1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Richelieu
2014-04-14, 12:21
Klarysa - komentarze (vf7, vf8)
Autor Wiadomość
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #151  Wysłany: 2013-10-04, 07:06  


Klarysa napisał/a:
Proszę pomódlcie się za Nas- proszę.

Pomodlę się za Was.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
beti* 



Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 229
Skąd: woj. łódzkie
Pomogła: 16 razy

 #152  Wysłany: 2013-10-04, 07:28  


Klaryso, bardzo Wam współczuję, jestem z Wami całym sercem. Wspieram Was myślami i modlitwą, chociaż tyle mogę zrobić dla Was, dla Twojej dzielnej wojowniczki - bratowej.
:tull: .
Twój brat teraz potrzebuje ogromnego wsparcia.
Wytrwałości...
_________________
Beata
 
anaike 



Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 25 razy

 #153  Wysłany: 2013-10-04, 08:30  


Klaryso ,jestem z Wami myślami przez cały czas.Myślę,że nie ma sensu Magdy namawiać do spisywania jakiegokolwiek testamentu czy umowy,ta sprawa,jeśli potem rodzina między sobą będzie potrafiła się porozumieć,nie jest skomplikowana,przepisy są dość jasno określone,wystarczy dobra wola.
Kochana Klaryso,jeśli czujecie,że nie dacie rady zaopiekować się Magdą w domu,warto skorzystać z pomocy w hospicjum,Wy też musicie jeść i choć w minimalnym stopniu odpoczywać,pomagać drugiemu człowiekowi ,można tylko wtedy, kiedy samemu jest się w stanie.W hospicjum fachowo zmienią Magdzie opatrunki i się Nią zaopiekują,tam jest tyle wykwalifikowanych osób,które wiedzą jak postępować w różnego rodzaju sytuacjach.Wiem,że czujecie ,że powinna być w domu,ale czasami tak trzeba,nie róbcie sobie wyrzutów.Mocno Was przytulam i jestem z Wami cały czas.
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #154  Wysłany: 2013-10-04, 09:17  


:/pociesza:/ pamiętam o modlitwie za Was wszystkich ...
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
anaike 



Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 25 razy

 #155  Wysłany: 2013-10-04, 10:24  


Klaryso,z tego co mi wiadomo ,opieki nad członkiem rodziny przysługuje 14 dni w roku.Ja w czasie gdy chorowała Mama wykorzystałam taką opiekę,potem jeszcze 21 dni urlopu płatnego (pracodawca nie robił żadnych problemów),tym bardziej w tej sytuacji nie powinno stać nic na przeszkodzie .Myślę,że przepis jest aktualny,z tego co mi wiadomo opieka taka jest pokrywana w 80% (tyle procent ze stałego wynagrodzenia)Dopytajcie w ZUS,podpowiedzą jakie należy wypełnić formularze,albo jeszcze lepiej u lekarza rodzinnego,w przychodni ,tam (mam nadzieję)wystawią bratu zwolnienie na Magdę i wszystko wytłumaczą.

[ Dodano: 2013-10-04, 10:28 ]
Myślę,że hospicjum stacjonarne nie powinno stać na przeszkodzie,ale dokładnie nie wiem,co na ten temat ZUS sądzi.
 
Avanilla 



Dołączyła: 31 Maj 2013
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Pomogła: 6 razy

 #156  Wysłany: 2013-10-04, 13:17  


Klarysa napisał/a:
Dziękuje Aniu!
Mam jeszcze pytanie dotyczące hospicjum stacjonarnego- czy wówczas mężowi także należy się opieka na żonę? Bo On chciałby być z Nią.

Gdy moja mama była chora, mój mąż dzwonił w tej sprawie do ZUS. Poinformowali go, że nie będzie problemu jeśli lekarz z hospicjum wystawi zaświadczenie, że opieka członka rodziny jest niezbędna. Jednak w ZUSie jak to w ZUSie, zdarza się, że każdy konsultant mówi co innego, więc najlepiej będzie zadzwonić tam i to potwierdzić.
 
shegreta 



Dołączyła: 11 Maj 2013
Posty: 24

 #157  Wysłany: 2013-10-04, 15:29  


Gdy mój tato odchodził - też na raka - bez problemu dostałam zwolnienie od zwykłego lekarza w przychodni. Trzeba po prostu pójść. ZUS tutaj akurat nie jest potrzebny. Ściskam Cię mocno Klaryso i modlę się za Was.
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #158  Wysłany: 2013-10-04, 18:14  


Cytat:
opieki nad członkiem rodziny przysługuje 14 dni w roku(...) Dopytajcie w ZUS(...)

