1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
mięsak z folikularnych komórek dendrytycznych
Autor Wiadomość
izek 


Dołączyła: 15 Maj 2011
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2011-06-05, 00:19  mięsak z folikularnych komórek dendrytycznych


Witam serdecznie.
Nie wiem do kogo i gdzie się udać a mianowicie u mojego męża stwierdzono mięsaka z folikularnych komórek dendrytycznych guz pojawił się w listopadzie na migdale prawym a 14 grudnia został wycięty, wycinek powędrował ze Słupska do Gdańska a z Gdańska do Warszawy bardzo długo czekaliśmy na wynik histopatologiczny po wielu telefonach (min raz w tygodni) dostałam wynik na meila 29.04. W opisie jest informacja że w razie wątpliwości klinicznych proszę o kontakt z dr Joanną Tajer z CO w Warszawie
Mąż od 8 lat jest pacjentem onkologicznym(nasieniak jądra prawego w 2003 r) więc od razu udał się do swojego lekarza który zlecił TK ii markery OK (styczeń) 9.05 miał wykonany PET wynik niby OK ale jest "zmiana przy prawym mięśniu mostkowo-obojczykowo-sutkowym o śr 6mm węzeł chłonny? naczynie?bez cech procesu nowotworowego" gdy udaliśmy się z wynikiem do onkologa kazał wypoczywać i nic więcej kolejną wizytę wyznaczył na koniec czerwca ??? Co do dr Tajer powiedział że się skonsultuje i da nam znać i nic cisza od 3 tyg jak zadzwoniłam do przychodni to potraktowano mnie jak intruza. Co dalej robić gdzie leczyć męża jak odnaleźć dr.Tajer mnóstwo pytań ??
Dodam że przeczytałam kilka publikacji na ten temat polskich i zagranicznych jest to BARDZO rzadki nowotwór nasz lekarz powiedział że nigdy nie miał takiego przypadku, tylko na studiach o nim czytał :(
Dziwny spokój nas dopadł mąż nie chce nigdzie jeździć powiedział że sam się wyleczy siłą woli zbyt wiele przeszliśmy 8 lat temu
trochę chaosu w moim poście ale proszę o radę i dobre słowo :(
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #2  Wysłany: 2011-06-05, 21:47  


izek, co do zmiany.Opis Usg sugeruje, że nie jest to zmiana typu nowotworowego.

Jednak mając na uwadze problemy onkologiczne męża, próbowałabym wykonać ponowne USG a w razie jakichkolwiek podejrzeń TK. Nie można tego zaniedbać na pewno i zostawić sprawę nie wyjaśnioną.

Co do Pani Doktor. Próbowałaś zadzwonić do CO w Warszawy i zapytać poprostu jak ona przyjmuje?


Specjalistami w dziedzinie mięsaków jest właśnie Warszawa. Proponowałabym udac sie tam na konsultacje.

ściskam ciepło

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #3  Wysłany: 2011-06-05, 22:42  


Dr Joanna Tajer pracuje w CO w Warszawie na Ursynowie w gab. 18 (nowotwory węzłów chłonnych) i jest specjalistą głównie od ziarnicy złośliwej. W poniedziałki przyjmuje w poradni tel 22 546-21-53 a w pozostałe dni na oddziale
 
izek 


Dołączyła: 15 Maj 2011
Posty: 3

 #4  Wysłany: 2011-06-05, 22:56  


Dziękuje za podpowiedzi , jutro rano zadzwonię i postaram się umówić męża
 
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #5  Wysłany: 2011-06-07, 10:30  


Udało się zamówić wizytę....myślę, szukam informacji na temat tej Waszej choroby i nic nie rozumiem..... :--: ( mój mąż leczył się u dr. Tajer przez 5lat, a teraz znaleźli mu ''jakiegoś'' mięsaka i znowu od nowa).
 
izek 


Dołączyła: 15 Maj 2011
Posty: 3

 #6  Wysłany: 2011-06-07, 16:18  


Tak, nasz lekarz rozmawiał z dr.Tajer jutro jedziemy na rozmowę a w poniedziałek mąż ma wizytę w Warszawie. Z tego co ja wiem i co udało mi się wyczytać jest to bardzo rzadki nowotwór i ciężki do wykrycia (kilka przypadków w Polsce) (follicular dendritic cell sarcoma) dlatego tak długo czekaliśmy na wynik histo bo od początku nie było wiadomo co to dokładnie jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group