DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest częścią Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Łódź - poszukiwaniy najlepszy onkolog
Autor Wiadomość
aga.s 

Pomogła: 7 razy

#1  Wysłany: 2010-02-18, 21:56  Łódź - poszukiwaniy najlepszy onkolog

Bardzo proszę o pomoc w wyborze lekarza onkologa - chodzi konkretnie o chemioterapię, rak wątroby. Mama jest po operacji - nieudanej, nie udało się wyciąć guza na wątrobie. Pilnie potrzeba jest chemioterapia.
W Łodzi jest tylko jedna przychodnia onkologiczna, w szpitalu im. Kopernika.
Ale jak wybrać lekarza - oczywiście prywatne wizyty.

Bardzo proszę o wskazówki - Łódź, Warszawa także - dojadę wszędzie.

tara 

Pomogła: 108 razy

#2  Wysłany: 2010-02-19, 11:37  

Jak dla mnie bez wątpienia najlepszym onkologiem chemioterapeutą w Łodzi jest dr. Dowgier- Witczak - absolutnie fantastyczna osoba(zresztą jednogłośnie polecili nam ją znajomi lekarze). Jest ordynatorem oddziału chemioterapii w Koperniku. Niestety nie przyjmuje państwowo (choć na pewno nie odmówi konsultacji po uprzednim umówieniu się przez sekretariat) Prywatnie przyjmuje w Damedzie na Piotrkowskiej (niestety sa do niej długie kolejki, wiec radzę zarezerwować wizyte czym prędzej).

aga.s 

#3  Wysłany: 2010-02-19, 19:31  

Bardzo dziękuję! Od jutra będę dzwonić i się umawiać. Mam nadzieję, że terminy nie są bardzo odległe bo niestety czasu nie mamy...

aga.s 

#4  Wysłany: 2010-03-10, 09:29  

Czy ma ktoś doświadczenie z poradnią onkologiczną przy szpitalu im. Kopernika w Łodzi?
Czy dysponuje nowym sprzętem? Sam szpital onkologiczny jest dość odpychający, wiadomo, żę lekarze profesjonaliści mogą być w każdej placówce - jednak bez odpowiedniego sprzętu sam potencjał nie wystarczy.
Proszę o opinie....

tara 

#5  Wysłany: 2010-03-11, 09:44  

ośrodek łódzki jest chyba uważany za jeden z gorszych niestety. Mam nadzieje, że to się niebawem zmieni, dopiero co kupiono nowy tomograf, a od 2012 bodajże będziemy mieć PET. W czesci szpitala przeprowadzone gruntowny remont i wiem, że p[race remontowe nadal trwają - podsumowując onkologia w Koperniku dostałą naprawdę gigantyczny zastrzykgotówki takze będzie lepiej.

Udało Ci sie skontaktować z dr Dowgier czy znaleźliście innego lekarza?

aga.s 

#6  Wysłany: 2010-03-11, 17:35  

Tak, byłam u dr Dowgier, mama jest teraz pod jej opieką. Zleciła jeszcze powtórne badania i 23 marca początek chemii.
Tylko cały ten szpital i poradnia onkologiczna w Koperniku jest mocno przygnębiająca....
Z drugiej strony leczenie w mieście oddalonym o 200 km byłoby bardzo trudne. Sama nie wiem co robić, narazie chyba muszę zaufać dr Dowgier.

tara 

#7  Wysłany: 2010-03-12, 08:31  

Myslę, że jeśli dr. Dogier prowadzi Twoja mamę to możesz być spokojna. W tym przypadku kwestie estetycze, wygląd szpitala itd sa sprawami drugorzędnymi (choc wiem, że wprowadzają człowieka w kiepski nastrój).

aga.s 

#8  Wysłany: 2010-03-12, 09:06  

Bardzo Ci dziekuje. Trochę mnie uspokoiłaś. Dr Dowgier robi bardzo dobre wrażenie, a przede wszytskim działa szybko i konkretnie. Straszne tłumy przychodzą do niej do Szpitala.

basty40 

#9  Wysłany: 2010-10-21, 13:21  

Może ktoś podpowie, z kim w Łodzi?
Jak na każdego spadło na mnie niespodziewanie. U mojego taty guz przerzutowy w móżdżku, w wątrobie, prawdopodobnie płucu i pierwotny w jelicie grubym. Dzięki znajomościom załatwiłem już radioterapię móżdżku i jesteśmy po trzeciej wizycie (na 10). Nikt nic nie chce mówić, szukam po necie, czytam, dopiero później pytam. Ale i tak czuję się zagubiony. Jest onkolog od radio, jest onkolog od chemio. Potrzebuję takiego, który to wszystko pozbiera, powie co dalej trzeba robić, po prostu porozmawia jak człowiek z człowiekiem.

wojtalak 

#10  Wysłany: 2011-08-24, 21:21  

jest w Łodzi spółka PULSMEDICA w której pracuje dr Kalinka Warzocha. to lekarz z którym można porozmawiac i porządnie wszystko tłumaczy
tu jest kontakt:
http://medyczna.info.pl/?id=6353&n=0,0,4,0,0

Odpowiedz do tematu