1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Możliwość badania PET-CT
Autor Wiadomość
karolwjh 


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2013-05-25, 13:47  Możliwość badania PET-CT


Witam, moja mama 13 lat jest po mastektomii, i całym leczeniu systemowym raka piersi. Czytałem sporo na tym forum i postanowiłem polecić mamie żeby na najbliższej kontroli poprosiła o badanie PET-CT (CO Kraków). Lekarka oznajmiła mamie, że jej się nie należy takie badanie, że nie jest uprawniona, może tylko za własne pieniądze itp. Oprócz tego nigdy nie miała robionego CT no ale o tym zapomniała powiedzieć, bo też chciałem żeby zostało to zrobione. Głównie chodzi mi o jej jajniki ze względu na to że mammografie robi tak często jak jest to zalecane (scyntygrafie również), natomiast ani usg, ani CT jamy brzusznej nigdy nie było robione. Wiem, że może nie ma takich wskazań, aczkolwiek moja babcia (mama mojej mamy) zachorowała na raka jajnika, siostra mojej babci również miała raka piersi, więc jak sądze moja mama ma mutację w genie BRCA1 co stwarza możliwość rozwinięcia się raka jajnika, więc dodatkowa kontrola jest wg mnie zalecana. Moje pytanie jest takie czy moja mama jest uprawniona do badania PET-CT, lub CT klatki piersiowej lub jamy brzusznej w ramach NFZ ? Proszę o jakiekolwiek informacje na ten temat.
Pozdrawiam :)
 
fraszka33 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Pomogła: 92 razy

 #2  Wysłany: 2013-05-25, 14:13  


Witaj
Skoro jest podejrzenie mutacji genu to najlepiej wykonać ten test a wtedy mama będzie pod większą opieką lekarską.
Czasem nie warto czekać na skierowanie choćby na USG bo nie jest zbyt kosztowne i wykonać samemu.
Jeśli chodzi o pet to wysyłam link http://chcpio.pl/index.php?id=98
Pozdrawiam.
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #3  Wysłany: 2013-05-25, 16:23  Witaj Fraszka 33 !


Ja już miałam wykonywane bad PET 3 x, ale na te bad. byłam kierowana po niepewnych wynikach TK, scyntygrafii. Niech mama poprosi, ze nie miała wykonywanego TK np. kl. piersiowej, możne lek. wyda jej skierowanie, a wtenczas, jak coś będzie nie tak, to mogą zrobić PET-a, albo uzyskać skier. na TK prywatnie ( koszt od 250- 280 zł, z kontrastem), pozdrawiam annas
_________________
anna
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group