1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Hipertermia w leczeniu NDRP
Autor Wiadomość
synchorego 


Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2014-01-20, 01:00  Hipertermia w leczeniu NDRP


Czytając różne wątki dotyczące hipertermii nie znalazłem informacji jakie by mnie interesowały, więc postanowiłem założyć własny. W jednym z postów przeczytałem, że ta terapia nie jest w ogóle stosowana przy raku płuc. W materiałach(na ogół promocyjnych) podają jednak, że jest to możliwe. W związku z tym, szukam osób, które miały styczność z tym sposobem leczenia i mogły by opisać swoje doświadczenia z tym związane.

U mojego taty w lipcu 2013 został zdiagnozowany nieoperacyjny niedrobnokomórkowy, gruczołowy rak płuca. Rozważamy zastosowanie w terapii hipertermii. Te zabiegi wykonywane są tylko w kilku miejscach w Polsce, a jego stan nie jest najlepszy i chcielibyśmy uniknąć kłopotu podróży, jeśli jej efektem będzie jedynie opłata za konsultacje(niemała) i informacja, że to nie dla niego. Wiem, że wynik zależny jest od danego przypadku, lecz na razie chciałbym się dowiedzieć czy ta metoda jest w ogóle skuteczna. Czy to pomogło komukolwiek?
Czy jest na forum może osoba, która widziała, że w wyniku hipertermii nastąpiło przynajmniej częściowe zmniejszenie guza i/lub poprawienie ogólnego stanu zdrowia pacjenta? Tata od lipca gorączkuje co go powoli wykańcza i chciałbym mu jakoś pomóc.

W miejscach, które wykonują ten zabieg dowiedzieliśmy się, że:
1. Jest to metoda powszechnie stosowana w Niemczech.
2. Skuteczność metody jest potwierdzona w publikacjach naukowych.
3. Wspomaga działanie chemioterapii i/lub radioterapii.

Ad.1. Nie wskazano nam konkretnych klinik, w których terapia jest stosowana. Tym samym ta informacja jest dla mnie mało wiarygodna. Zna może ktoś te kliniki, a może ktoś już korzystał z tego sposobu leczenia w Niemczech lub gdzie indziej?
Ad.2. Może ktoś zna te publikacje i mógłby je wskazać? Nawet jeśli dostęp do nich jest płatny zawsze można sprawdzić wiarygodność jej autorów.
Ad.3. Podobnie jak wyżej - czy jest możliwe wskazanie publikacji bądź wyników badań na podstawie, których stwierdzono taką zależność?

Zdecydowałem się napisać tutaj, ponieważ zupełnie nie wiem gdzie indziej mógłbym o to spytać. Lekarze w szpitalach nie chcą wypowiadać się na temat tej terapii, a konsultacja z lekarzem zlecającym te zabiegi w klinice jest płatna i wymaga obecności chorego.
Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje.
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #2  Wysłany: 2014-01-20, 19:55  


to w koncu DRP czy niedrobnokomorkowy? bo to roznica
_________________
Don't underestimate the things that I will do..
 
 
synchorego 


Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2014-01-20, 23:47  


Przepraszam,
Pomyliłem się w temacie wątku i zdaje się, że nie mogę tego zmienić. Chodzi o raka niedrobnokomórkowego.
 
martaW32 


Dołączyła: 18 Lut 2015
Posty: 19

 #4  Wysłany: 2015-08-30, 21:10  Re: Hipertermia w leczeniu NDRP


synchorego napisał/a:
Czytając różne wątki dotyczące hipertermii nie znalazłem informacji jakie by mnie interesowały, więc postanowiłem założyć własny. W jednym z postów przeczytałem, że ta terapia nie jest w ogóle stosowana przy raku płuc. W materiałach(na ogół promocyjnych) podają jednak, że jest to możliwe. W związku z tym, szukam osób, które miały styczność z tym sposobem leczenia i mogły by opisać swoje doświadczenia z tym związane.

U mojego taty w lipcu 2013 został zdiagnozowany nieoperacyjny niedrobnokomórkowy, gruczołowy rak płuca. Rozważamy zastosowanie w terapii hipertermii. Te zabiegi wykonywane są tylko w kilku miejscach w Polsce, a jego stan nie jest najlepszy i chcielibyśmy uniknąć kłopotu podróży, jeśli jej efektem będzie jedynie opłata za konsultacje(niemała) i informacja, że to nie dla niego. Wiem, że wynik zależny jest od danego przypadku, lecz na razie chciałbym się dowiedzieć czy ta metoda jest w ogóle skuteczna. Czy to pomogło komukolwiek?
Czy jest na forum może osoba, która widziała, że w wyniku hipertermii nastąpiło przynajmniej częściowe zmniejszenie guza i/lub poprawienie ogólnego stanu zdrowia pacjenta? Tata od lipca gorączkuje co go powoli wykańcza i chciałbym mu jakoś pomóc.

W miejscach, które wykonują ten zabieg dowiedzieliśmy się, że:
1. Jest to metoda powszechnie stosowana w Niemczech.
2. Skuteczność metody jest potwierdzona w publikacjach naukowych.
3. Wspomaga działanie chemioterapii i/lub radioterapii.

Ad.1. Nie wskazano nam konkretnych klinik, w których terapia jest stosowana. Tym samym ta informacja jest dla mnie mało wiarygodna. Zna może ktoś te kliniki, a może ktoś już korzystał z tego sposobu leczenia w Niemczech lub gdzie indziej?
Ad.2. Może ktoś zna te publikacje i mógłby je wskazać? Nawet jeśli dostęp do nich jest płatny zawsze można sprawdzić wiarygodność jej autorów.
Ad.3. Podobnie jak wyżej - czy jest możliwe wskazanie publikacji bądź wyników badań na podstawie, których stwierdzono taką zależność?

Zdecydowałem się napisać tutaj, ponieważ zupełnie nie wiem gdzie indziej mógłbym o to spytać. Lekarze w szpitalach nie chcą wypowiadać się na temat tej terapii, a konsultacja z lekarzem zlecającym te zabiegi w klinice jest płatna i wymaga obecności chorego.
Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje.




I jak masz jakieś doświadczenia odnośnie tej terapii? Sama się zastanawiam nad tą opcją. Proszę o jakiekolwiek info, jeżeli jesteś w stanie się podzielić. Z góry dziękuję
Marta
 
synchorego 


Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2015-08-30, 22:49  


U mojego taty i tak było już za późno na tego typu terapię - zmarł miesiąc później. Tym samym nie mam doświadczenia z tego typu leczeniem, więc merytorycznie nie jestem w stanie pomóc. Życzę wytrwałości i sukcesu w walce z chorobą.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group