tym dialogu nie są również pomijane problemy, które spotyka się dość powszechnie podczas procesu diagnostyczno-terapeutycznego, a które rodzą niejednokrotnie uczucie zagubienia u chorych i ich rodzin. Wspólna analiza takich sytuacji przez Autorów książki i pojawiające się w ich rozmowie wnioski stanowią bezcenne wskazówki dla czytelnika: jak postąpić, jak rozumieć daną okoliczność, czy i czego poszukiwać.
Rozmowy pomiędzy profesorem Składowskim a jego dwiema pacjentkami, utrwalone następnie w książce "Wspólnie pokonajmy raka. Onkolog o nadziei" trwały około roku. Odbywały się w Krakowie, w Gliwicach, częściowo w kawiarni, częściowo w domu - zawsze jednak w spokoju i skupieniu.
Dziś w książce, która powstała odnajdujemy odpowiedzi na szereg pytań nurtujących w zasadzie każdego komu przyszło zmagać się z problemem choroby nowotworowej.

Wszystkim, którzy dziś poszukują informacji na temat natury choroby nowotworowej, sposobu jak przez to przejść, jak przetrwać i jak niczego istotnego nie przeoczyć - polecam tę bezcenną lekturę.

Magdalena Kręczkowska
Prezes Fundacji Onkologicznej DUM SPIRO-SPERO.




Książkę można nabyć w księgarni internetowej Wydawnictwa ZNAK:

» Wspólnie pokonajmy raka. Onkolog o nadziei «   (www.znak.com.pl)




Fundacja Onkologiczna DUM SPIRO SPERO nie czerpie korzyści materialnych z tytułu promocji książki.




Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy zechcieliby się podzielić uwagami w trakcie czytania książki lub po jej przeczytaniu do wypowiedzi w tym wątku. :)
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #2  Wysłany: 2011-09-27, 03:26  


Zabierając się za tą książkę nie za bardzo wierzyłem, że ją skończę. Myślałem, że będzie jak z innymi pozycjami o podobnej tematyce. Że mnie zanudzą. Że po przeczytaniu kilku stron odłożę na półkę. I tu zaskoczenie. Nie zdawałem sobie sprawy, że książka o walce z chorobą może być wciągająca jak kryminał. Zadziwiająca lekkość pióra i umiejętność przekazania wiedzy w sposób tak przystępny i wciągający. Książka pozwala zrozumieć... i oswoić wroga. Szczerze polecam.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #3  Wysłany: 2011-09-27, 09:15  


Dodaję spis treści :)


      Kamil Durczok, "W tej walce nie jesteśmy bez szans"

      Krzysztof Składowski, Wstęp

      HISTORIA CHOROBY
         1. Przyczyny zachorowań na raka
         2. Mówić czy ukrywać?

      DIAGNOZA I CO DALEJ?
         1. Straszne słowa: "rak", "onkologia"
         2. Powstawanie raka
         3. Nowoczesna diagnostyka i metody leczenia

      JAK LECZYMY NOWOTWORY?
         1. Rokowania
         2. Chemioterapia i radioterapia
         3. Droga pacjenta w ośrodku onkologicznym

      CO TRZEBA WIEDZIEĆ, ŻEBY LECZYĆ SIĘ ŚWIADOMIE?
         1. Choruję na raka - wszystko się w moim zyciu zmieniło
         2. Świadomy udział pacjenta w leczeniu
         3. Środki paramedyczne w leczeniu i rekonwalescencji
         4. Badania nad nowymi lekami

      JAK ŻYĆ PO ZAKOŃCZENIU KURACJI?
         1. Nowe życie - druga szansa czy naznaczenie?
         2. Co każdy powinien wiedzieć o nowotworach

      ONKOLOGIA - WYZWANIE I ŻYCIOWA PASJA

      Postscriptum

      Indeks pytań.


Książka ma 253 strony.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #4  Wysłany: 2011-09-27, 09:24  


Fragment rozmowy o raku z profesorem Krzysztofem Składowskim, autorem tej książki

Ludzie na walizkach - odc. 13 - Wideo w Onet
_________________
agni5
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #5  Wysłany: 2011-09-27, 09:45  


Zaciekawionym polecam funkcję oferowaną przez Wydawnictwo ZNAK :

» Zajrzyj do książki «
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #6  Wysłany: 2011-09-27, 11:14  


Też przeczytałam a właściwie połknęłam...teraz lecę jeszcze raz, powolutku :-D

Jeśli ktoś chce wiedzieć wszystko o wrogu, poznać z czym ma się do czynienia - a ja lubię wiedzieć ;) - to naprawdę polecam. Zresztą uważam, że wróg oswojony, poznany, nie jest taki przerażający i ta książka dokładnie moje oczekiwania spełniła.

