1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
jelito grube, mam 36 lat, trójke dzieci i perwnego zabójce
Autor Wiadomość
nelta 


Dołączyła: 12 Maj 2013
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2013-05-12, 01:10  jelito grube, mam 36 lat, trójke dzieci i perwnego zabójce


witam wszytkich !
Przepraszam, za zale, nie mam z kim otwarcie pomówić o tym co czuje :( nie chce meza i rodziny zamartwiać...
od paru miesiecy nie wypróżniam się jesli nie pomoge sobie tabletkami , bóle pleców, brzucha, wymioty...
poszłam do lekarza dostałam skierowanie na kolonoskopie i sugestie bym sobie zrobiła test na utajoną krew w kale

nie robiłam, pomyslałam, po co ? skoro z kolonoskopii wszystko wyjdzie?
dzwoniłam chyba wszedzie gdzie to mozliwe na terenie warszawy, najblizszy termin dostałam na sierpien :(
wróciłam dzis myslą do wspomnianych wyzej testów :(
chwile temu zrobiłam :( wynik pozytywny :(
Boze jak bardzo sie boje :( mam 36 lat i trójke dzieci
syn 16 , w szkole sredniej miałam mu pomóc ?
córeczka 10 lat, na skrzypcach gra dla mnie
i synek 6 latek idzie w jej slady od wrzesnia ...
nie moge czekac do sierpnia na badanie? moze mi pomogliby mi, gdybym wczesniej badanie mogła miec przeprowadzone? moze nie umre szybko ? jestem potrzebna moim dzieciom :( jestem przerazona :( mój mąz spi, dzieci smacznie snią a moje serce pęka :(
pomyslałam, ze moze pojechałabym gdzies na dyżur, chocby zaraz, do szpitala, ale niby z jakiego powodu mieliby mi od razu badanie przeprowadzic? takich jak ja jest setki niestety :( nie wiem co robic, przepraszam :(
nie boje sie badania, boje sie wyniku
boje sie, bo musze tak długo czekać, boje sie, bo nie wiem co mnie czeka, boje sie, bo nie wiem czy w ogóle cos jeszcze mnie czeka :(
 
nelta 


Dołączyła: 12 Maj 2013
Posty: 5

 #2  Wysłany: 2013-05-12, 01:24  warszawa nowotwór jelita grubego


Prosze o pomoc :(
moje jelita są niedrożne, na kolonoskopie musze czekac do konca sierpnia
gdzie sie udac, do kogo by ktos sie mną zajął ? jestem bezsilna :( dzieci mnie potrzebuja a ja nie mam siły walczyc o siebie:(
dzwoniłam, jezdziłam, prosiłam, słysze jedynie, ze musze czekac
, ale ja nie mogę:(
test na krew utajoną jest pozytywny, wszystkie objawy raka jelita grubego od dawna we mnie pracuja, jestem w grupie podwyzszonego ryzyka i zostałam z tym sama :( błagam o pomoc :(
nie wiem co mam robić, czekanie mnie zabija :(

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-05-12, 10:06 ]
Wątki scalone.

 
jolka1 



Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 74
Pomogła: 4 razy

 #3  Wysłany: 2013-05-12, 06:21  


Witaj nelta
Nie możesz od razu zakładać tego najgorszego. Rozumiem, że jest Tobie ciężko ale masz dla kogo żyć i tej myśli się trzymaj.
nie wiem jak Tobie pomóc, bo nie jest z Warszawy ale czy słyszałaś bądź czytałaś iż w Polsce w wybranych placówkach medycznych od 2012 r, jak i obecnie trwa program badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Należy wypełnić ankietę i oczywiście zakwalifikować się( masz szansę); może tym sposobem uda się Tobie przyspieszyć termin badania

spróbuj się zapytać w Warszawie w następujących placówkach czy jeszcze realizują ten program:
Centralny Szpital Kliniczny MSWiA, 02-507 Warszawa, ul. Wołoska 137;

ENDOTERAPIA Sp. z o.o., 03-737 Warszawa, ul. Brzeska 12;

ENDOTERAPIA PFG Sp. z o.o., 03-737 Warszawa, Al. Niepodległości 18;
.
Możesz także ponownie zwrócić się do lekarza, który wypisał skierowanie na kolonoskopię i poprosić go o dopisanie na skierowaniu „Pilne” potwierdzając to swoją pieczątką, lub wypisać je ponownie. Masz nową argumentację - utajona krew w kale.

badanie takie można zrobić prywatnie, ale trzeba za nie zapłacić :|
a i tak we własnym zakresie trzeba kupić specjalny środek przeczyszczający. Natomiast w badaniach przesiewowych wydają go bezpłatnie.

i tu kończą się moje pomysły, które mogły wpłynąć na zmianę terminu badania, może ktoś z forum będzie mógł bardziej pomóc w tej kwestii.

