1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Najprawdopodobniej rak esicy
Autor Wiadomość
Marta80 


Dołączyła: 20 Maj 2015
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2015-05-20, 22:52  Najprawdopodobniej rak esicy


Witam
U mojej 60letniej mamy stwierdzono guza na pograniczu esicy i odbytnicy, zajmuje 3/4 obwodu jelita o dł 8cm bez nacieku otaczającej tkanki tłuszczowej, widoczne niepowieszone ale dość liczne regionalne węzły chłonne, węzły okolicy krezki esicy w liczbie ok 10 maksymalnie do 9mm- węzły przerzutowe. Wszystkie organy wolne od przerzutów - badanie TK jamy brzusznej. Próby guza pobrane i oddane do badania histopatologicznego, wynik za tydzień.
Byłyśmy z tym badaniem u chirurga onkologa i stwierdził, ze napewno rak! Proszę o pomoc w schemacie leczenia, poniewaz nasz lekarz ocenił, ze przed operacja nie jest potrzebna żadna radioterapia, tylko po operacji ewentualnie chemia jesli wyniki bedą złe. Wszędzie czytam, ze najlepsze jest potraktowanie guza radio. przed operacja co zmniejsza jego powierzchnie (zabija go), następnie operacyjnie sie usuwa i pózniej chemia...nasz lekarz twierdzi, ze w przypadku mojej mamy to jest za radykalne działanie i wyczerpujace organizm i moze uszkodzić jelita. Twierdzi, ze należy usunąć 20cm z ogniskiem i ewentualnie chemia. Bardzo proszę o pomoc w tej kwesti bo nie chcemy wpaść w panikę jak przyjdą wyniki tylko juz wczesniej poznać drogę leczenia.
 
Masza 


Dołączyła: 14 Mar 2012
Posty: 111
Pomogła: 20 razy

 #2  Wysłany: 2015-05-21, 00:41  


Witaj
Radioterapia przed operacją jest stosowana przy raku odbytnicy, gdy guz jest w innej częsci to faktycznie jest najpierw operacja i później (np: jeśli potwierdzą się zmiany przerzutowe w węzłach) chemia.
Dobra wiadomość, że nie ma przerzutów w innych organach. Trzymaj się i daj znać jak będzie wynik histopatu.
 
Marta80 


Dołączyła: 20 Maj 2015
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2015-05-21, 08:37  Rak esicy


Bardzo dziekuje. Ten guz rozwija sie od 5 lat (tak powiedział lekarz) ja robiłam badania genetyczne na chyba wszystkie znane geny rakowe i żadnych dziedzicznych błędów genetycznych, wiec u mamy to zapewne guz spowodowany nerwami lub zła dieta i brak ruchu. Mama nie straciła apetytu, życie toczy sie... ale juz nigdy nie bedzie jak wczesniej. Oczywiście opiszemy wynik. Moze ktoś ma doświadczenia z rakiem esicy? Ktoś moze jest po zabiegu i chemii?

[ Dodano: 2015-05-21, 10:13 ]
Przeczytałam wszytkie twoje posty i Ty miałaś podobny problem. Wiec proszę o kilka rad:) kiedy mamy zrobic badanie PET? Przed operacja i po aby sprawdzić różnice? Czy tylko po aby wykluczyć przerzuty? Kogo prosić o skierowanie? - bo to bardzo drogie badanie. Badanie krwi Mama miała zrobione ale nie ma tam żadnych markerów. Czy powinnismy juz teraz je zrobic? Jesli rak to jakie? A pózniej po operacji jakie badania profilaktyczne wykonywać? Co jaki czas? Mama radosna, pracuje w ogrodzie, a ja chyba w depresji bo nie mogę sie na niczym skupić i wstać z łóżka:((
 
Marta80 


Dołączyła: 20 Maj 2015
Posty: 4

 #4  Wysłany: 2015-05-26, 12:50  


Właśnie otrzymaliśmy wynik histopat. i mama nie ma raka. Najwspanialsza wiadomość z okazj Dnia Matki, ale cała ta historia nauczyła mnie ogromnej pokory. Dziekuje za pomoc i słowa otuchy. Ciesze sie życiem ta i tu chwilka, deleguje sie wlasnie tym momentem, wyciskam soki i grzeszę radością codzienności:)
Dziekuje
Marta
 
Mediocris 


Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 23
Skąd: Bydgoszcz
Pomógł: 6 razy

 #5  Wysłany: 2015-05-26, 13:19  


Witaj,
Jesteście już po wizycie lekarskiej? Jeżeli nie to sam wynik negatywny (tzn. niewykrycie komórek nowotworowych w badaniu) niestety nie oznacza, że Twoja mama jest zdrowa. Być może potrzebne będzie powtórzenie badania, szczególnie w obliczu tak dużej zmiany i podejrzenia wystąpienia przerzutów do węzłów chłonnych.

Pozdrawiam i życzę aby rzeczywiście Twoja Mama okazała się być w pełni zdrowa.

Marcin
_________________
Weryfikuj/porównuj/krytykuj moje wypowiedzi - nie jestem nieomylny.
 
Marta80 


Dołączyła: 20 Maj 2015
Posty: 4

 #6  Wysłany: 2015-05-26, 21:57  


Marcin
Mama miała badanych rożnych 5 wycinków i w każdym nic nie stwierdzono:), badanie mam nadzieje, ze wykonano należycie, w skierowaniu podejrzenie raka i przerzutów do węzłów, wiec pewnie sprawdzający nie zlekcewazyl tej informacji? oczywiście 28.06 odbędzie sie zabieg i ponownie zostanie poddany materiał badaniu.
 
Masza 


Dołączyła: 14 Mar 2012
Posty: 111
Pomogła: 20 razy

 #7  Wysłany: 2015-05-26, 22:04  


Koniecznie skonsultujcie to jeszcze z lekarzem. Guz moze nie mieć struktury jednorodnej i wycinki mogły być pobrane z fragmentów "nierakowych".
Pozdrawiam i trzymam kciuki
 
Mediocris 


Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 23
Skąd: Bydgoszcz
Pomógł: 6 razy

 #8  Wysłany: 2015-05-27, 07:38  


Badania przeprowadzono zapewne z zachowaniem procedur i dokładnie, ale w pobranym materialne akurat mogło nie być komórek nowotworowych (w pełni zgadzam się ze zdaniem zawartym w poście Maszy).

Jeśli ma być operacja to moja uwaga traci nieco na aktualności - badania materiału pobranego podczas zabiegu rozwieją wszelkie wątpliwości.

Pozdrawiam serdecznie,
Marcin
_________________
Weryfikuj/porównuj/krytykuj moje wypowiedzi - nie jestem nieomylny.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group