1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guzy tarczycy
Autor Wiadomość
Pola1010 


Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2016-03-25, 12:41  Guzy tarczycy


Witam serdecznie.
Napiszę w skrócie. Tydzień temu wyskoczył mojej mamie guzek na szyi. Od razu poszła do lekarza endokrynologa 19 marca, który wyczuł "coś" i zrobłl usg, następnie skierował na biopsję. Opis badania poniżej. Biopsję Mama wykonała od razu w poniedziałek 21 marca prywatnie. Czekamy na wynik. Stąd moja prośba o interpretację wyniku usg, które zmartwiło lekarkę. Czy są tam jakieś przesłanki świadczące o możliwości nowotworu?

W dolnej części prawego płata lito- torbielowaty bogato unaczyniony guzek o wymiarach około 29*17 mm.
W obu płatach bocznych rozsiane mieszane i hypoechogeniczne guzki różnej wielkości (od 3 mm do 12*7 mm)
bez jednoznacznych cech patologicznego unaczynienia liczniejsze po stronie prawej.
Tarczyca gładka, powiększona, o wymiarach:
płat prawy- 70*26*26 mm, płat lewy- 67*21*21 mm, grubość węziny- do 4 mm, wykazuje echogeniczność i strukturę w normie.
Wzorzec unaczynienia miąższu pozaguzkowego bez objawów wzmożonego przepływu.
Dolne bieguny płatów bocznychnie sięgają poniżej wcięcia mostka.
Okoliczne węzły chłonne w normie.

Co o tym sądzicie? Proszę o podpowiedzi. Czy to może być nowotwór? Jak interpretować to usg?
 
seba65310 


Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 110
Pomógł: 8 razy

 #2  Wysłany: 2016-03-25, 21:05  


Cytat:
Tydzień temu wyskoczył mojej mamie guzek na szyi


Tak nagle ?
 
Pola1010 


Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2016-03-26, 06:56  


Tak nagle. Byla przezieniona, mocno bolalo ja gardlo. Po antybiotyku w niekrotkim czasie wyskoczyl ten guzek na szyi, ktory jak sie okazuje ma 3 cm. Mama czula sie dobrze, guzek nie byk bolesny. Teraz psychicznie jest podlamana i nie jest w stanie racjonalnie okreslic,czy cokolwiek ja boli. Bo jak tylko pomysli to tu boli tam boli... Dziekuje,ze ktos zwrocil uwage na moj temat.
 
seba65310 


Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 110
Pomógł: 8 razy

 #4  Wysłany: 2016-03-26, 11:27  


Jeśli wyskoczył tak nagle to raczej nie jest to coś złego, lecz trzeba czekać na wyniki BAC, które powinno odpowiedzieć na wszystkie pytania.

...powinno... badanie to jest często powtarzane i nie jest 100& odpowiedzią co tam jest, dlatego, że lekarz nakuwający może trafić w zdrową tkankę.

Nie martwiłbym się tym na razie, jak tylko dostaniesz wyniki biopsji to wrzuć od razu, a na pewno znajdziesz tutaj pomoc. Mi to na prawdę nie wygląda na coś poważnego... Wesołych Świąt :-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group