1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
leczeniew zelborafem a półpasiec
Autor Wiadomość
Hanica 


Dołączyła: 19 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: Poznan

 #1  Wysłany: 2014-07-19, 08:06  leczeniew zelborafem a półpasiec


Dzien dobry! moj brat l.56 leczony jest od kwietnia 2014 r zelborafem. poprawa kliniczna jest bardzo duza, potwierdzona badaniami obrazowymi, parametry biochemiczna tez w normie-poza kreatynina na poziomie czasami 1,5-1,4-1,3. od wczoraj wysypka półpaśćcowa wzdłuż zeber po str lewej, boli go bardzo. Pytanie: czy mozna zastosowac Heviran w dawce 5 x 800mg? czy do tego mozna dodac np gabapentin-jezeli tak to w jakiej dawce, jezeli nie to jekie leki przeciwbólowe zastoswać?
miesiąc temu miał usuwane 3 zmiany nowotorowe - w klinice onkologii-na skorze -jako efekt uboczny leczenia zelborafem- wszystko zagojone bez powikłań.
pozdrawiam serdecznie Hanica
_________________
Hanica
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2014-07-19, 09:23  


Nie możemy via internet zadecydować o dawkowaniu leków bądź ich dołączaniu do dotychczas stosowanego leczenia. Musicie skonsultować się z Waszym lekarzem prowadzącym.
_________________
 
Hanica 


Dołączyła: 19 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: Poznan

 #3  Wysłany: 2014-07-19, 09:55  


ale kontakt z lekarzem onkologiem prowadzacym leczenie zelborafem jest niemozliwy przez 2 tyg. nikt inny nie zajmuje sie prowadzeniem tych pacjetów. prosze tylko o potwierdzenie czy zastosowanie heviranu nie jest przeciwwskazane przy leczeniu zelborafem, znalazlam info dotyczace interakcji zeborafu z rytonawirem i atazanawirem
_________________
Hanica
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #4  Wysłany: 2014-07-19, 11:43  


Nie możemy decydować o leczeniu via Internet, jak napisała absenteeism. Wskazana jest konsultacja albo z onkologiem (jeśli nie jest możliwe z lekarzem prowadzącym, to z jakimkolwiek innym) albo z lekarzem chorób zakaźnych, gdyż ze względu na chorobę podstawową półpasiec wymaga leczenia i bacznej obserwacji pacjenta.
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #5  Wysłany: 2014-07-19, 11:51  


a może do Waszego lekarza na tel. komórkowy można spróbować, bądź e-maila wysłać (może ma jakieś namiary w necie) lub zadzwonić do szpitala/kliniki/poradni gdzie przyjmuje Wasz lekarz i zapytać, kto by mógł udzielić Ci takiej informacji, ktoś napewno przejął jego pacjentow ( na zasadzie zastępstwa w razie jakby się coś działo) na te 2 tygodnie

spróbuj!
 
 
kachna 


Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 18
Pomogła: 8 razy

 #6  Wysłany: 2014-07-19, 12:01  


Wnioskuję, że brat leczy się w ośrodku gdzie jest jeden onkolog prowadzący leczenie zelborafem.
Pewnie jest na urlopie :( a Wy się zamartwiacie.
Tak sobie wymyśliłam, ze można by zadzwonić do Kliniki Tkanek Miękkich w Warszawie i poprosić o pomoc.
Miałam półpaśca jeszcze przed leczeniem Zelborafem i wiem, ze to boli, dlatego szybkie działanie jest uzasadnione.

Pozdrawiam
Kasia
 
Hanica 


Dołączyła: 19 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: Poznan

 #7  Wysłany: 2014-07-19, 12:52  


dziekuje bardzo Wszystkim, skontaktowałam sie oczywiście z lekarzem chorób zakaźnych i otrzymałam informacje dotycząca leczenia półpaśćca w takiej sytuacji. Chciałam uzyskac info od kogoś kto albo leczy pacjentów pobierającycyh zelboraf albo od Pacjantów ktorzy w przebiegu leczenia zelborafem zachorowali z powodu półpaśćca- zeby nie popełnic jekigoś blędu.
Mam nadzieje że sobie poradzimy- bedąc oczywisci pod konytrola Lekarza chorób zakaźnych. pozdrawiam serdecznie i zycze miłego dnia Hania
_________________
Hanica
 
gordz 


Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 6
Pomógł: 1 raz

 #8  Wysłany: 2014-09-16, 14:41  


Gdyby ktoś jeszcze szukał informacji na temat półpaśca, jego objawów, powikłań czy jego leczenia to podklejam stronę: [link ukryty, nieustalona z Administracją Forum reklama]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group