cieplutko pozdrawiam
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #4  Wysłany: 2013-05-12, 09:03  


nelta, spróbuj znaleźć lekarza, który pracuje w szpitalu (najlepiej ordynator :) ) i wybierz się do niego na wizytę prywatną. To powinno znacznie przyspieszyć przyjęcie do szpitala, bądź skierowanie na badanie ambulatoryjne z dopiskiem "cito". Sama korzystałam z takiej metody i podziałało.
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
nelta 


Dołączyła: 12 Maj 2013
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2013-05-12, 11:38  


niestety nie kwalifikuje się pod program przesiewowy , nie spełniam kryteriów:( jestem przekreslona :(
osoby z objawami nowotwora jelita grubego nie kwalifikują się :(jak moge inaczej to rozmiec, jak to ,ze jestem przekreslona:( ?:(
 
elsie 



Dołączyła: 23 Mar 2013
Posty: 101
Pomogła: 19 razy

 #6  Wysłany: 2013-05-12, 12:34  


Nelta - nie wpadaj w panikę i nie załamuj się - przecież nie masz jeszcze diagnozy.
Twoje objawy są dość niespecyficzne i wcale nie są jednoznaczne dla raka !
Identyczne objawy ma osoba z zespołem jelita drażliwego, innymi schorzeniami od banalnych po bardzo poważne (ale też nie nowotworowe), ja miałam krew utajoną ze względu na krwawiące nadżerki na dwunastnicy. Wszystko to się leczy, wprawdzie często długotrwale, ale nie umiera się od tego, szczególnie "na już".
Współczuję Ci i rozumiem Twój strach, o siebie i Rodzinę, lecz opanuj się i działaj skutecznie i rozsądnie.
Mam w rodzinie liczne osoby z problemami z przewodem pokarmowym (z nowotworami włącznie) i sama jestem w grupie ryzyka, więc jestem nieco "wyedukowana" i znam osobę, która pracuje w poradni gastrologicznej, ale nie w Twoim regionie.
Do programu badań przesiewowych nie kwalifikujesz się faktycznie, ale ze względu na młody wiek poniżej 40 lat, a osoby między 40-55 muszą dodatkowo mieć obciążony wywiad.
Drogi do szybszej diagnozy są - jak w poście powyżej - przez wizytę prywatną i np. przyjęcie na oddział, wówczas kolejki nie obowiązują.
Kolonoskopia prywatnie kosztuje ok. 400 zł, kwota spora lecz do ogarnięcia.
Ataki paniki i ciągły strach pogarszają Twój stan zdrowia. Jelita są bardzo wrażliwe na stres. Warto skorzystać z pomocy specjalisty - lekarz ogólny, który zna się na psychosomatyce lub psychiatra (to nie znaczy, że uważam Cię za osobę niezrównoważoną !!! - tylko, że Ci strasznie ciężko, o czym piszesz) - i przyjmować leki przeciwlękowe, co pomoże Ci lepiej się poczuć pod każdym względem i zebrać siły do walki z chorobą.
Serdecznie Cię pozdrawiam.
 
nelta 


Dołączyła: 12 Maj 2013
Posty: 5

 #7  Wysłany: 2013-05-12, 12:51  


dziekuje za słowa otuchy
nie moge sie pozbierac:( a myslałam, ze jestem sliniejsza
w mojej rodzinie wysapił nowotwór jelita grubegow rodzinie najbliższej, mam dokładnie te same objawy, znam te chorobe
od wielu miesiecy nie wyprózniam sie bez wspomagania tabletkami
a nawet jesli juz, to jest to pod posiacią cieczy

mam wrazenie ,ze swiatło jelit jest zmkniete
jestem przerazona, staram sie stanąc na nogi, tylko słabo mi idzie :( przepraszam i jeszcze raz dziekuje
 
Lucyna45 


Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 84
Pomogła: 27 razy

 #8  Wysłany: 2013-05-12, 12:57  


Witaj Nelta!Jesteś przerażona i zestresowana.Ale może niepotrzebnie tak bardzo się martwisz! Krew w kale wcale nie musi oznaczać nowotwór.Bardzo często przy zaparciach/a piszesz,że je masz/,krew pojawia się z powodu hemoroidów /guzków krwawniczych/ i wcale nie musi boleć przy oddawaniu stolca.Krew w stolcu jest świeża, żywo czerwona. Oczywiście nie odradzam badań!Głowa do góry,przestań myśleć o najgorszym.
 
nelta 


Dołączyła: 12 Maj 2013
Posty: 5

 #9  Wysłany: 2013-05-12, 13:35  


kwi widocznej w kale nie ma, w testach na utajoną jest wynik pozytywny na jej obecność.


