1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Richelieu
2014-04-14, 12:21
Klarysa - komentarze (vf7, vf8)
Autor Wiadomość
marysia5 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 975
Pomogła: 107 razy

 #136  Wysłany: 2013-10-03, 11:34  


Klaryso - notariusza nie potrzeba, wystarczy że Magda napisze swoją ręką tą wolę, rodzice Magdy oczywiście mogą się zrzec, ale czy Magda nie ma rodzeństwa? bo to oni też mają prawo do tej wLasności.
_________________
marysia5
 
Klarysa 



Dołączyła: 30 Kwi 2011
Posty: 450
Pomogła: 75 razy

 #137  Wysłany: 2013-10-03, 11:43  


Ale jak Jej wytłumaczyć, aby napisać chciała!
_________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do końca"
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #138  Wysłany: 2013-10-03, 11:44  


Pamiętajmy też o zachowku.

Jeśli dwójka rodziców żyje, to rodzeństwo nie dziedziczy.
http://muratordom.pl/praw...k,101_4842.html
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
janna 


Dołączyła: 01 Maj 2013
Posty: 253
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 20 razy

 #139  Wysłany: 2013-10-03, 12:31  


Moim zdaniem mąż Magdy jest jedynym spadkobiercą z mocy prawa.
Rodzina dziedziczyłaby gdyby Magda była osobą samotną i bezdzietną lub wskazała innego spadkobiercę. I wtedy mąż Magdy miałby prawo do zachowku. Testament jest niepotrzebny.
Klaryso jeśli masz wątpliwości to w kodeksie cywilnym jest to opisane art.931 lub są porady prawne ( internetowe ).
Bank może zarządać dodatkowych zabezpieczeń, zmieni się zdolność kredytowa męża Magdy.

[ Dodano: 2013-10-03, 12:42 ]
Powinniście uważnie przeczytać umowę kredytową, może jest napisane co w takiej sytuacji zrobić i zobaczyć czy np. oboje byli ubezpieczeni na życie.
Napisałam to w tym wątku, jeśli można to proszę o przeniesienie tego postu do wątku kciukowego.
Klaryso bardzo mi przykro _itsme_
 
Lidia Bieńkowska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1456
Skąd: Warszawa
Pomogła: 193 razy

 #140  Wysłany: 2013-10-03, 12:49  


Klarysa, brak mi słów, tylko łzy pozostały. Jestem z Tobą całym sercem |przytula|
_________________
Lidia
Nauczmy się kochać ludzi....bo tak szybko odchodzą.
 
butterfly 


Dołączyła: 13 Lis 2012
Posty: 93
Pomogła: 18 razy

 #141  Wysłany: 2013-10-03, 12:52  


Klaryso, czytam Waszą historię od początku, tak bardzo mi przykro, że to się tak potoczyło...

Co do spraw majątkowych, mąż i rodzice mają prawo do dziedziczenia -jeżeli Magda nie wskaże innego spadkobiorcy. Mąż jest głównym spadkobiorcą.
Rodzice dziedziczą 2/3 części liczonej od połowy wartości masy spadkowej - o ile się nie mylę.
To co napisałam wynika z zasad dziedziczenia ustawowego.

Przytulam mocno. I życzę siły, byście mogli przejść przez ten trudny czas.
 
ssisi2 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 171
Pomogła: 12 razy

 #142  Wysłany: 2013-10-03, 13:35  


Klarysa napisał/a:
A czy potrzebujemy notariusza, i czy rodzice Magdy mogą po prostu dziedziczenia po Magdzie się zrzec? To ważne, bo nie wiem jak mamy powiedzieć Magdzie, aby napisała testament, jak ona nie dopuszcza myśli o śmierci. I czy nie ma innej drogi.


Klaryso- najprościej byłoby aby Magda spisała odręcznie, że cały swój majątek przekazuje mężowi. Jest wtedy najmniej formalności. Jeżeli nie będziecie mieli siły aby poprosić o to bratową, to wówczas rodzice musieliby zrzec się majątku- jednak w tym momencie sprawy się komplikują ponieważ w miejsce rodziców wchodzą następni ustawowi spadkodawcy poprawka: spadkobiercy. Jeżeli zrzekną się kolejni - to znowu w to miejsce wchodzą następni z linii itd.....

Możecie też poprosić Magdę aby napisała umowę darowizny na męża- druki dostępne w internecie. Skutek prawny jest taki sam a łatwiej jest o to poprosić bratową. My zrobiliśmy tak z majątkiem mojej mamy.

