1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak mam zapewnić opiekę mojej mamie Łomianki W-wa
Autor Wiadomość
beafoto1 


Dołączyła: 05 Lis 2010
Posty: 2
Skąd: Łomianki

 #1  Wysłany: 2010-11-05, 14:43  Jak mam zapewnić opiekę mojej mamie Łomianki W-wa


Witam,

moja mama od 3 lat choruje na raka jajnika. W chwili obecnej jest w ciężkim stanie, ma wodobrzusze, stale ( 1-2 tydzien)jeździmy do szpitala w W-wie ( Wawelska) na punkcję. Jest to bardzo uciążliwe, bo w kolejkach trzeba odstac wiele godzin. Ostatnio przyjmują nas bardzo szybko ale dzisiaj dano nam do zrozumienia, ze trzeba odstac swoje i tak nie będzie na stałe. Wcześniej kierowano nas też do innego szpitala ale ja sie nie zgodzilam i mialam rację bo Szpital Bielański odmówił wykonania punkcji ( wczoraj wzywałam pogotowie i zabrano mamę do Bielańskiego). Dzisiaj zawiozłam więc mamę na Wawelską na punkcję. Lekarz postanowił zatrzymać mamę w szpitalu, mają jej zrobić badania krwi i może kolejny raz sprobuja podac chemię ( było jej sporo). Przez tą wodę w brzuchu mama wymiotuje , nie moze jesc, czuje sie bardzo słaba, boli ją brzuch. Lekarz z pogotowia sugerował kontakt z hospicjum. Dzwonilam gdzie tylko sie da i odmawiano pomocy bo do łomianek nie jeżdzą. Hospicjum na Bielanach wyjaśnia dlaczego caritas Błonie odmawia pomocy chorym z Łomianek skoro umawiali się, ze beda pomagac chorym z tego rejonu. Chcialabym zapewnic opiekę w domu ale nie wiem jak, podam kroplowke, zlecic jakies dobre leki przeciwbolowe, cos zrobic z tą wodą by nie trzeba bylo tak daleko jezdzic. lekarz w przychodni zapytal sie mnie tylko czy mam upowaznienie by wziasc zaswiadczenie do hospicjum i pozbył się mnie w ciagu 3 minut. Czy nie powinien porozmawiac ze mną chwile, udzielic jakis rad, zainteresowac sie pacjentką. To wszystko mnie przerasta. Nie wiem czy z mamą już jest tak źle, że może to być juz koniec. Nic nie wiem. Sama mam ochotę zamknąc oczy i ich nie otworzyc ale musze mamie pomóc. 11 lat temu urodzilam dziecko z uszkodzeniem okoloporodowym i tak samo czulam sie bezradna. Treaz czuję się tak samo chociaz zdalam sobie sprawe, ze synek zyje ma tylko niesprawną rękę ( po wielu operacjach- przeszczepach) a mamę mogę stracić. To młoda kobieta i trudno mi z tym sie pogodzić.

pozdrawiam,
Beata
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #2  Wysłany: 2010-11-06, 18:26  


beafoto1, proponuję zapytać lekarza, które hospicjum mogłoby Was objąć opieką, jeśli nie, możesz zadzwonić do Narodowego Funduszu Zdrowia, tam na pewno udzielą Ci informacji odnośnie opieki hospicyjnej w Łomiankach.

Faktycznie, pod opieką hospicjum byłoby Mamie znacznie łatwiej.

Natomiast nie jestem pewna, ale obarczenie płynu w domu chyba nie jest wykonywane.


Czy Mama przyjmuje jakieś środki przeciwbólowe?

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie pielęgnacji Mamy, pytaj. Na miarę możliwości pomożemy.

pozdrawiam ciepło

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
beafoto1 


Dołączyła: 05 Lis 2010
Posty: 2
Skąd: Łomianki

 #3  Wysłany: 2010-11-12, 10:08  


mama nadal przebywa w szpitalu, jest na lekach przeciwwymiotnych i przeciwbólowych tramal co 12 godzin no i kroplowka. Przerzutów do żołądka nie ma a ciągle wymiotuje, nogi ma spuchnięte, punkcja nie była jeszcze robiona, podobno tej wody nie ma az tak bardzo dużo. Lekarze myśleli by podać jeszcze chemię ale badania z krwi nie były najlepsze, może dzisiaj coś zadecydują.

Udało mi się wywalczyć dla mieszkańców gminy Łomianek pomoc paliatywną Hospicjum przy Pl. Konfederacji. Od 15 listopada będą zapisywać pacjentów. Do tej pory żadne hospicjum nie zajmowało się pacjentami z rejonu Łomianek.
Beata
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group