1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guzy tarczycy
Autor Wiadomość
Benia 23 


Dołączyła: 31 Sie 2011
Posty: 6

 #1  Wysłany: 2011-08-31, 20:57  Guzy tarczycy


Witam.
mam 23 lata cukrzyce- typ 1 i niedoczynność TARCZYCY.

Ostatnio robiłam biopsje.
Wynik; Materiał skąpy. Krew, komórki odczynu zapalnego, pojedyńcze płaty i grupy tyreocytów, złogi koloidu oraz pojedyńcze skupienia komórek z cechami atypii.
Wskazania dalsza diagnostyka pacjentki.

Co to znaczy? Proszę o pomoc.

[ Dodano: 2011-08-31, 21:06 ]
Przed biopsją robiłam USG. Wynik;
Tarczyca dwupłatowa położona prawidłowo. Ciesn. 3mm
płat prawy 15-10-45mm
płat lewy 15-11-34mm
Obydwa płaty z guzkami hypoechogenicznymi śr. do 5mm w płacie prawym, do 6mm wpłacie lewym.
przepływ miąższowy w normie. Węzły chłonne szyji niepowiększone

[ Dodano: 2011-08-31, 21:09 ]
Proszę o interpretację tych wyników. Czy te guzy mogą być grożne? Czeka mnie operacja??? :-(
_________________
Benia
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2011-08-31, 22:53  


Benia 23 napisał/a:
pojedyńcze skupienia komórek z cechami atypii. Wskazania dalsza diagnostyka pacjentki. Co to znaczy?

Cechy atypii komórek mogą świadczyć o procesie nowotworowym, dlatego konieczna jest dalsza diagnostyka.

Cytat:
Obydwa płaty z guzkami hypoechogenicznymi śr. do 5mm w płacie prawym, do 6mm wpłacie lewym. [...] Czy te guzy mogą być grożne? Czeka mnie operacja?

Oczywiście mogą, choć nie muszą. Jednak ich obecność oraz fakt stwierdzenia komórek atypowych budzą niepokój, dlatego dalsza diagnostyka jest niezbędna.
Jeśli obecność procesu złośliwego się potwierdzi, wówczas będzie konieczne dalsze leczenie, w tym operacyjne.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Benia 23 


Dołączyła: 31 Sie 2011
Posty: 6

 #3  Wysłany: 2011-09-03, 15:30  


Byłam u endokrynologa. Mam skierowanie do Centrum Onkologii na Ursynowie, gdzie mam jechać na konsultacje ze szkiełkami. Czy ktoś wie jak długo czeka się tam na taką wizytę? (nie jestem zapisana mam tylko skierowanie).

[ Dodano: 2011-09-03, 15:34 ]
A wyniki będą zaraz po konsultacji czy też będę musiała na nie czekać i ile?

[ Dodano: 2011-09-03, 16:05 ]
Mam jeszcze jedno pytanie. Mój lekarz endo. powiedział że jeżeli wynik się potwierdzi operacja będzie konieczna ale z powodu mojej cukrzycy trzeba się dobrze zastanowić. Jak zapytałam czy mogą być jakieś komplikacje przy opercji powiedział że to krótki, prosty zabieg. Jaki wpływ ma na to cukrzyca?
_________________
Benia
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #4  Wysłany: 2011-09-03, 17:08  


Benia 23 napisał/a:
A wyniki będą zaraz po konsultacji czy też będę musiała na nie czekać i ile?

Jeżeli szkiełka z preparatami od razu obejrzałby patomorfolog w laboratorium, to mógłby wypowiedzieć się, co sądzi.
Możliwe jednak, że lekarze będą chcieli preparaty zatrzymać na miejscu i odpowedź na Twoje pytania uzyskasz po jakimś czasie,
w takim razie pewnie po tygodniu, może dwóch.

Cytat:
Jak zapytałam czy mogą być jakieś komplikacje przy opercji powiedział że to krótki, prosty zabieg. Jaki wpływ ma na to cukrzyca?

