1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz złośliwy krtani z przerzutami
Autor Wiadomość
Syla1984 


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2011-01-20, 00:06  Guz złośliwy krtani z przerzutami


Witam Serdecznie!
Szukam od kilku dni na tym forum informacji na temat leczenia chorego po chirurgicznym usunieciu krtani
niestety nic takiego nie mogłam znalezc - mam nadzieje ze dobrze szukalam i nie załarzylam podobnie brzmiacego watku.

A teraz od poczatku moj tato ma guza złosliwego krtani z przerzutami
na konsultacji z lekarzem dowiedzielismy sie ze konieczne jest usuniecie krtani (operacja w poniedziałek 24.01.2011)

prosze powiedzcie mi czy usuniecie krtani jest lepsze niz lampy lub inne zabiegi chemioterapi itp
- nie mam najmniejszego pojecia o co w tym wszystkim chodzi
- nigdy nie mialam zadnych stycznosci z tak powaznymi chorobami
jak wyglada zycie po usunieciu krtani i czy zaraz po usunieciu jej mozna uwazac sie za zdrowego czlowieka z uszczerbkiem na zdrowiu????

prosze pomozcie bede wdzieczna za wszelkie odpowiedzi

a jeszcze jedno operacja bedzie przeprowadzana w Klinice na Banacha w Warszawie ---prosze o opinie

dzieki wielkie z gory
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2011-01-20, 08:56  


Możliwość zastosowania innych sposobów leczenia (chemia, naświetlania) zależy od obrazu klinicznego - musisz podać wyniki badań taty (np. TK), jaki jest jego ogólny stan itd.

Tutaj możesz znaleźć kilka informacji nt. życia po usunięciu krtani. Znalazłam także Poradnik dla osób po usunięciu krtani i leczeniu onkologicznym.
 
Syla1984 


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2011-01-20, 09:54  


Niestety nie posiadamy wyników( nie zrobilismy ksero) a orginały wziął lekarz po konsultacji zostalo nam tylko skierowanie-nastepnym razem bede madrzejsza by robic kserówki.(postaram sie w poniedziałek jak pojedziemy do szpitala zrobic kopie tych wyników)

Ogólny stan mojego taty jest raczej dobry( kawał chłopa z niego i do tej pory cały czas pracuje fizycznie by niemiec czasu myslec o chorobie-zreszta bez niej tez mial trudnosci wysiedziec w miejscu :)
Czy po usunieciu krtani zawsze stosowane sa jeszcze naswietlenia czy raczej nie???
Jak wyglada stan zdrowia zaraz po operacji ??? Czy po takim zabieguu bedzie potrzebna jakas rechabilitacja???
przepraszam jesli moje pytania sa nie zbyt madre ale naprawde nic na te tematy nie wiem!

a i jeszcze jedno co myslicie o klinice na Banacha i o lekarzach tam pracujacych??

pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #4  Wysłany: 2011-01-23, 20:14  


Witaj,
Wiele odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz w linku podanym przez absenteeism, jeszcze raz go tu wklejam:
http://www.orl.amp.edu.pl..._bez_krtani.php

O leczeniu uzupełniającym i o jego rodzaju zadecyduje lekarz onkolog. Najprawdopodobniej, po usunięciu krtani w Szpitalu na Banacha, zostaniecie skierowani do Centrum Onkologii http://www.coi.pl/ w celu ustalenia najwłaściwszego leczenia uzupełniającego u Twojego taty.
_________________
mamanel
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group