1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
klinika na Szaserów - Warszawa
Autor Wiadomość
yoka3 


Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 60
Pomogła: 3 razy

 #1  Wysłany: 2010-08-03, 10:12  klinika na Szaserów - Warszawa


Proszę o kontakt ze mną kogoś kto leczył sie tam (lub kogoś z rodziny), chodzi mi głownie teraz o opinie na temat kliniki chirurgii onkologii. Kogo polecacie do operacji - guz -jelito grube Mój mail dathi@op.pl
 
babusia52 



Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 43
Pomogła: 4 razy

 #2  Wysłany: 2010-08-15, 23:11  


Witam! Nie wiem czy to jest jeszcze aktualne? Byłam leczona operacyjnie w Klinice Chirurgii Ogólnej Onkologicznej i Naczyniowej w WIM na Szaserów. Polecam dr. Zwierowicza, Wasiluka. Operacja była b. poważna. Żyję i jestem 3,5 roku bez wznowy.
 
yoka3 


Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 60
Pomogła: 3 razy

 #3  Wysłany: 2010-08-16, 11:52  a co dalej?


Czy możesz powiedzieć kto Cię później prowadził przy chemioterapii, czy to tez było jelito?
Kogo ewentualnie poleciłabyś w tamtejszej Klinice Onkologii oprócz prof. Szyczylika oczywiście, bo o Panu prof. to ja też wiem.
 
babusia52 



Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 43
Pomogła: 4 razy

 #4  Wysłany: 2010-08-17, 00:59  


Witam!Wstępna diagnoza j.grube.Jednak po dokładnych badaniach okazało się ,że guz jest przy prawej nerce,a że był duży usunięto w jednym bloku razem z j.grubym wstępującym.Zastosowano tylko leczenie operacyjne.W K.Onkologicznej prowadzona jestem przez dr.Świerkowskiego(do listopada ma szkolenia i sekretarka nie zapisuje nowych pacjetów).Pozdrawiam.
 
yoka3 


Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 60
Pomogła: 3 razy

 #5  Wysłany: 2010-08-17, 12:42  Witam


Dziękuję za info. Czy to znaczy, że nie będziesz poddawana chemioterapii, tak zrozumiałam. Tylko ten dr. Świerkowski będzie "kontrolował" czy wszystko ok. ? Ja pytam, bo problem dot. mojego taty, jest już po operacji, usunięto guz w odbytnicy, ale nie wiemy jak to dalej wygląda. Ma dostać skierowanie do poradnii chirurgicznej i onkologicznej. Ale czy po zdjęciu szwów zrobią mu jeszcze tam TK, bo nigdy nie miał, tylko przed operacją RTG klatki i USG jamy b. Proszę napisz jak to wygląda bo lekarze tak mało informują, jakby pacjent wiedział odgórnie jak to ma wyglądać. Czy w tej poradni długo się czeka na wizytę? Bo przecież tu liczy się czas, skoro nie było TK to na 100% nie wiadomo, że nie ma przerzutów. Na wynik wycinka z operacji jeszcze czekamy.
Pozdrawiam
 
babusia52 



Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 43
Pomogła: 4 razy

 #6  Wysłany: 2010-08-18, 01:50  


yoka3
Przykro mi,że Was też dotknęła ta straszna choroba.
Nowotwory są różne i różne są formy ich leczenia.Nie potrafię udzielić Ci fachowych odpowiedzi.Na forum jest dział "Nowotwory przewodu pokarmowego".Przeczytaj wątki dotyczące j.grubego (to kopalnia wiedzy) lub załóż własny wątek w tym dziale.Opisz historię choroby taty i zadaj pytania.Jestem pewna,że uzyskasz fachową pomoc.
O dalszym leczeniu zadecyduje onkolog na podstawie wyniku histopat.pobranego wycinka.Zadzwoń i dowiedz się jakie są terminy wizyt.Onkologia-sekretariat Szaserów 22 681 72 40 może już teraz zapisz tatę.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
 
yoka3 


Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 60
Pomogła: 3 razy

 #7  Wysłany: 2010-08-18, 11:58  


Dziękuję za infor. i rady. Ciągle czytam te posty w tym dziale, o którym mówisz, ale są one bardzo ogólne. Przeszukuję też inne fora, może tam coś znajdę. Pozdrawiam
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #8  Wysłany: 2012-01-01, 19:11  


Witam
usiłuję uzyskać szczegółowe informacje na temat tej kliniki, tzn. czas oczekiwania na wizytę, o której trzeba pojechać aby dostać się na pierwszą konsultację po rejestracji telefonicznej, jakie skierowania aby dostać się na NFZ celem konsultacji no i oczywiście jaki lekarz (gruczolakorak jelita grubego z przerzutami na wątrobę). Bardzo proszę o informacje na priv jeśli tylko możecie mi pomóc w tek kwestii z góry dziękuję.
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
wojtek 


Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 2
Skąd: Świętokrzyskie

 #9  Wysłany: 2012-01-04, 15:47  


Jutro /5.01.0212r./ na Onkologii w Kielcach będzie pan prof.Sułek :) z Warszawy na Szaserów. ;)
_________________
wojtek
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #10  Wysłany: 2012-01-04, 15:57  


Małgosia81 napisał/a:
jakie skierowania aby dostać się na NFZ celem konsultacji

Do onkologa na konsultację, jak rozumiem? Do lekarza tej specjalności nie jest potrzebne skierowanie. Pozdrawiam.
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #11  Wysłany: 2012-01-04, 18:39  


jo_a napisał/a:
Do onkologa na konsultację, jak rozumiem? Do lekarza tej specjalności nie jest potrzebne skierowanie. Pozdrawiam.


