1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
mięsak ból biodra
Autor Wiadomość
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #451  Wysłany: 2010-01-03, 22:48  


Właśnie miałam zapytac o to samo :) Melduj sie kochana ;)
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
pixi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Sty 2009
Posty: 459
Skąd: Poznań
Pomogła: 73 razy

 #452  Wysłany: 2010-01-04, 11:10  


zufed-napisz, jak się czujesz- wszyscy czekamy na wieści :)
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #453  Wysłany: 2010-01-04, 12:07  


zgłaszam się, zgłaszam. nie meldowałam się bo ostatnio mało bywam na kompie.po ropniaku śladu praktycznie nie ma, pozostał tylko okresowy ból w tym miejscu i biodro mnie prawe ostatnio zaczęło łupać (?), ale myślę, że to tez minie niedługo bo co.

biorę jeszcze antybiotyk i mnie to chyba wykończyło bo śpię po dwa razy dziennie jakoś siły nie mam.zmierzyłam sobie dziś temperaturę i stan podgorączkowy mam, dziwne bo nic mi nie jest.

jutro idę sobie jakieś badania porobić bo dawno nie robiłam, zobaczymy co tam słychać.

czy u Was też taka zima bo w Krakowie śniegu pełno i wczoraj jeszcze sypało, teraz słońce świeci nawet.

a tak generalnie czekam na te wyniki PETa i dostaje zawału za każdym razem jak listonosz dzwoni i jak przechodzę obok skrzynki na listy.

ściskam Was dziewczyny <uscisk>
 
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #454  Wysłany: 2010-01-04, 12:19  


zufed, ,jeśli musisz wypocząć to śpij ile się da.
No mam nadzieję,że te biodro to tylko chwilowy ból,choć martwi mnie on :uuu:
W Poznaniu nadal biało,ale słonka brak.
Czekam niecierpliwie i z nadzieją na Twój wynik PET,więc jak tylko wyniki dojdą daj znać,bo wzyscy tu wyczekujemy.
Pozdrawiam :tull:
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #455  Wysłany: 2010-01-04, 12:24  


dam znać na pewno! narazie zanim się kimnę to muszę wymyślić coś na obiad dla mężusia :hell:

a z biodrem jusia się nie martw, przejdzie.może to poprostu promieniuje z tego miejsca gdzie mnie kłuli do trepanobiopsji.
 
 
pixi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Sty 2009
Posty: 459
Skąd: Poznań
Pomogła: 73 razy

 #456  Wysłany: 2010-01-04, 20:47  


zufed napisał/a:
śpię po dwa razy dziennie

wysypiaj się , kochana, ile wlezie, bylebyś wracala do sił :-D
zufed napisał/a:
generalnie czekam na te wyniki PETa

trzymam mocno kciuki :-D
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #457  Wysłany: 2010-01-05, 22:28  


chciałam się z Wami podzielić moimi "wspaniałymi"dzisiejszymi wynikami.

fosfataza alkaliczna-132,1
bilirubina całkowita 2,2
leukocyty 2,8
neutrofile 0.9 :-( 31%
HGB 11
HCT 35
RBC 3,9

TSH 9,52
ft3 5,41
ft4 13,7
T4 69,6
T3 1,72

wypisałam tylko to co ważniejsze, nie pisałam całości.

PETa nadal nie ma,ale jak dochodzę do skrzynki na listy nadal stan przed zawałowy jest. :omondieu:
 
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #458  Wysłany: 2010-01-07, 10:23  


dostałam przed chwila wyniki PETa:

Wszystko jest chyba w porządku, oprócz jednego, którego nie rozumiem "zwraca uwagę aktywacja tłuszczu brązowego"- wie ktoś co to oznacza?
Może DSS zajrzy.
 
 
mada 


Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 148
Pomogła: 13 razy

 #459  Wysłany: 2010-01-07, 12:03  


nie wiem na ile ta informacja jest wiarygodna, ale znalazłam coś takiego:

"Tłuszcz brązowy natomiast zamienia kalorie na ciepło, jest odpowiedzialny za regulowanie temperatury ciała i to właśnie on m.in. pomaga nam chudnąć!
Do tej pory uważano, że ten rodzaj tłuszczu występuje tylko u niemowląt i małych dzieci, tymczasem naukowcy z Centrum Diabetologii Jospina Uniwersytetu Harwarda dowiedli, że brązowa tkanka tłuszczowa nie tylko występuje u osób dorosłych, ale też aktywnie uczestniczy w spalaniu energii i regulowaniu ciepłoty organizmu"

Mam nadzieję, że w Twoim przypadku mimo, że obecność tego tłuszczu zwraca uwagę, to jedynie okaże się, że w znaczeniu pozytywnym.

I cieszę się bardzo z ogólnego, dobrego wyniku PETa. Koniec zawałowcom;)
 
zosia bluszcz
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 361
Pomógł: 126 razy

 #460  Wysłany: 2010-01-07, 12:18  PET scan & brown fat


Lektura dla Zuzy:


Warm Blanket Lessens Chances Of False-Positives In Cancer Scans

ScienceDaily (June 20, 2006) — Placing a warm blanket on patients undergoing PET/CT scans to detect cancer makes the test more accurate, new Saint Louis University research finds.