Profesora poznałam w trakcie leczenia na radioterapii, to przemiły, ciepły facet, bez zadęcia i manii wyższości.

Polecam z całego serca nie tylko chorym ale i ich rodzinom. Napisana przystępnie, bez naukowej nomenklatury, zrozumiała dla każdego.
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #7  Wysłany: 2011-09-28, 02:27  


DumSpiro-Spero napisał/a:
Zaciekawionym polecam funkcję oferowaną przez Wydawnictwo ZNAK :

» Zajrzyj do książki «


Podoba mi sie to, co znalazlam we fragmentach.

Ciesze sie, ze ta ksiazka zostala wydana, bo moim zdaniem zapelnia luke - brakowalo ksiazki informacyjnej i poradnikowej jednoczesnie.
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
miria 


Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 1
Pomogła: 1 raz

 #8  Wysłany: 2011-10-02, 14:38  


Hej wam, też się zgadzam z tym, że ta książka była potrzebna. Najpierw myślałam, że to będzie taki ogólnikowy wywiadzik, ale informacje są naprawdę szczegółowe, a terminy medyczne rozjaśnione i przetłumaczone na prosty język. Polecam, jako zainteresowana w temacie.
 
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #9  Wysłany: 2011-10-09, 14:53  


Witajcie.
Również goraco polecam tę książkę!
Nie będę tu jej streszczał, ani jakoś szczególnie zachwalał. Powiem tylko, że ta książka jest naprawdę warta przeczytania! Świetnie się czyta i wiele można się przy okazji dowiedzieć o naszym przeciwniku.
Pozdrawiam.
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #10  Wysłany: 2011-10-19, 15:51  


Właśnie kupiłam i czekam z niecierpliwością, aż przyjdzie :)
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #11  Wysłany: 2011-10-25, 15:41  


Książka dotarła i jestem w trakcie jej pochłaniania.

Jeszcze nie skończyłam, ale muszę przyznać, że czegoś takiego brakowało na naszym rynku.

Wydaje mi się, że tą książkę powinien przeczytać każdy chory z rozpoznaniem choroby nowotworowej i powinna to być lektura obowiązkowa! Może wtedy ludzie byliby troszkę bardziej świadomi i nie trzymali się czasem bezsensownych teorii, które do niczego dobrego nie prowadzą.
Książka również przybliża temat leczenia i diagnostyki, co nie jest bez znaczenia bo boimy się tego, co jest nam nie znane.

Pomijając najistotniejszy fakt, że znajdziemy w niej wiele przydatnych informacji dla nas-pacjentów ( i każdego, kogo w jakikolwiek sposób dotyczy ta choroba), książka napisana jest przystępnie i w taki sposób, że jak już zaczniesz czytać, nie możesz przestać.

Żałuję, że nie było takiej książki, kiedy sama wkraczałam we wrota CO.

Chylę czoła i wracam do lektury.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
asia77 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 1403
Pomogła: 137 razy

 #12  Wysłany: 2011-11-17, 19:49  


Też kończę czytać książkę ,chętnie mogę komuś dać do przeczytania ,jest rewelacyjna .Polecam!
_________________
Tatulek [*] 12-12-2011 godz 7:50 .Spoczywaj w Pokoju.
 
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #13  Wysłany: 2011-12-15, 12:10  


"Wspólnie pokonajmy raka"

POSTSCRIPTUM

...i jestem szczęsliwym lekarzem.

Krzysztof Składowski

To zdumiewajace, że sa tacy lekarze, ludzie tak oddani drugiemu człowiekowi.
Bardzo polecam zwłaszcza rodzinom chorych zapoznanie się z tą niezwykłą książką.
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #14  Wysłany: 2011-12-15, 14:22  


ja przeczytałam w jeden dzień tak mnie wciągnęła. godna polecenia. przede wszystkim napisana językiem zrozumiałym dla pacjenta
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #15  Wysłany: 2012-02-04, 11:04  


Wczoraj zakupiłam książkę, zaplanowana jest na weekend. :)

[ Dodano: 2012-02-04, 22:38 ]
Przeczytałam tak jak Akos w jeden dzień. Wciągnęła mnie. Bardzo dobra. Wyjaśnione w sposób zrozumiały dla 'zwykłego człowieka' (prof. Składowski przekłada z medycznego na polski ;) ). Polecam :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group