1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz tarczycy
Autor Wiadomość
settantatre 


Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 20
Pomogła: 1 raz

 #31  Wysłany: 2013-06-24, 14:08  


Kochana, będziesz mieć kabelek z buteleczką, a jakże, ciągnie to to już następnego dnia. Ach, zabierz jeszcze jakiś kubeczek na picie, tak też myślałam, że mamy XXI w. ;-) Ja mam szwy rozpuszczalne, ale to już raczej kwestia indywidualna, każdy pacjent jest inny, niektórzy mieli do wyjęcia u siebie, w msc. zamieszkania. Kontrolę mam 22 lipca, wtedy ma już być wynik hist.-pat. i decyzja o jodowaniu
 
soniusia :) 


Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 24

 #32  Wysłany: 2013-06-24, 14:56  


to sie muszę porządniej przygotować :) i zmienić walizkę na większą :D
i tak po miesiącu wychodzi kontrola.Każdy przechodzi takie badanie hist.-pat?
 
settantatre 


Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 20
Pomogła: 1 raz

 #33  Wysłany: 2013-06-24, 14:59  


z walizką nie przesadzaj, szafki nie są za pojemne. Tak, każdemu badają co wycięli, tylko tak wiadomo na 100% co było w środku :)
 
soniusia :) 


Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 24

 #34  Wysłany: 2013-06-24, 15:30  


dzięki wielkie za pomoc ! a jeszcze pytanie czy jak ide na operacje to moge gdzieś w bezpiecznym miejscu zostawic swoje rzeczy chodzi mi o komputer, komórki itp itd?
 
settantatre 


Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 20
Pomogła: 1 raz

 #35  Wysłany: 2013-06-24, 15:34  


Szpital nie odpowiada za pozostawienie rzeczy na sali. Jest depozyt, ale kto Ci przyniesie komórkę z depozytu po operacji?!
 
soniusia :) 


Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 24

 #36  Wysłany: 2013-06-24, 15:41  


zabiore ze soba na salę :D oczywiście żartuje ale fakt to problem co zrobic komórkami itp itd ;/ będzie trzeba coś wykombinować.
 
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #37  Wysłany: 2013-06-24, 22:04  


Witam.
Co do ekwipunku szpitanego kiedyś "skrobnąłem" taki poradniczek: http://rakrdzeniasty.blog...nik-praktyczny/ może się przyda.
Dodam jeszcze, że należy też zabrać leki, jeżeli ktoś przyjmuje jakieś na stałe (na cukrzycę, nadciśnienie, itp)
Pozdrawiam
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
soniusia :) 


Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 24

 #38  Wysłany: 2013-06-25, 10:48  


Pablo - dziękuje :)
 
ina_b 


Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 92
Pomogła: 16 razy

 #39  Wysłany: 2013-06-25, 17:20  


W wersji ekwipunku szpitalnego dla kobiet przydadzą się również wkładki higieniczne i zapas podpasek - stres związany z operacją + wahania hormonalne potrafią wywrócić cykl do góry nogami. Pielęgniarki opowiadały mi historię dziewczyny, która dostała miesiączkę, przesiadając się ze swojego łóżka na stół operacyjny no i musiała na trochę odłożyć operację...

Jeżeli chodzi o odział w Gliwicach, to kartę wypisową dostałam koło jedenastej, ale z łóżka i z szafeczki wykopano mnie dużo wcześniej - salowe chciały przygotować zmianę dla następnej pacjentki. Operację miałam w środę po południu, wyszłam w piątek. Wypis jest robiony pod warunkiem, że nie ma powikłań oraz pod warunkiem, że zostanie przeprowadzone pooperacyjne badanie laryngologiczne. Kiedy ja byłam operowana (luty 2012) laryngolog nie był dostępny codziennie.
 
soniusia :) 


Dołączyła: 13 Maj 2013
Posty: 24

 #40  Wysłany: 2013-06-28, 16:12  


z tym okresem to raczej będzie opanowane :) ale dziękuje za każdą rade.
marzy mnie się aby wyjść w piątek.
a jak po operacji np. z "ruchomoscią " szyi ? i dolegliwościami ? słyszałam, że są jakieś uczucia "ciagnięcia " jak sie porusza szyją. prawda to ?
 
lady_lali 



Dołączyła: 17 Cze 2013
Posty: 14
Skąd: okolice Otwocka

 #41  Wysłany: 2013-06-28, 17:12  


Bywa rożnie, ze mną na sali była Pani która miała duże wole wiec skore miała rozciągnięta i ja nic nie bolało i nie boli do dziś.
Ja miałam guzy wewnątrz i Mnie po operacji bardzo bolało i niestety nadal mam ograniczenie ruchomości i boli nadal dość intensywnie pomimo, iż minęło już prawie 3 tygodnie od operacji.
 
Pablo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 292
Skąd: Kraków
Pomógł: 154 razy

 #42  Wysłany: 2013-06-28, 22:30  


Z całym szacunkiem, ale co to jest 3 tyg. od operacji :)
Z moich obserwacji wynika, iż blizna ewoluuje nawet 2 lata. U mnie uczucie ciągnięcia zniknęło po prawie roku (faktem jednak jest, iz oprócz tarczycy wycięto mi sporo węzłów chłonnych środkowych i bocznych). Na poprawę komfortu ruchomości szyi w moim przypadku duży, pozytywny wpływ miał basen.
_________________
Pablo
www.raktarczycy.blogspot.com
 
lady_lali 



Dołączyła: 17 Cze 2013
Posty: 14
Skąd: okolice Otwocka

 #43  Wysłany: 2013-06-29, 00:03  


Oczywiście 3 tygodnie to nie wiele ale pytanie było czy jakieś dolegliwości występują a nie jak długo się utrzymyja ;) . Dla Mnie osobiście był to szok jak się po operacji obudziłam z okropnym bólem szyi a od poprzedniczki dowiedziałam się, ze to rzekomo nic nie boli a obserwowałam ja trzy dni przed moja operacja. Tego samego dnia co Ja były operowane jeszcze trzy osoby i tez bardzo cierpiały i utrzymuje się to do dziś.
 
justyna_kier 



Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 190
Skąd: Ostróda
Pomogła: 8 razy

 #44  Wysłany: 2013-06-29, 07:40  


odczucia bólowe to odczucia bardzo subiektywne i każdego boli inaczej, dłużej bądź krócej. W każdym bądź razie boli jak po każdej operacji, bo musi boleć. Ale nie jest to taki ból, którego nie dałoby się przeżyć. Tym bardziej, że zawsze można poprosić o jakiś lek przeciwbólowy.
 
 
lady_lali 



Dołączyła: 17 Cze 2013
Posty: 14
Skąd: okolice Otwocka

 #45  Wysłany: 2013-06-29, 10:22  


Oczywiście masz racje ale Ja jestem w tej nieszczęśliwej sytuacji, ze z powodu innych schorzeń współistniejących nie mogę przyjmować żadnych leków przeciwbólowych oprócz paracetamolu który na mnie nie działa a po operacji miałam podawana tylko morfinę.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group