1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Leiomyosacoma trzonu macicy
Autor Wiadomość
mama1 


Dołączyła: 24 Lip 2012
Posty: 16
Skąd: dolnośląskie
Pomogła: 2 razy

 #1  Wysłany: 2012-07-25, 16:09  Leiomyosacoma trzonu macicy


18.07.2012 r. - to data, ktora ukształtowała nową osobowość, to data, ktora zmieniła barwy mojego życia. Rak to wyrok - przynajmniej dla kogoś takiego, jak JA. Moje życie pełne obfitości zmieniło się tak drastycznie... Dotychczasowe radości, pragnienia, marzenia, cele straciły sens... zestarzałam się w ciągu tygodnia, zaczęłam tęsknić za normalnością, spokojem. Tęsknię za utraconą przeszłością, chcę wrócić tam, by coś zmienić, naprawić...Niech ktoś zatrzyma w końcu świat, ja wysiadam...


Szukam pomocy, bo nie wiem do ktorych drzwi pukać? Jutro mam spotkanie z moim lekarzem, może coś doradzi. Mieszkam na Dolnym śląsku. Mam 43lata. Mam na imie Renia.

[ Dodano: 2012-07-25, 18:35 ]
Przepraszam za moj post. Nie podalam nic szczególnego, by uzyskac merytoryczną pomoc. Podaję wynik badania histopatologicznego:

1. Endometrium in stadio atrophicans (błona śluzowa z jamy macicy w fazie zaniku)
2. Leiomyosarcoma (mięsniak gładkokomórkowy)
Gradus Minoris (małego stopnia)
3. Myometrium sine laesionibus (mięsień trzonu macicy bez uchwytnych zmian)

W wykonanych badaniach immunohistchemicznych Ki67 (++) w około 70% komórek nowotworowych
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 481
Pomogła: 72 razy

 #2  Wysłany: 2012-07-25, 17:45  


Witaj Reniu.Mięsak mięśni gładkich zmienił także moje życie,dlatego wiem i rozumiem , o czym piszesz.Jeśli mogę radzić,to polecam wizytę w COI w Warszawie w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich.To rzadko spotykany nowotwór ,więc niewielu jest w Polsce lekarzy,którzy nim się zajmują.W Warszawie takich spotkasz.I nie wysiadaj kochana,bo'' jeszcze w zielone gramy''.Za chwilę założę sukienkę,buty na obcasach,perukę i lecę na kawkę z koleżankami.Trzymaj się kochana i pisz,pytaj o wszystko,razem łatwiej.I nie zapominaj słów cudownej Magdy Prokopowicz: ŁEB DO SŁOŃCA.
_________________
małgośka
 
mama1 


Dołączyła: 24 Lip 2012
Posty: 16
Skąd: dolnośląskie
Pomogła: 2 razy

 #3  Wysłany: 2012-07-25, 18:03  


Małgosiu, jeszcze się oswajam, nie wierzę, wątpię. Dużo musze zmienić, naprawić, musze się spieszyć.


Małgosiu a powiedz mi jak tam się dostać? No do Warszawy? Normalnie zadzwonić, umowić się, ze skierowaniem/bez skierowania? Do kogo?
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 481
Pomogła: 72 razy

 #4  Wysłany: 2012-07-25, 18:10  


Ja po prostu zadzwoniłam.Umówiłam się do doktora Falkowskiego.Nikt nie chciał od mnie skierowania.Dzwoniłam godzinę po otrzymaniu wyniku,po tygodniu byłam już na wizycie.Poszło naprawdę sprawnie.Wiem,że musisz się oswoić i wiem,że potrzeba na to czasu.Jeśli chcesz poczytaj mój watek,przekonasz się,że czułam to samo.
_________________
małgośka
 
kasiaw 


Dołączyła: 16 Sty 2012
Posty: 78
Pomogła: 2 razy

 #5  Wysłany: 2012-07-29, 15:09  


Witam,

Też choruję na mięsaka gładkokomórkowego trzonu macicy. Jeśli masz ochotę zapraszam do mojego wątku

Pozdrawiam
Kaśka

P.S. Też jestem z Dolnego Śląska :)
P.S. mój wątek: http://www.forum-onkologi...a-g2-vt5761.htm
_________________
Leiomyosarcoma, G2, FIGO IIIB
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #6  Wysłany: 2012-07-30, 07:55  


mama1, umów sie telefonicznie na pierwszą wizyte.

Numer telefonu to 22 546 22 22.

Trzeba się zapisać do Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich i Czerniaków.

Zadzwoń jak najszybciej bo jest sezon urlopowy i nie wiem jak teraz wygląda tam praca.

powodzenia

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
mama1 


Dołączyła: 24 Lip 2012
Posty: 16
Skąd: dolnośląskie
Pomogła: 2 razy

 #7  Wysłany: 2012-07-30, 17:10  


Dzisiaj bylam na pierwszej wizycie, ale we Wrocławiu (bo bliżej). Zostałam przebadana (badanie ginekologiczne), mam czekać do srody i zadzwonić, czy lekarze zdecydują o reoperacji.
 
mama1 


Dołączyła: 24 Lip 2012
Posty: 16
Skąd: dolnośląskie
Pomogła: 2 razy

 #8  Wysłany: 2012-08-03, 12:14  


Zdecydowali o naświetlaniach. Co o tym myślicie? Wybrac się do innego lekarza?
 
