1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec
Autor Wiadomość
krolowa 



Dołączyła: 31 Sie 2015
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2015-08-31, 03:04  Wydzielony z tematu: Rak płaskonabłonkowy płuca- schemat lec


Jutro mija 3 tygodnie od operacji, choć nadal z niepokojem czekam na wyniki histopat.( martwi mnie, iż tak długo to trwa) no i boli mnie jeszcze rana po operacji oraz plecy.
Postanowiłam napisać o tym, co się działo, nim doszło do diagnozy, bo ja sama szukałam i takiej podpowiedzi nie znalazłam.
O ironio, w ubiegłym roku w lecie dostałam skierowanie w POZ do pulmologa, gdyż chciałam sobie zrobić spirometrię. Chciałam sprawdzić, czy mam lepsze wyniki w efekcie prawie rocznych bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych.
Od pulmologa dostałam skierowanie na RTG, które wykonałam X.2014. Pani doktor niestety niczego nie stwierdziła, za to coś się porobiło z moim zdrowiem. Od stycznia 2015 , kiedy to przez 3 tyg miałam gorączkę (do 40 stopni) a lekarka w poradni dyżurnej odesłała mnie do diabła bez żadnych leków, a jedynie kazała na własny koszt zrobić badania CRP, chorowałam co tydzień- dwa przez tydzień. CRP było 34 ( norma to 0-5) w styczniu. Zjawiałam się jeszcze kilka razy w POZ za każdym razem odsyłana do domu bez leków. Dopiero na początku lipca dostałam skierowanie do spitala. 7.07 zgłosiłam się na izbę przyjęć, gdzie wreszcie jakiś przytomny lekarz zlecił Rtg klatki i badanie OB (wyszło 78) + CRP ( wyszło 134), po czym skierował do innego szpitala na bronchoskopię.
Następnego dnia byłam już na oddziale płucnym, gdzie bronchoskopia wykazała zapalenie oskrzeli (chyba to nieleczone od stycznia) i jedną wielką krwawą w nich masakrę. Wreszcie dostałam antybiotyk!
Natomiast TK wskazała na guzy oskrzela, czy płuca. Hist-patologia potwierdziła raka, PET również, konsylium wskazało radykalne leczenie skalpelem (lewe płuco z węzłami śródpiersia).
Wszystko tym razem potoczyło się błyskiem: 7.07 diagnoza wstępna - 10.08 już po operacji, a po 6 dniach wyszłam do domu ( w szpitalu dusiłam się braku tlenu w rozgrzanym powietrzu).
Martwi mnie wyraźny problem z oddychaniem przy jakimkolwiek wysiłku: 150m spacer pod górkę, wejście po kilku schodach, próba schylania się do sprzątania.
Kiedy będę mogła funkcjonować normalnie?

[ Dodano: 2015-08-31, 03:12 ]
PS.Zauważyłam, że wsyscy piszą tu o swoich chorych bliźnich, a ja jedna pis :lol: zę o sobie. :lol:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-08-31, 10:43 ]
Post wydzielony do oddzielnego wątku - zgodnie z Regulaminem i w nim proszę kontynuować swoją historię, zadawać pytania dotyczące swojej choroby itp.
Jak się poruszać o forum napisane jest w regulaminie.
http://www.forum-onkologi...oruszac-vf1.htm
http://www.forum-onkologi...iazkowa-vt9.htm


 
sloneczko11 


Dołączyła: 01 Lip 2014
Posty: 88
Pomogła: 4 razy

 #2  Wysłany: 2015-08-31, 08:34  witam


Ja też pisałam o sobie :) Przeczytaj moj wątek.
Pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do pełni sił.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group