1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz pęcherza moczowego z przerzutami
Autor Wiadomość
Zula1 


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2011-04-04, 23:00  Guz pęcherza moczowego z przerzutami


Pomóżcie!!! Na pewno wszyscy tak zaczynają.

Nie wiem co mamy robić. Ile można czekać, przecież każdy dzień liczy się po takiej diagnozie.
Mojemu tacie (62 lata) postawiono miesiąc temu diagnozę - guz pęcherza moczowego. Trzy tygodnie czekaliśmy na wynik ekspertyzy histopatologicznej z pobranego materiału z nadzieją. Rozpoznanie - carcinoma urotheliale high grade invasium telae muscularis infiltrans (pT2). Większość utkania nowotworowego w martwicy.

Zrobiono TK klatki piersiowej. Oto opis:

W obu płucach liczne różnej wielkości ogniska meta, największy guzek w płucu lewym w dolnej części segmentu 6 o śr. 33mm, w płucu prawym 34 mm również w segmencie 6. Zmiany zlokalizowane głównie w płatach dolnych podopłucnowo. Pakiet powiększonych węzłów chłonnych? naciek npl? w śródpiersiu tylnym przylegający do przełyku, tchawicy i aorty zstępującej. Zmiana o szacunkowych wymiarach 60x50x35mm ściśle przylega do przełyku - nie można wykluczyć naciekania. Od okolicy okienka aortalno płucnego ku dołowi światło przełyku niewidoczne - ucisk? naciek? na długości ok 45mm. Pozostałe węzły chłonne śródpiersia niepowiększone i granicznej wielkości. W biegunie górnym prawej wnęki węzeł 22mm. Nie stwierdza się obecności powiększonych węzłów chłonnych w lewej wnęce.
W wątrobie w zakresie objętym badaniem torbielki.
Drobne pojedyncze ogniska sklerotycznej przebudowy kostnej w kręgosłupie piersiowym żebrach.

Mama pojechała z tatą do specjalisty urologa i do radiologa. Z tego co mi przekazywała, lekarze mówią, że rak nie kwalifikuje się do chemioterapii tylko do radioterapii. Niestety nie będą go operować.
Znowu czekamy na telefon, kiedy będą pierwsze zabiegi radioterapii. Powiedzieli, że po 10 kwietnia. Ale zalecili jeszcze o konsultację z lekarzem onkologiem w sprawie chemii, lecz polecany lekarz ma wolny termin dopiero po 14 kwietnia. Prywatne wizyty nie wchodzą w grę, bo są takie same terminy. Nigdzie nie chcą przyjmować szybciej, wszędzie są długie terminy, nawet jak prosimy o wizyty prywatne. Ile można czekać??
Mieszkamy w Kołobrzegu, może ktoś zna dobrego lekarza, który może nam pomóc????

Tata nic nie chce jeść ani pić, bo jak zje to nie może się wypróżnić. Niknie w oczach, jest słaby.

Jestem w stanie nawet pojechać gdzieś dalej.
Tylko niech mi ktoś poradzi gdzie?
I czy jest jakaś szansa, bo wszyscy lekarze tak się zachowują jakby już w ogóle jej nie było. Mam wrażenie, że między wierszami radzą aby się położył i umierał.

Proszę o jakiekolwiek rady.
_________________
Ola
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2011-04-05, 07:19  


Zula,

Przykro mi to pisać, ale rak z przerzutami do płuc, nieoperacyjny, to najwyższe stadium zaawansowania choroby.
Proponowana Wam radioterapia, ewentualnie też chemioterapia, o ile stan zdrowia taty pozwoliłby na jej zastosowanie,
mają charakter leczenia paliatywnego, mającego w sposób możliwy poprawić jakość życia.
Jeżeli Twoje pytanie o szanse dotyczy zmniejszenia dolegliwości związanych z chorobą, to oczywiście szanse na to są.
Niestety nie jest tak w przypadku pytania o możliwość wyleczenia lub nawet powstrzymania dalszego postępu choroby na dłuższy czas.

Pozdrawiam :tull:
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #3  Wysłany: 2011-04-05, 13:31  


Konsultacje prywatną można zamówić (krótkie terminy) w Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku k/Warszawy. Wizyta kosztuje 180zł i można przyjechać tylko z dokumentacją chorego.
 
Ola 


Dołączyła: 31 Sty 2009
Posty: 18
Pomogła: 2 razy

 #4  Wysłany: 2011-04-06, 22:26  


jest jeszcze PFESO. Przychodnia Polskiej Fundacji Europejskiej Szkoły Onkologii. Przyjmuje tam, między innymi, dr Roman Sosnowski. Swego czasu (nie jestem pewna czy nadal) przyjmował również dr Tomasz Demkow - Kierownik Kliniki Nowotworów Układu Moczowego,Centrum Onkologii w Warszawie.

Czas oczekiwania nie jest długi, koszt to bodajże sto kilkadziesiąt - dwieście złotych, do dr Demkowa było chyba trochę drożej.

Adres:
ul. Nowogrodzka 62a
02-002 Warszawa

Przychodnia czynna:
od poniedziałku do piątku
w godz. 08:00-20:00

Tel. (22) 331 41 40
Tel. (22) 428 17 61

Urologia onkologiczna

Dr n. med. Chwaliński Tomasz
Wtorek 14:30 - 19:00
Środa 15:30 - 18:00

--------------------------------------------------------------------------------
Dr n. med. Rogowski Wojciech
Wtorek 16:00 - 18:00

--------------------------------------------------------------------------------
Lek. med. Szymański Michał
Piątek 16:30 - 20:00

--------------------------------------------------------------------------------
Dr n. med. Sosnowski Roman
Poniedziałek 15:30 - 17:30

--------------------------------------------------------------------------------
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group