1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Interpretacja KT i PET-CT
Autor Wiadomość
heniek47 


Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 11

 #16  Wysłany: 2013-08-28, 09:23  


Witam po prawie rocznej nieobecności. Po 6 miesięcznej kuracji encortonem, zrobili mi badanie TK.

WYNIK BADANIA TK KLP:
W polach obu płuc, głównie w segmentach podstawnych liczne bulle rozedmowe ułożne graniasto. Największa po stronie płuca prawego sr. 32 mm. Pomiędzy tymi zmianami miąższ płucny tworzy pasma niedodmy płytkowej i rozsiane liczne zwłóknienia. Pozostały miąższ płucny bez zmian ogniskowych. Układ sercowo-naczyniowy w normie. W śródpiersiu pojedyncze węzły chłonne, największy śr. 9 mm. Sylwetka serca niepowiększona.

Uprzejmie proszę o przedstawienie mi jaki jest mój stan płuc na dzień dzisiejszy. Pozdrawiam Henryk
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #17  Wysłany: 2013-08-30, 00:21  


Czy planowane jest ponowne wykonanie HRCT?
_________________
 
heniek47 


Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 11

 #18  Wysłany: 2013-08-30, 08:40  


Lekarz na wizycie nic mi nie mówił o następnym planowanym badaniu HRCT. To ostatnie badanie HRCT było wykonane 23.08.2013. Powiedział mi tylko,że te bulle mogą same zanikać. Wyznaczył mi następną wizytę za 2 miesiące. Jestem trochę zaniepokojony, że tylko tak mnie potraktował, pocieszył mnie i powiedział jeszcze, że raka nie ma. W związku z powyższym proszę mi napisać czy mam, czekać do tej wizyty, czy mam coś działać, czy są jakieś zagrożenia. Pozdrawiam Henryk
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #19  Wysłany: 2013-08-30, 09:18  


heniek47 napisał/a:
To ostatnie badanie HRCT było wykonane 23.08.2013.

Czyli to, którego wynik umieściłeś w poście wyżej. Okej, ale na przyszłość - warto zaznaczyć, że to HRCT, a nie zwykłe TK (nie jesteśmy radiologami, by czasem z samego opisu móc sobie to wywnioskować, przynajmniej ja).

W obecnym badaniu nie uwidoczniono żadnych zmian litych, ogniskowych, więc w porównaniu do poprzedniego badania (mam nadzieję, że było ono opisane przez tego samego radiologa, co poprzednie, i wykonane na tym samym sprzęcie - nie ma tu wzmianki o porównaniu do badania poprzedniego) jest okej. Węzły nie są niepokojąco powiększone, kontrola za 3 miesiące (z wynikami badań poprzednich do porównania) wydaje się dobrym pomysłem.
_________________
 
heniek47 


Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 11

 #20  Wysłany: 2013-08-30, 12:36  


Dziękuję bardzo, że mnie Pani uspokoiła, jestem zadowolony. Tylko to nie było na tym samym sprzęcie, bo poprzedni sprzęt się rozleciał i szpital Zary zakupił całkowicie nowy Tomograf, ale lekarz ten sam. Zawsze poprzednio porównywał do poprzedniego badania, tym razem ominął to. Ale jestem zadowolony z przebiegu leczenia, dzięki Pani doktor po konsultacjach. Dziękuje i serdecznie Pozdrawiam. Henryk :-D
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group