Nie trzeba o nic pytać w ZUS. Opiekę czy też zwolnienie wypisuje lekarz (może być POZ).
Podpowiem jeszcze: każdy lekarz rodzinny zrozumie stan obniżonej sprawności psychofizycznej męża... Z całą pewnością nie odmówi wystawienia mu zwolnienia (nie opieki, a właśnie zwolnienia).
W roku kalendarzowym, każdemu pracującemu "należy" się właśnie 14 dni opieki, na dorosłego członka rodziny (na dzieci jest więcej), a te dni w razie poważnej choroby szybciutko się kończą.

Klaryso, siły i wytrwałości Wam wszystkim życzę. A Magdzie... łatwej, prostej drogi. Bez ból.
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
Lideczka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 526
Pomogła: 82 razy

 #159  Wysłany: 2013-10-05, 00:30  


Klaryso serce sie kroi na tysiace kawalkow czytajac jak bardzo cierpi Magda a jest taka mloda. Zreszta serce nie boli mniej jak cierpi ktos starszy. Nie wiem co napisac choc jestem bardzo daleko wysylam do Ciebie moc cieplej energii. :/pociesza:/
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #160  Wysłany: 2013-10-05, 09:26  


Klarysa, choć to trudne, to musicie uszanować jej zdanie i chęć bycia w domu.
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 482
Pomogła: 72 razy

 #161  Wysłany: 2013-10-05, 12:59  


Klaryso, jeśli wolno mi zabrać głos, zgadzam się całkowicie z Jusią.
Niech Bóg ma Was wszystkich w swojej opiece.
_________________
małgośka
 
Lideczka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Gru 2010
Posty: 526
Pomogła: 82 razy

 #162  Wysłany: 2013-10-05, 14:46  


Kalrysa sciskam> jestem :/pociesza:/
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Klarysa 



Dołączyła: 30 Kwi 2011
Posty: 450
Pomogła: 75 razy

 #163  Wysłany: 2013-10-05, 16:13  


Staramy się, ale Magda od wczorajszej nocy nie sika, o stolcu to już nie wspomnę. Nie je już nic, nawet mało pije, tabletki dajemy etapami. Bólowo jakoś nie narzeka, ma plastry- pytamy ale nic nie chce więcej. Także nie wiem, bo kontakt trochę utrudniony, ma świadomość ale męczy się mówieniem. Jak to wszystko znieść. Jak ułatwić odchodzenie.
_________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do końca"
 
Mefisto 


Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 24
Pomogła: 3 razy

 #164  Wysłany: 2013-10-05, 18:40  


Klaryso czytam i czytam i jest mi strasznie przykro. Co to za okropna choroba. Masz rację wypadek, choć ciężko, jakoś można sobie wytłumaczyć. Ale takie powolne umieranie w cierpieniu, jaki to ma sens, no jaki? Wczoraj moja koleżanka, z którą w tym samym czasie byłyśmy leczone (taki sam rodzaj raka, wielkość guza i leczenie) oznajmiła, że ma wznowę i przerzuty. Zmroziła mnie ta informacja - wznowa objawiła się w ciągu 2 tygodni. Nie wiem co będzie dalej.... Najgorsza jest ta bezradność:(
 
jolandar35 


Dołączyła: 02 Sie 2013
Posty: 28
Skąd: New York
Pomogła: 9 razy

 #165  Wysłany: 2013-10-05, 18:43  


Klaryso ,pytasz jak ulatwic odchodzenie ? po prostu badz ,to wszystko co mozesz zrobic ,przytul ,daj sie napic ,powiedz dobre slowo ...badz kochana przy bratowej ,bo w tej chwili to jest najwazniejsze . Jak to zniesc ? tez sie zastanawialam - zniesiesz choc bedzie ciezko /bylo i jest / najwazniejsze aby bratowa nie odczuwala bolu ,a reszta w rekach Najwyzszego... jestem z Wami ,trzymaj sie .
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group