Nie rozumiem, jak mama miała wynik histopatologiczny to jej wydali skierowanie do ŚCO, jak ją rejestrowałam to powiedzieli ze musi być skierowanie i to dokładnie określone do jakiego typu lekarza ma się udać, a tu piszesz nie ma potrzeby :?ale?:

[ Dodano: 2012-01-04, 18:40 ]
wojtek napisał/a:
Jutro /5.01.0212r./ na Onkologii w Kielcach będzie pan prof.Sułek :) z Warszawy na Szaserów. ;)

Hm i co myślisz że udało by się dostać?! Dzięki za info i pozdrawiam
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
wojtek 


Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 2
Skąd: Świętokrzyskie

 #12  Wysłany: 2012-01-04, 20:07  


Pierwsze i najważniejsze skierowanie do ŚCO to-Skierowanie do poradni specjalistycznej-Poradnia Hematologiczna.Pierwsze piętro-konsola,z tego co się orientuję to zapisują na maj 2012r.Czynna od 8 rano.Na konsultację trzeba się próbować dostać,tylko proszę , cicho sza skąd,kto itd,dobrze?
_________________
wojtek
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #13  Wysłany: 2012-01-05, 08:14  


Małgosiu81,
Cytat:
Nie rozumiem, jak mama miała wynik histopatologiczny to jej wydali skierowanie do ŚCO, jak ją rejestrowałam to powiedzieli ze musi być skierowanie i to dokładnie określone do jakiego typu lekarza ma się udać, a tu piszesz nie ma potrzeby

Zapytałam wyżej:
Cytat:
Do onkologa na konsultację, jak rozumiem?

Twierdzę tak na podstawie:
Kiedy skierowanie nie jest potrzebne?
Skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego nie jest potrzebne w wypadku, gdy pacjent chce się udać do:
- ginekologa i położnika,
- dentysty,
- dermatologa,
- wenerologa,
- onkologa,
- okulisty,
- psychiatry,
- poradni dla osób chorych na gruźlicę,
- poradni dla osób zakażonych wirusem HIV,
- poradni dla osób uzależnionych od alkoholu, środków odurzających i substancji -psychotropowych- w zakresie lecznictwa odwykowego.

źródło: http://www.nfz-krakow.pl/...rt&idd=2&ida=28
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #14  Wysłany: 2012-01-05, 10:23  


wojtek napisał/a:
Pierwsze i najważniejsze skierowanie do ŚCO to-Skierowanie do poradni specjalistycznej-Poradnia Hematologiczna.Pierwsze piętro-konsola,z tego co się orientuję to zapisują na maj 2012r.Czynna od 8 rano.Na konsultację trzeba się próbować dostać,tylko proszę , cicho sza skąd,kto itd,dobrze?


Tu mamy jedno

"Twierdzę tak na podstawie:
Kiedy skierowanie nie jest potrzebne?
Skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego nie jest potrzebne w wypadku, gdy pacjent chce się udać do:
- ginekologa i położnika,
- dentysty,
- dermatologa,
- wenerologa,
- onkologa,
- okulisty,
- psychiatry,
- poradni dla osób chorych na gruźlicę,
- poradni dla osób zakażonych wirusem HIV,
- poradni dla osób uzależnionych od alkoholu, środków odurzających i substancji -psychotropowych- w zakresie lecznictwa odwykowego.

źródło: http://www.nfz-krakow.pl/...=2&ida=28"

A tu drugie

Ja zrozumiałam to tak to do lekarza onkologa nie trzeba skierowania ale do poradni już tak?! A przecież wiadomo że onkolog przyjmuje w przychodni, chyba że prywatnie więc skierowanie niepotrzebne.
jo_a dzięki za próbę wyjaśnienia sytuacji, mnie po prostu zależy na odpowiedzi czy jak zarejestruje mamę na Szaserów na konsultację do poradni chirurga onkologa i hematologa to muszę im przedstawić skierowanie? jeśli tak to od kogo mam je uzyskać lekarza pierwszego kontaktu czy "chemika" czy tego co prowadzi mamę w ŚCO ?
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #15  Wysłany: 2012-01-05, 10:31  


Do chirurga onkologa i hematologa skierowanie musi być.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group