elsie
jesli chodzi o przyjecie na oddział, myslałam o tym, by jechac na dyżur, ale nikt mnie nie przyjmie z dolegliwosciami pleców, zaparciami , bólami dolnej okolicy brzucha czy pozytywnym testem na utajoną krew
ciagle mysle, jak dostac sie do szpitala, ale nawet nie wiem gdzie sie udać?
przeciez nie pojade na onkologie bez diagnozy?:( nei wiem jak obejsc ten temat :(

od listopada zeszłego roku jestem wspomagana herbatkami, tabletkami i nic innego lekarze nie polecili

całe zycie wyprózniałam sie raz dziennie, prawie co do godziny , nawet okesu nie miałam tak regularnego jak przemiane materii

zmianę, tłumaczyłam sobie, a to kiepską dieta, a to nieodpowiednim trybem zycia, a to pewnie cos mi zaszkodziło a to przemiana materii z wiekiem postepującym rozregulowuje się ...i stąd niby brak wyprózniania

bolączki pelców tłumaczyłam sobie nadszarpnieciami , niewygodnym łózkiem
a doskwieranie dołu brzucha- sprawami kobiecymi

broniłam sie dotąd, az dostałam skierowanie na kolonoskopie , zaledwie 3 tyg temu otrzymane

wczoraj tknęła mnie mysl testu , modliłam sie by pojawiła sie jedna kreska , nie udało sie :(
od wielu lat, raz w roku wykonuje cytologie, badanie piersi, od 3 lat mammografie , myslałam, ze tak dbam o siebie
dlaczego nie pomyslałam o przewodzie pokarmowym ?
pewnie dlatego, ze medyczne mądre głowy ,zasugerowały mi bym nie wychodziła przed szereg az tak, bo z tego typu badaniami poczekać śmiało moge do 40ego roku zycia :(
mam nadzieje, ze niepotrzebnie się martwie, mam nadzieje :( ale wszystko wskazuje na to, ze mam powody :(
 
elsie 



Dołączyła: 23 Mar 2013
Posty: 101
Pomogła: 19 razy

 #10  Wysłany: 2013-05-12, 14:13  


Nie ma co dyskutować od diagnozie. Na podstawie samych występujących u Ciebie objawów nie da się stwierdzić lub wykluczyć raka, krew utajona też jest niespecyficzna, o bólu czy zaparciu nie wspominając.
I nie o to chodzi, tylko o leczenie, co by to nie było, wymaga interwencji na szybko.
NFZ - jaki jest wiadomo. Też bez dyskusji. Trzeba walczyć o swoje.
Więc bierz się do szybkiego działania, tylko to Cię uspokoi i umożliwi diagnozę i leczenie:
- jutro rano dzwoń po wszystkich lokalnych przychodniach gastroenterologicznych, najlepiej takich co mają umowę z NFZ i też wizyty prywatne
- albo/i pójdź tam, gdzie dostałaś skierowanie na kolonoskopię i porozmawiaj z lekarzem, narzekając na długi termin badania, może zna kogoś i podpowie gdzie iść
- proś, nalegaj wszędzie, by Cię gdzieś skierowali - tzn. wskazali gabinet prywatny, nieocenione są tu panie w rejestracji, mają wiedzę "podprogową" ;)
- zapisz się jak najszybciej - tzn, już jutro do wskazanego specjalisty prywatnie, tu też prośby w rejestracji o przyspieszenie wizyty wiele dadzą
- proś lekarza, nalegaj na wszelkie sposoby o szybkie badanie - kolonoskopię, tomografię lub rezonans, opisz dokładnie objawy, mów, że jest coraz gorzej, zwróć uwagę na ich nagłe wystąpienie oraz obciążenia rodzinne, itp.
Choć nie jestem specjalistą, to raczej więcej nikt Ci nie pomoże.
Dopiero jak będziesz miała jakieś wyniki badań, to fachowcy na forum je wyjaśnią.
Powodzenia i bądź dobrej myśli !
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #11  Wysłany: 2013-05-12, 14:34  


Cytat:
nie pojade na onkologie bez diagnozy?

Gastroenterolog (mnie kosztowała wizyta prywatna 120 zł).
Przypominam, że to forum onkologiczne, więcej (jak myślę) pomocy nie uzyskasz bez wyników badań.
Obyś mogła napisać, że jednak nie musisz korzystać z pomocy tego forum. Tego Ci życzę!
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #12  Wysłany: 2013-05-12, 16:46  


Skoro to tyle trwa, to czemu nie pójdziesz do lekarza prywatnie? Rozumiem, że to kosztuje, ale czasem da się pożyczyć od przyjaciół, rodziny.

W tej chwili nie jesteśmy w stanie bardziej pomóc poza doradzeniem tego wszystkiego, co zostało wyżej napisane.
W razie konieczności zapraszamy na Forum z konkretnymi wynikami wykonanych badań, choć mam nadzieję, że takiej potrzeby nie będzie.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group