1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
mnogie tłuszczaki - pomocy!
Autor Wiadomość
Majcher 


Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2010-09-05, 19:09  mnogie tłuszczaki - pomocy!


Witam serdecznie,

Moim problemem są tłuszczaki. Mam 26 lat. pierwszy tłusczak pojawił się w wieku 14 lat ostanimi kilka laty pojawiło się mnóstwo nowych (3-4 lata) w tym momencie mam ich około 70 od malutkich po takie o średnicy 2cm. WIększość z nich jest na przedramieniach ( 35 na jednej ręce i 20 na drugim przedramieniu), 10 na tricepsach, po 4-5 na udach i kilka w dolnej części pleców.

Proszę o pomoc... jak można sobie z czymś takim poradzić? jest jakieś lekarstwo? dieta? wycinać to? mam wrażenie że miesięcznie pojawia ich się nawet po kilka... wole już chyba blizny aniżeli ciało usiane tymi kulkami....!

Jak duże one rosną?
Ile może ich jeszcze powstać?


Moja mama ma 52 lata i ma 4 takie kulki 1-2cm, jej tata też podobno miał 3-4. Mój ojciec nie ma ani jednego, jego tata też nie. Mam dwóch braci 20 i 25 lat i żaden z nich nie ma czegoś takiego?
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #2  Wysłany: 2010-09-05, 22:34  


Witaj,

Jesteś pod opieką lekarza wogóle?

Tłuszczaki usuwa się chirurgicznie jeśli 'przeszkadzają' - np. powodując ucisk.
Skąd wiesz, że to tłuszczaki?
 
Majcher 


Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2010-09-05, 23:21  


Już kilka razy wcześniej konsultowałem to coś z lekarzami. Mówili mi, że wycina się tylko gdy coś jest nie tak, i że to napewno tłuszczaki. To takie kulki, które nie bolą i które moge przesuwać pod skórą i bawić się nimi, ewidenitnie w tkance tłuszczowej (tzn tuż pod skórą, gdyż jestem bardzo szczupły i nie mam jej za wiele ;p )

martwie się tym, że pomimo młodego wieku powstaje mi ich tak wiele, zastanawiam się czy zacząć to wycinać.... żeby kiedyś nie mieć kilkuset kulek po kilka centymetrów jeśli taki przyrost pozostanie... stąd moje pytanie ile to tak może rosnąć i w jakich ilościach?

Wpisałem w google tłuszczaki mnogie i włączyłem zdjęcia a tam jakieś masakry wyspokczyły z totalnie zdeformowanymi ludzmi.... ;( Nie wiem co mam robić
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #4  Wysłany: 2010-09-05, 23:35  


Majcher,

Jeszcze raz skonsultuj z lekarzem, opowiadając dokładnie wszystko - występowanie rodzinne (Mama, Dziadek), szybkość pojawiania się nowych zmian. Tłuszczaków można się pozbyć tylko usuwając je chirurgicznie - i decyzja będzie należała do Ciebie - po konsultacji z lekarzem. Tłuszczaki mogą urosnąć nawet do średnicy 7 cm, choć cechuje je wzrost powolny.
 
Majcher 


Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2010-09-05, 23:51  


A czy raz wycięte tłuszczaki odrastają? oczywiście chodzi mi o to samo miejsce... bo rozumiem, że w innych dalej będą się pojawiać.... POzatym pytam na forum o tą dolegliwość, gdyż mój chirurg w szpitalu powiedział mi, że taki mój urok i nic na to nie poradzi... a na prywatne konsultacje poprostu mnie nie stać... :(
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group