1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Historia mojej mamy. Rak niedrobnokomórkowy
Autor Wiadomość
yellowrose 


Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 11

 #16  Wysłany: 2013-01-13, 22:07  


Mama jest po dwóch wlewach 3 cyklu chemii, 17 ma mieć ostatni wlew tego cyklu, lekarz stwierdził, że mama jest tak słaba, że boi się dawać nawet tej ostatniej chemii ale musi ją podać. Powiedział też, że zakańcza leczenie, bo kolejnych chemii może nie wytrzymać
Mama nie ma sił sama wstać, podnieść się, chodzić, do tego kaszle, w ciągu tygodnia diametralne pogorszenie, wcześniej jakoś jeszcze dreptała trzymając się czegokolwiek.
Lekarz tez powiedział, że nie zrobią tomografu by ocenić czy zmiany czy w głowie czy w płucach się zmniejszyły. Czy to standard, że się nie sprawdza?

Mam też pytanie czy w związku z nagłym zakończeniem leczenia zostanie nam mniej czasu i mama szybciej odejdzie niż gdyby wzięła do końca planowe leczenie :-( ?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #17  Wysłany: 2013-01-13, 22:37  


yellowrose napisał/a:
Lekarz tez powiedział, że nie zrobią tomografu by ocenić czy zmiany czy w głowie czy w płucach się zmniejszyły. Czy to standard, że się nie sprawdza?

Nie, powinno się sprawdzić.

yellowrose napisał/a:
czy w związku z nagłym zakończeniem leczenia zostanie nam mniej czasu i mama szybciej odejdzie niż gdyby wzięła do końca planowe leczenie ?

Myślę, że nikt nie odpowie na to pytanie, bo nikt tego nie wie.
Z czegoś wzięły się standardy - podanie określonej ilości cykli chemii wynika z badań, na podstawie których stwierdzono, że właśnie ta a nie inna ilość jest optymalna. Jednak nie da się wysnuć prostoliniowego założenia, że podanie mniejszej ilości = krótsze życie, podanie optymalnej ilości = dłuższe życie. Naturalnie lepiej jest podać tę założoną ilość, jednak wszystko zależy od wrażliwości nowotworu na leczenie, od stanu pacjenta. Jeśli chemia miałaby bardziej zaszkodzić niż pomóc, to trzeba zrezygnować z niej, by - wbrew pozorom - pacjent mógł żyć dłużej.
_________________
 
yellowrose 


Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 11

 #18  Wysłany: 2013-01-13, 22:48  


Cytat:
Nie, powinno się sprawdzić.

Jak mam to więc rozumieć, dlaczego lekarz nie chce wykonać tomografu ? Naświetlania głowy mama skończyła 31 października.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #19  Wysłany: 2013-01-13, 22:50  


yellowrose napisał/a:
dlaczego lekarz nie chce wykonać tomografu ?

Nie mam pojęcia, najlepiej zapytać lekarza - tylko on zna powody swoich decyzji.
_________________
 
yellowrose 


Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 11

 #20  Wysłany: 2013-01-13, 22:55  


Dziękuję, bratowa rozmawiała i tyle mi przekazała, że w takim stanie jak ona takich sprawdzań się nie wykonuje , tyle usłyszała i jej widać ta odpowiedz wystarczyła
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group