Trzeba również pamiętać, że do masy spadkowej wchodzą kredyty a więc nie sądzę, aby byli chętni z rodziny do ich spłaty. Jednak odrzucanie spadku przez kolejne osoby jest uciążliwe (to też przerabiałam po cioci, która zostawiła długi)

Jeśli napisałam post w złym miejscu to proszę o jego przeniesienie.

[ Dodano: 2013-10-03, 13:39 ]
Zapomniałam napisać- jeżeli nie ma dzieci to w przypadku braku rozporządzenia ze strony Magdy dziedziczy mąż i jej rodzice.
 
ssisi2 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 171
Pomogła: 12 razy

 #143  Wysłany: 2013-10-03, 13:42  


Zapomniałam napisać- jeżeli nie ma dzieci to w przypadku braku rozporządzenia ze strony Magdy dziedziczy mąż i jej rodzice.

"w miejsce rodziców wchodzą następni ustawowi spadkodawcy" - tu miało być spadkobiercy; przepraszam za błąd
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 482
Pomogła: 72 razy

 #144  Wysłany: 2013-10-03, 13:44  


Klaryso z pytaniem o kredyt zwróciłam się do mojej koleżanki- pracownicy banku (właśnie dział kredytów). Jak tylko dostanę odpowiedz na mejla napiszę na forum.
Modlę się za Was wszystkich.
_________________
małgośka
 
janna 


Dołączyła: 01 Maj 2013
Posty: 253
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 20 razy

 #145  Wysłany: 2013-10-03, 14:30  


Pomyliłam się, ssisi2 ma rację, dziedziczą mąż i jej rodzice.
Tylko czy umowa darowizny nie powinna być w formie aktu notarialnego ( jeśli daruje udziały w nieruchomości ) ?
 
beti* 



Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 229
Skąd: woj. łódzkie
Pomogła: 16 razy

 #146  Wysłany: 2013-10-03, 14:46  


Klaryso, współczuję Wam ogromnie. Całym sercem jestem z Wami. :tull: .
_________________
Beata
 
Lidia Bieńkowska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1456
Skąd: Warszawa
Pomogła: 193 razy

 #147  Wysłany: 2013-10-03, 17:43  


Nasza DSS jest prawnikiem a znając jej wielkie serduszko na pewno Klarysie pomoże i odpowie na pytania.
_________________
Lidia
Nauczmy się kochać ludzi....bo tak szybko odchodzą.
 
jolandar35 


Dołączyła: 02 Sie 2013
Posty: 28
Skąd: New York
Pomogła: 9 razy

 #148  Wysłany: 2013-10-03, 23:17  


Klaryso czytalam Twoj watek juz od jakiegos czasu,przezywajac od nowa chorobe i odchodzenie mojej mamusi.Podziwialam Cie jak dzielnie stoisz przy swojej bratowej wspierajac ja ,wiec teraz ,wiem ,ze dasz rade czuwac przy niej do konca ,wspierac ja ,po prostu byc ,bo w tej chwili nie mozesz juz zrobic nic wiecej . Klaryso jestes dzielnym i dobrym czlowiekiem ,moje uklony w Twoja strone. Mysle ,ze powinnas porozmawiac z bratem i poprosic go aby przestal dopingowac bratowa do walki ,mysle ,ze jest czas aby pogodzic sie i pozwolic jej odejsc w pokoju ,gdy juz bedzie na to gotowa . Pozdrawiam Cie i zycze Ci duzo sily . Bede tu z Toba do konca . :tull:
 
magdus 


Dołączyła: 15 Mar 2013
Posty: 9
Skąd: okolice Stolicy

 #149  Wysłany: 2013-10-04, 00:32  


Czytam Twój wątek i bardzo współczuję całej Waszej rodzinie. Kilkanaście lat temu rak zabrał moją ukochaną Ciocię. Jednej rzeczy żałuję do dziś - że nie zdobyłam się na rozmowę o umieraniu. Ciocia tego chciała, nie miałam odwagi. Była dzielna dla nas, ale zostawiła wiersze, które są dowodem na to, że wiedziała, że umiera. Nie ma cudownych recept na ostatnie dni. Jedyne, co możemy zrobić to ulga w bólu i uważne słuchanie. Bycie razem i pozwolenie na odejście. Odwagi Wam życzę. Dacie radę. Myślę o Was ciepło.
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 482
Pomogła: 72 razy

 #150  Wysłany: 2013-10-04, 04:36  


Moja znajoma radzi, aby w tym wypadku spisać umowę majątkową i umowę darowizny na męża. W banku złożyć wniosek o odłączenie Bratowej od długu.
I tak jak pisały dziewczyny wcześniej. Dług wchodzi do masy spadkowej. Ten, kto dziedziczy po Bratowej, dziedziczy także dług.
_________________
małgośka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group