1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak drobnokomórkowy (DRP)
Autor Wiadomość
ania01139 



Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2011-10-07, 22:31  Rak drobnokomórkowy (DRP)


Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się w => tym wątku <=



nowotwór drobnokomórkowy złośliwy przekraczający granice płuc i oskrzeli...proszę o dokładniejszą informację co to oznacza...jestem z Tobą tato...

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2011-10-07, 22:58 ]
Post wydzielony do osobnego wątku zgodnie z Regulaminem Forum.
_________________
....
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2011-10-07, 22:59  


ania01139, abyśmy mogli powiedzieć co to dokładnie oznacza potrzebujemy więcej informacji - jakieś wyniki badań, wypisy ze szpitala, opis stanu pacjenta, opis przebytego leczenia.
Polecam ten post: Jak zadać na Forum pytanie by uzyskać POMOCNĄ odpowiedź?
_________________
 
ania01139 



Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2011-10-08, 22:13  


Proszę o pomoc w rozumieniu tego co było napisane na wypisie ze szpitala mojego taty...nowotwór złośliwy, drobnokomórkowy przekraczający granice płuc i oskrzeli...co to znaczy" przekraczający granice"? czy sa to przerzuty? byly jeszce jakies symbole ale bylam w takim szoku, ze nie pamietam ich...23 wrzesnia trafil do szpitala tydzien pozniej dostal wyniki badan...we wtorek pierwsza chemia..juz jest podłamany psychicznie a ja nawet nie umiem z nim o tym rozmawiac...

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2011-10-08, 22:16 ]
Wątek scalony. Aniu, masz założony swój własny wątek, opisuj w nim proszę Waszą historię (zgodnie z Regulaminem).

_________________
....
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2011-10-08, 22:20  


To określenie z ICD-10, C34.8 - Nowotwór złośliwy oskrzela i płuca, zmiany przekraczające granice oskrzela i płuca.

Drobnokomórkowy rak płuca jest agresywnym nowotworem, szybko dającym przerzuty. Dobrze reaguje na chemioterapię, jednak jest to tylko czasowa poprawa i niestety szybko następuje wznowa lub progresja.
Rokowanie w tym typie nowotworu jest złe.

Bez wyników badań (piszesz, że tata je otrzymał, masz do nich dostęp?) nie da się nic powiedzieć ponadto. Rozumiem, że jesteś w szoku, ale tym tacie nie pomożesz - jeśli chcesz od nas informacji musisz niestety dać nam podstawy do ich udzielenia.

Jaką chemię ma otrzymać tato? W jakim jest wieku? Czy cierpi na jakieś choroby poza nowotworem?
_________________
 
ania01139 



Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2011-10-09, 08:06  NOWOTWÓR PŁUC DROBNOKOMÓRKOWY


Witam...Jestem tutaj pierwszy raz, zarejestrowałam się ponieważ szukam wszelkich informacji na temat nowotwora płuc. Tak w skrócie...
23 września mój tato trafił do szpitala z zapaleniem płuc i oskrzeli..tydzień pózniej dostał wypis na którym było napisane: NOWOTWÓR PŁUC DROBNOKOMÓRKOWY, ZŁOŚLIWY PRZEKRACZAJĄCY GRANICE PŁUC I OSKRZELI...Kiedy to przeczytałam trafiło prosto w moje serce nie pamiętam tych oznaczeń, które tam jeszcze były. Jutro dołącze je wszystkie. Na ta chwilę bardzo proszę aby ktoś pomógł mi zrozumieć to co jest napisane na wypisie. Co oznacza sformułowanie "przekraczający granice"? Czy sa to przerzuty?
Ja nie potrafie z nim o tym rozmawiać, już jest bardzo podłamany więc narazie o jego chorobie bedzie rozmawiac z Nim moja mama..
We wtorek ma pierwsza chemie...Musi sie wszystko ułożyć nie potrafie sobie nawet wyobrazic co bedzie jiedy nie bedzie Go z nami..jak mam mu pomoc zeby nie zalamal sie psychicznie? Boje sie tego a On musi miec sily zeby walczyc...z gory dziekuje

[ Dodano: 2011-10-09, 08:23 ]
Właśnie zobaczyłam,że wczoraj dostałam odp pierwsze ale zacznę od własnego wątku...dodam, że moj tato ma 50 lat nie choruje ..przeszedl na diete poniewaz ma obtłuszczona watrobe no i lekarze boja sie zeby cukrzyca sie nie wdala...wupis ,historie choroby i rodzaj chemi dodam jutro.

[ Dodano: 2011-10-09, 09:16 ]
Mam podała mi jeszcze taki KOD ICD;C34,8

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2011-10-09, 10:01 ]
Wątek scalony po raz drugi.
Aniu - jeśli nie wiesz jak poruszać się po Forum, daj znać. Inaczej kolejnym razem dostaniesz formalne ostrzeżenie za łamanie Regulaminu.


_________________
....
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2011-10-09, 10:02  


Czekamy w takim razie na wspomnianą dokumentację, reszta wyjaśniona w poście powyżej.
_________________
 
kasiutka72 


Dołączyła: 03 Mar 2011
Posty: 34
Skąd: olsztyn
Pomogła: 3 razy

 #7  Wysłany: 2011-10-09, 11:08  


Przykro Aniu że i Twój tata zachorował na to paskudztwo."Przekraczajacy granice płuca i oskrzela" niestety oznacza przerzuty.Mój tatko miał też drobnokomórkowego.
 
Ewelina Żurek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 618
Skąd: Radom
Pomogła: 95 razy

 #8  Wysłany: 2011-10-10, 09:59  


ania01139, spokojnie. Wiem, że wszystko w tobie krzyczy ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat sytuacji Twojego Taty muszisz wrzucić więcej informacji i tym samym umozliwić specjalistom odpowiedź na Twoje pytania. Zeskanuj lub przepisz wszystkie mozliwe wyniki badań. My wszyscy przez to przechodziliśmy. Przykro mi bardzo.
 
Ewelina Żurek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 618
Skąd: Radom
Pomogła: 95 razy

 #9  Wysłany: 2011-10-18, 13:13  


ania01139, zaglądasz tu jeszcze? Co u Was?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group