1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
carcinoma nonmicrocellulare
Autor Wiadomość
vorandrezov 


Dołączyła: 12 Cze 2013
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2013-06-12, 13:12  carcinoma nonmicrocellulare


Witam,
jestem młoda osoba i na wstępie chciałaqbym zaznaczyc, ze nie mam pojęcia o chorobach. Cała ta sytuacja wydaje mi sie nienormalna. Zachorował mój ojciec i mam wrazenie, ze coś mi umyka.

Przedstawiam wypis ze szpitala. Moje pytania sa nastepujace:
dlaczego w szpitalu specjalistycznym ojciec dostał wypis i jest w domu, kiedy nie moze w ogóle chodzić? jaką opieke na podstawie wynikow badan ja moge zapewnic?
powinnam go gdzies zapisac? na chemio/radio terapię?

ojciec wyglada strasznie, schudł, nie ma apetytu. Sytuacja, ktora sie ostatnio wydarzyła doprowadza mnie do szału. Nie ma mnie w domu, studiuje w innym mieście, zaraz pakuje sie w pociag i jade zobaczyc co się tam dzieje. Brat opowiedzial mi, ze tata starał sie podciagnac na lozku i złamał sobie reke , tą kosc, gdzie ejst biceps! W szpitalu powiedzieli, ze lekarz nie podejmie sie leczenia, nie ma na tej rece nawet gipsu, czy to jest normalne?
boje sie ze pojade do domu i nie bede wiedziala co zrobic. chodzi mi dokladnie o to, czy powinnam skierowac tate na jakies konkretne leczenie czy z tego wynika wszystkiego, ze lekarze "nie podejmą się".

Prosze wybaczyc za nieskladnosc całego opisu, troche stres mnie zjada, usiade wieczorem to moze jakos trzeźwiej dopytam.
Prosze o pomoc, zawiazali ojcu reke w bandaz poprostu.







CCF20130611_00000.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 954 raz(y) 258,15 KB

CCF20130611_00002.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 928 raz(y) 155,27 KB

CCF20130611_00001.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 828 raz(y) 323,44 KB

 
magdal 



Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 500
Skąd: łódzkie
Pomogła: 105 razy

 #2  Wysłany: 2013-06-12, 13:25  


Witaj na forum. Wklejając badania pamiętaj o usunięciu danych lekarzy.
Co do twych pytań, nie jestem specjalistą ale wydaje mi się że musicie na pewno skonsultować się z onkologiem. Zresztą taka sugestia jest w wypisie ze szpitala. Padło słowo "pilna". Zapewne jesteś w szoku, ale powoli zaczniecie działać i wasza wiedza na temat choroby taty będzie większa.
Trzymajcie się, bo trudny czas przed wami.
Na pewno zaraz odezwą się do ciebie ludzie, których wiedza na ten temat jest bardzo duża.
Magda
_________________
Tata NDRP, Mama DRP
 
ewik 


Dołączyła: 08 Paź 2010
Posty: 159
Skąd: Warszawa
Pomogła: 20 razy

 #3  Wysłany: 2013-06-12, 14:01  


Witaj,

vorandrezov napisał/a:
dlaczego w szpitalu specjalistycznym ojciec dostał wypis i jest w domu, kiedy nie moze w ogóle chodzić? jaką opieke na podstawie wynikow badan ja moge zapewnic?
powinnam go gdzies zapisac? na chemio/radio terapię?
- na oddziale chorób płuc przeprowadzili diagnostykę (z wypisu wynika, że jest to rak płuc, brakuje opisu TK) i zalecili konsultację onkologiczną. Być może szpital w Prabutach nie prowadzi leczenia onkologicznego, w związku z tym zalecono konsultację onkologiczną w innej placówce. Do onkologa nie potrzeba skierowania, trzeba zabrać wszystkie wyniki, onkolog zdecyduje o dalszym leczeniu.

Ręka zapewne była prześwietlana (wynik?), czy to złamanie jest wynikiem przerzutów? Jeśli tak, to może (?) zakładanie gipsu nie ma sensu, bo ręka się nie zrośnie ze względu na uszkodzenia przez proces nowotworowy.

Informacje nie są pełne, jak dotrzesz do domu to może coś więcej się dowiesz, odezwij się wtedy z pytaniami.

trzymaj się
_________________
pozdrawiam,
Ewik
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group