In up to 9 percent of patients, doctors have difficulty interpreting scans because of the presence of brown adipose tissue, also known as brown fat, which may lead to a cancer misdiagnosis.
"This is a significant finding," says Medhat Osman, M.D., Ph.D., assistant professor of nuclear medicine and PET director at Saint Louis University School of Medicine. "It is a solution that not only is effective but low-cost and extremely easy for any PET facility to implement."
Osman says brown fat serves an important physiological role – it keeps the body warm in cold temperatures. But accumulations of the tracer that is used to identify malignancies during PET/CT scans that appear in brown fat can mimic cancer – or even mask the appearance of cancer in areas such as the lymph nodes.
New research presented by Osman, co-author Scott Huston and other Saint Louis University Hospital scientists at the 2006 Society of Nuclear Medicine in San Diego this month suggests that covering patients with a heated blanket before the scan can reduce the brown fat uptake by 62 percent.
Researchers currently suggest fighting the problem of brown fat uptake with drugs such as valium and beta blockers, which studies show only reduce the uptake by up to 30 percent.
"A warm blanket is more than twice as effective, and patients don't have to worry about negative drug interactions – or how they’re going to get home after their scan," he says.
While everyone has brown fat, it is more common in women, especially those who are slender, Osman says.
Osman's previous research suggests strenuous activity and consuming caffeinated beverages before undergoing PET/CT scans can also increase the chance for false-positives.
"We always call our patients 24 hours before their appointment as a reminder," Osman says. "Now we can give them a checklist: Don’t drink coffee, take it easy and try to stay warm to ensure the most accurate scan."
In addition to Osman and Huston, Saint Louis University Hospital technologists Crystal Botkin and Penny Yost were authors of the research, which placed third in the technologists section of the meeting.

http://www.sciencedaily.c...60620170520.htm
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #461  Wysłany: 2010-01-07, 12:31  


zosia, czyli, że jak zrozumiałam, ten tłuszczyk może albo udawać nowotwór albo go maskować?kocem byłam przykryta :)

jak mam to zosia rozumieć?

jak wyniki od hematologa wyjdą na tyle, że pozwoli mi pracować, wracam do pracy ( o ile uda się dostać do jakiegoś szpitala)
 
 
bea 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2009
Posty: 81
Pomogła: 18 razy

 #462  Wysłany: 2010-01-07, 12:36  


Zuza, bardzo ciesze sie z Twojego wyniku Pet-a. Gratuluje.
_________________
pozdrawiam-bea
 
zosia bluszcz
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 361
Pomógł: 126 razy

 #463  Wysłany: 2010-01-07, 12:45  


Zuza,
Jestes kobitka i raczej "slender" wiec masz zapewne wiecej tego brazowego tluszczu niz reszta populacji.
Brazowy tluszcz ma tendencje do wylapywania znacznika. Okryli Cie - to dobrze. Ale czy bylo Ci rzeczywiscie cieplo?
Pilas kawe przed badaniem? Kawa i aktywnosc fizyczna przed badaniem sa a NO-NO!

Cytat:
zosia, czyli, że jak zrozumiałam, ten tłuszczyk może albo udawać nowotwór albo go maskować?kocem byłam przykryta

Tak dokladnie pisza.
Moze albo udawac nowotwor (false positive) albo maskowac przerzuty do wezlow chlonnych (false negative).

Poszukam jeszcze czegos na ten temat.
trzymaj sie cieplo - chetnie Ci odstapie nieco naszej kanikuly :)
zosia
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #464  Wysłany: 2010-01-07, 12:57  


no jestem "slender" zgadza się :) przed leczeniem ważyłam dokładnie 12 kilo więcej (ważyłam się dziś-ale wczoraj zaliczyłam jakieś paskudne zatrucie czy coś więc z kilo mi ubyło)

kawy nie piłam byłam na czczo.aktywność fizyczna absolutnie nie, siedziałam grzecznie w poczekalnie a godzinę przed badaniem spałam w łóżeczku.

czy było mi ciepło-raczej tak w pomieszczeniu było chłodno ale pod kocem całkiem ok.

dzięki, chętnie poczytam coś na ten temat z czystej ciekawości, bo mam nadzieje, ze to nie znaczy nic niepokojącego.

dzięki Zosiu
 
 
zosia bluszcz
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 361
Pomógł: 126 razy

 #465  Wysłany: 2010-01-07, 13:02  BAT (Brown Adipose Tissue)


Zuza,
Czytaj tu:
http://bjr.birjournals.or...ract/24661539v1


i tu:

Cytat:
In their report, Cypess and his colleagues reviewed 3,640 PET-CT scans performed on 1,972 patients at Beth Israel Deaconess Medical Center in Boston for various diagnostic reasons. Among women, 7.5 percent had patches of brown fat that were more than 4 millimeters in diameter, while 3.1 percent of men had similar patches.

"The people who had brown fat were, in fact, different from the people who didn't," Cypess explained: They were younger and leaner. People who were older, those who were obese, and those using heart drugs called beta blockers were less likely to have brown fat.

Cypess and his team also found that people whose scans were done in the winter had the most brown fat, while those scanned in the summer had the least; people who underwent the tests in the spring or fall fell in the middle.

Researchers from the Maastricht University Medical Center in the Netherlands, in the second study, looked at how temperature affected brown fat activity in 24 healthy men, also using PET-CT. When the volunteers sat in a room kept at 72° F (=22,2 stopni C) for two hours, none of their scans showed brown fat activity. But when they were exposed to slightly chillier conditions -- about 61° F (=16,1 stopni C) -- 23 showed brown fat activity. The 10 men who were lean (with body mass indexes of less than 25) had more brown fat than the 14 who were overweight or obese, and their brown fat was also more active.

http://www.cnn.com/2009/H...sity/index.html
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group