Fredka 


Dołączyła: 11 Lis 2012
Posty: 77
Pomogła: 1 raz

 #9  Wysłany: 2013-01-07, 09:33  


Reniu

Co u Ciebie? Napisz, gdzie się leczysz i jakie leczenie ostatecznie zastosowano?

pozdrawiam
 
mama1 


Dołączyła: 24 Lip 2012
Posty: 16
Skąd: dolnośląskie
Pomogła: 2 razy

 #10  Wysłany: 2013-01-08, 18:54  


Witaj Fredko, jak udało Ci się odkopać mój wątek? Co u mnie? Posłuchaj...

We Wrocławiu bez badań zlecili mi tylko naświetlanie. Sama postanowilam zrobić tomograf i okazalo się ze mam guzki na plucach (prawym i lewym). Z wynikami pojechalam do Warszawy do dr. Falkowskiego i jestem po trzech chemiach. W listopadzie miałam torakotomię prawego pluca, a w grudniu lewego. W czwartek będę miała kolejną czwartą chemię, w sumie miałam mieć sześć. Nie znam wyników hist.pat z lewego pluca, ale w prawym guzki wyszly z cechami uszkodzenia po leczeniu ( czyli dobrze). Na początku listopada skończylam trzecią chemię i do tego czasu zdążyły mi odrosnąc włosy, są naprawdę długie! Niestety stracę je po raz kolejny, buuu... Siedzę cicho jak mysz pod miotłą, zaglądam czesto na forum, ale nie zabieram głosu. Co przeszlam, ile bólu i cierpienia za mną i przede mną nie wspominam...Jeśli ktoś potrzebuje wiedzy na temat torakotomii to chętnie opiszę moje przeżycia. W skrócie - dla mnie ból okropny!

Trzymaj się Fredko!
 
Fredka 


Dołączyła: 11 Lis 2012
Posty: 77
Pomogła: 1 raz

 #11  Wysłany: 2013-01-08, 21:56  


Witaj

Ja jadę na chemię jutro. Zadałam Ci kilka pytań na privie, są to szczegóły dotyczące leczenia, jeśli będziesz miała chwilkę, to proszę o odpowiedź.

pozdrawiam
 
mama1 


Dołączyła: 24 Lip 2012
Posty: 16
Skąd: dolnośląskie
Pomogła: 2 razy

 #12  Wysłany: 2013-01-09, 08:15  


Nie mam nic na priv :|
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 481
Pomogła: 72 razy

 #13  Wysłany: 2013-02-14, 12:29  


:heart: :heart:
_________________
małgośka
 
mama1 


Dołączyła: 24 Lip 2012
Posty: 16
Skąd: dolnośląskie
Pomogła: 2 razy

 #14  Wysłany: 2013-02-14, 17:22  


Kochana Małgosiu bardzo mnie wzruszyłaś! Dziękuję! Wszystkiego dobrego!
 
mama1 


Dołączyła: 24 Lip 2012
Posty: 16
Skąd: dolnośląskie
Pomogła: 2 razy

 #15  Wysłany: 2013-04-15, 11:31  


Witam wszystkich bardzo ciepło!

3 marca 2013r zakończyłam chemioterapię. 18 marca 2013r. robilam kontrolny tomograf. Oto wynik:

W płucach pojedyncze guzki miekkotkankowe osiagajace wymiary do 5mm zlokalizowane w segmencie 8 i 9 lewego pluca, cechy regresji ilości i wielkości zmian w stosunku do bad.poprzedniego. Poza tym w zakresie dolnych części pluc widoczne zmiany o charakterze zwłoknien i zwapnień niewidocznych w poprzednim badaniu. (stan po radioterapii? ) Dodatkowo widoczne cechy destrukcji tylnego zebra VI lewego w jego czesci tylnej z odcinkowym przerwaniem zarysu kory, na wysokości tej pogrubienie zarysu opłucnej – najpewniej meta. Poza tym narządy klatki piersiowej bez uchwytnych zmian.

Wynik jest dla mnie wielkim zaskoczeniem i niewiadomą. Kolejny strach i obawa. Po wizycie u dr Falkowskiego duża nadzieja, ze to może byc ślad po torakotomii i przebytej infekcji ktorą niedawno przechodziłam. Zalecony mam PET, ktory rozwieje wszelkie wątpliwości.

Więc żyje nadzieją, ze to nie meta! PET jeszcze w kwietniu :) Dziękuję kochanej Madzi (DumSpiro-Spero), która pomogła mi w interpretacji wyniku, jestem pod wrażeniem JEJ wiedzy i tak życzliwego podejścia do mojego problemu!

Zyczę Madzi zdówka i wszystkim moim współtowarzyszkom - Małgosi, Kasi, Iwonce(Fredce)! Renia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group