1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
mięsak Ewinga z przerzutami do płuc
Autor Wiadomość
panna_tulipanna 


Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2012-05-04, 00:35  mięsak Ewinga z przerzutami do płuc


Witam,

nie będę bardzo szczegółowo opisywać całego przebiegu choroby, ale postaram się ją jak najbardziej zwięźle przedstawić :)

Pierwsze objawy w lipcu zeszłego roku, przerzuty znalezione w sierpniu. Mięsak ulokował się w prawej nodze w kości udowej. Leczenie wystartowało w październiku.
Leczenie rozpoczęto od podania chemioterapii, którą mąż znosi dobrze, poza chwilami słabości, jak każdy. Guz w nodze bez zmian, w płucach zmniejszyły się już o blisko 80%. Pozostały resztki.
Nie zdecydowano się na razie na operację, ani na radioterapię. Ale to wiem już, że z powodu konieczności pozbycia się najpierw przerzutów :)
Posiadłam możliwą ilość dostępnej wszędzie gdzie się da wiedzy tajemnej, ale są pytania na które nie znam odpowiedzi, a może ktoś z Was zna?
Otóż zastanawiam się, bo teraz jeśli guzy w płucach znikną to planowana jest "przerwa" pomiędzy "dostawą" chemii a operacją, czy to ma służyć sprawdzeniu czy przerzuty się nie odbudują i jaki czas taka przerwa powinna trwać?
Czy duże jest ryzyko, że w przypadku tego mięsaka przerzuty odrosną?

I jeszcze jedno pytanie, które mnie nurtuje a ciągle nie ma jak porozmawiać o tym z lekarzem, bo na chwilę obecną są sprawy bardziej pilne - czy możliwe jest, że po zastosowaniu chemioterapii przed i pooperacyjnej, późniejszego naświetlania głowy i wycięcia całej zmiany w nodze z zastąpieniem jej endoprotezą mogą znów pojawić się przerzuty? (bez wznowy miejscowej). Bardzo mnie to zastanawia, choć może wydać się dla niektórych oczywiste :(

A czy ktoś w ogóle spotkał się z tym przypadkiem mięsaka (z przerzutami w płucach) i wie jak przebiegało leczenie? Tu wydaje się przebiegać bardzo "planowo". Lekarz zadowolony, mąż w dobrej kondycji... czasem się boję, że coś czyha za rogiem :/

[ Dodano: 2012-05-04, 00:54 ]
Chciałam jeszcze dodać, że przerzuty są nieoperacyjne, bo "drobnokomórkowe"...
 
imago 


Dołączyła: 03 Cze 2011
Posty: 19
Pomogła: 1 raz

 #2  Wysłany: 2012-05-09, 22:31  


Witam serdecznie,
jakiej złośliwości jest ten mięsak? Chodzi mi czy to jest G1, G2, G3? Mój tata też miał mięsaka w nodze i przerzuty do płuc. Tylko, że to był mięsak gładkokomórkowy.
_________________
leiomyosarcoma G3
 
maka1982 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 47
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2012-05-19, 11:45  


Witam,
mój brat chorował na mięska Ewinga.
W momencie diagnozy guz na łopatce, liczne przerzuty w płucach i 2% w szpiku.
Najpierw brał bardzo agresywną chemię, po kilku(chyba 3) pobranie komórek macierzystych, po 6 cyklach operacja- usunięcie guza z kością, potem znowu chemia, następnie naświetlania- miejsce po guzie i na płuca.
_________________
"Czasem odchodzą nasze anioły,
I nagle w miejscu staje czas,
A z nimi cząstka nas odchodzi
I wielki smutek marszczy twarz."
 
panna_tulipanna 


Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 5

 #4  Wysłany: 2012-06-03, 13:58  


Guz wiadomo, złośliwy, bo w przypadku Ewinga jego klasyfikacja to G4 szczególnie z przerzutami do płuc :/
Obecnie płuca są już prawie czyste, a we mnie narasta lęk czy to zaraz znowu nie wybuchnie... czy w przypadku tej choroby tak to jest? dobrze, dobrze, dobrze, zgodnie z planem i nagle bach! na przykład wielka progresja?
Cykli chemii było już 9.
Maka i jak z bratem???

[ Dodano: 2012-06-03, 14:02 ]
A w ogóle zapomniałam napisać, że guzy były tylko w jednym płucu, raz pojawiły się nacieki na węzły, ale zniknęły po chemii.
 
maka1982 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 47
Pomogła: 1 raz

 #5  Wysłany: 2012-06-03, 21:22  


Cytat:

Maka i jak z bratem???



mój brat zmarł po póltora roku walki, ale u niego nigdy nie było znacznej poprawy,
może na początku..... optyczne zmniejszenie guza,
było zatrzymanie choroby, ale nie było remisji, niestety :(
guzy na płucach były nieoperacyjne :(
_________________
"Czasem odchodzą nasze anioły,
I nagle w miejscu staje czas,
A z nimi cząstka nas odchodzi
I wielki smutek marszczy twarz."
 
panna_tulipanna 


Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 5

 #6  Wysłany: 2012-06-04, 02:59  


Przepraszam, nie wiedziałam :|

U mojego męża lekarz jest zadowolony, bo guzy się cofają. Rzecz w tym, że też są nieoperacyjne, jak większość niestety :/
Cieszę się bardzo, że ta moja druga połowa wygląda po paru miesiącach chemii tak jakby w ogóle nic mu nie było, choć zastanawiam się czy to powinien być powód na pewno do radości a może do strachu...
ciągle ten strach... nawet jeśli jest dobrze, znowu dopada
Guz w nodze też jest niewielki, nie rośnie, w ogóle jakby nie reagował. Tylko te płuca mnie martwią, bo jednak są jakieś takie...przesiąknięte złą myślą
 
maka1982 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 47
Pomogła: 1 raz

 #7  Wysłany: 2012-06-04, 21:08  


Trzymam za Was kciuki. Będę pamiętać w modlitwie.

[ Dodano: 2012-06-04, 21:10 ]
I pozbądź się tych złych myśli...... będzie dobrze.
_________________
"Czasem odchodzą nasze anioły,
I nagle w miejscu staje czas,
A z nimi cząstka nas odchodzi
I wielki smutek marszczy twarz."
 
panna_tulipanna 


Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 5

 #8  Wysłany: 2012-06-04, 21:51  


Ja po prostu cały czas się boję, że te "wyczyszczone płuca" nagle za miesiąc albo dwa zarosną wielkimi guzami :( myśli chore, ale czasem spać nie dają :/
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group