Cukrzyca ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu: zmienia metabolizm, parametry krwi, itp.,
dlatego musi to uwzględnić np. anestezjolog planujący znieczulenie do zabiegu,
a chirurg musi przewidzieć możliwość wystąpienia potencjalnych komplikacji w trakcie i po zabiegu.
Stopień zagrożenia tymi powikłaniami zależy od zaawansowania cukrzycy, dlatego lekarz uwzględnia to w wywiadzie przed zabiegiem.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Benia 23 


Dołączyła: 31 Sie 2011
Posty: 6

 #5  Wysłany: 2011-09-03, 19:42  


mam cukrzyce typu 1 od trzech lat. biore Novorapid trzy razy dziennie oraz rano i wieczorem Insulatard.

[ Dodano: 2011-09-03, 19:46 ]
Wie ktoś czy można uzyskać taką konsultacje szybciej-za opłatą i gdzie.
_________________
Benia
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #6  Wysłany: 2011-09-03, 20:42  


Ma to być tylko konsultacja u patomorfologa, czy także wizyta u onkologa w CO na Ursynowie ?
 
Benia 23 


Dołączyła: 31 Sie 2011
Posty: 6

 #7  Wysłany: 2011-09-03, 20:44  


Tylko konsultacja u patomorfologa.
_________________
Benia
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #8  Wysłany: 2011-09-04, 07:16  


Jeżeli masz tylko taką konsultację to powinno być szybko, ale jeżeli patomorfolog będzie musiał jeszcze raz barwić chemicznie to badanie takie trwa (u nas to było ok. tygodnia)
Podaję Ci tel. do Zakładu Patologii na Ursynowie Sekret. Medyczny 22 644 50 24 w.2377
lub na Wawelskiej 22 57 09 145.
Pozdrawiam cieplutko.
 
Benia 23 


Dołączyła: 31 Sie 2011
Posty: 6

 #9  Wysłany: 2011-09-04, 14:39  


A jak to jest z wypożyczeniem szkiełek? Pytałam endokrynologa, powiedział że najpierw muszę jechać do CO ze skierowaniem od niego i dopiero tam piszą mi jakiś dokument z którym muszę jechać na Kasprzaka (tam gdzie robiłam biopsję). Na tej podstawie wypożyczają mi szkiełka i dopiero jadę z nimi do CO. Czy to naprawę tak wygląda?
_________________
Benia
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #10  Wysłany: 2011-09-04, 18:55  


Zobacz na pierwsze badanie histo-pat czy jest tel. patologa, który robił badanie. Jeżeli jest to zadzwoń do niego i spróbuj się dopytać, czy ci to wypożyczy i na jakich warunkach. Wtedy omijasz drogę urzędową i szkiełka możesz przewieść w ciągu jednego dnia. Niekoniecznie szkiełka muszą być na Kasprzaka, ponieważ obowiązek przechowywania tych szkiełek ma patolog, który wyk. to bad. jako pierwszy, a nie szpital gdzie pobierano materiał. My szkiełka pobraliśmy bezpośrednio nawet bez skierowania, tylko podpisaliśmy dokument o ich zabraniu.
Myślę, że endokrynolog źle Cię poinformował, bo kto w CO ci to skierowanie wypisze?
Dzwoń i pytaj jak masz to robić.
 
Benia 23 


Dołączyła: 31 Sie 2011
Posty: 6

 #11  Wysłany: 2011-09-04, 21:37  


Właśnie niema tam numeru telefonu, ale mam numer do rejestracji, więc jutro zadzwonie i się dowiem jak to jest. Wszystko to takie skomplikowane!!! A wydawało by się że powinnam być obeznana bo mój mąż 1.5 roku temu walczył z rakiem a teraz niespodzianka- JA!!! Prezent na pierwszą rocznicę ślubu!!! Właśnie najgorsze jest to że nic nie wytłumaczą i człowiek sam musi sobie radzić!!! Robią łaskę że udzielą jakiejkolwiek informacji, a ja przecież mam prawo nie wiedzieć! Dziękuje Ci za pomoc.
_________________
Benia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group