1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak płaskonabłonkowy płuca lewego IIIB (T4N3MO)
Autor Wiadomość
Danuta M. 


Dołączyła: 26 Maj 2010
Posty: 5
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2010-05-26, 08:36  rak płaskonabłonkowy płuca lewego IIIB (T4N3MO)


Witam,
moj brat (65lat) ma raka płuc -płaskonabłonkowy lewego płuca- wykryty (TK) w styczniu 2010r. nieoperacyjny. W tej chwili jest po chemioterapii (III kursy DDP+VP) oraz napromieniowaniu - od 4.05-14.05.2010r.
Czuje się dosyc dobrze oprócz nękajacego krwioplucia i kaszlu szczegónie w nocy. Kolejną wizytę (leczenie w szpitalu na Płockiej) ma ustaloną pod koniec czerwca.
Zalecone leki: Cyclonamine, Zasterid, Omsal, Hydroxyzinum, Ketonal forte,IPP,Thiocodin,Atrovent, Magnezin.
Mam pytanie:czy to krwioplucie można zmniejszyć, czy trzeba konsultowac w szpitalu, czy czekać na wyznaczoną wizyte, jak poza tym można mu pomóc.
Dziękuję za odpowiedź.
 
pixi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Sty 2009
Posty: 459
Skąd: Poznań
Pomogła: 73 razy

 #2  Wysłany: 2010-05-26, 09:41  


u mojego męża krwioplucie ustąpilo po brachyterapii
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #3  Wysłany: 2010-05-26, 10:10  


Danuta M., jeśli krwioplucie jest bardzo obfite to należy pojechać do szpitala,ponieważ to zagrożenie dla życia.
Wtedy chory pozostanie na jakiś czas w szpitalu,albo lekarz przypisze mocniejsze leki i pozwoli wrócić do domu.
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
Danuta M. 


Dołączyła: 26 Maj 2010
Posty: 5
Pomogła: 1 raz

 #4  Wysłany: 2010-05-26, 11:45  


Pixi i Jusia,
dziękuję za natychmiastowy odzew, czytam to forum już parę miesięcy, odkad mój brat zachorował i mimo, że jest tu tyle cierpienia i bólu, to oprócz bardzo wielu potrzebnych rad udzielanych przez Was, pozwalacie na odzyskanie wiary w ludzką dobroć, życzliwość.
Krwawienie trochę mu przeszło, dzisiaj czuje się lepiej, po naświtlaniach narzeka, na wyschniety przełyk i jak to okresla "tchawica go rżnie, zdobył adres jakiegoś zielarza z okolic Łukowa, ale ja sie do tego sceptycznie odnoszę.
Kupiłamu mu na czas chemii i naświetlań Transfer Factor Plus, lekarze nie mówią ani tak ani nie, więc na razie bierze, zobaczymy jak dalej , czekamy na termin czerwcowy i wtedy zapytamy o brachyterapię, chyba, żeby krwawienie się nasiliło, dzięki jeszcze raz za szybkie rady.
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #5  Wysłany: 2010-05-26, 14:44  


Witaj Danusiu
Zgadzam się z dziewczynami odnośnie szybkiej reakcji na zwiększone krwioplucie, nie czekajcie, konieczna jest konsultacja lekarska i w razie potrzeby hospitalizacja.
Uczucie "rżnięcia" tchawicy i wysuszenia błon śluzowych przełyku może powodować Atrovent, czy brat trzyma się zalecanej dawki?? Domowym sposobem łagodzenia tych dolegliwości jest picie zaparzonego siemienia lnianego lub kisiel.

Danuta M. napisał/a:
zdobył adres jakiegoś zielarza z okolic Łukowa, ale ja sie do tego sceptycznie odnoszę
:--: :--: :--: zdecydowane nie! bez konsultacji z lekarzem!
Jak znam życie składu mieszanki pan zielarz nie poda, a zioła potrafią wyrządzić wiele szkód -same lub w interakcji z lekami!!

Jaką dawkę Cyclonamine przyjmuje obecnie brat?
Odnośnie uporczywego kaszlu Thiocodin chodź to bardzo dobry lek, w tym przypadku może być już za słaby :-( zgłoście lekarzowi słabe efekty działania. Przeciwbólowo też moim zdaniem ubogie zabezpieczenie, więc może poproście lekarza o mocniejsze leki.

Zauważyłam też, że Twój brat przyjmuje leki na prostatę, czy jest z nią jakiś większy problem??

Pozdrawiam M.
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #6  Wysłany: 2010-05-26, 14:59  


Naświetlanie okolić śródpiersia powoduje dolegliwości ze strony przełyku. Mamie mojej pomagało picie kisielu i siemienia lnianego.
Pozdrawiam
_________________
Andrzej W.
 
Danuta M. 


Dołączyła: 26 Maj 2010
Posty: 5
Pomogła: 1 raz

 #7  Wysłany: 2010-05-26, 15:09  


Dzięki bardzo,
siemię lniane i kisiel pije;
cyclonamine 3x1;
jutro jedzie do szpitala na konsultacje, to popyta się zgodnie z Waszymi sugestiami;
prostata - łagodny przerost gruczołu krokowego - leki bierze juz od kilku miesięcy jeszcze przed rozpoznaniem raka płuc;
Atrovent bierze jak powiedział "od czasu do czasu"
Pozdrowienia
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #8  Wysłany: 2010-05-26, 15:34  


Danuta M., z racji tego, że brat jest po radioterapii a krwioplucie nie ustępuje, sugeruje również zrobienie morfologi i CRP po to, by wykluczyć zakażenie (np. kropidlakiem) lub popromienne zapalenie płuc- częste przyczyny krwioplucia.
Pozdrawiam M.
 
Danuta M. 


Dołączyła: 26 Maj 2010
Posty: 5
Pomogła: 1 raz

 #9  Wysłany: 2012-06-06, 13:19  


Chciałam Wam wszystkim podziękować za to forum, dwa lata temu moj brat zachorował na raka płuc - niedrobnokomórkowy płaskonabłonkowy, zmarł tydzień temu, dzięki Wam wiedziałam jak z nim rozmawiać, maiłam informację jak rozmwiać z lekarzami, czy wdrozone leczenie jest właściwe, co jeszcze mozna zrobić, i jak może pomóc hospicjum domowe, byłą to nieoceniona pomoc, dzieki której ja i zona mojego brata miałyśmy wsparcie i wiedzę. Jeszcze raz dziękuję.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-06-06, 21:10 ]
Skopiowałem post z ShoutBox'a.
Serdecznie współczuję. [*] ::rose::
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #10  Wysłany: 2012-06-07, 15:12  


::rose::
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #11  Wysłany: 2012-06-07, 15:44  


::rose::
 
Honorata 



Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 279
Pomogła: 79 razy

 #12  Wysłany: 2012-06-07, 17:30  


::rose::
_________________
"Każdy człowiek umiera. Nie każdy żyje naprawdę..."
 
ania74 


Dołączyła: 23 Kwi 2012
Posty: 90
Skąd: warszawa
Pomogła: 10 razy

 #13  Wysłany: 2012-06-07, 20:42  


::rose::
_________________
Jutro będzie lepiej.....
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group