1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz nosogardła -podejrzenie chłoniaka z płaszcza-białaczka
Autor Wiadomość
Czumulungus 


Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 3
Skąd: Katowice

 #1  Wysłany: 2018-06-13, 16:28  Guz nosogardła -podejrzenie chłoniaka z płaszcza-białaczka


Witam Was serdecznie .

W ubiegłym roku trafiłem do Ochojca na operacje przegrody nosowej ,w trakcie operacji okazało się ,że miałem guza nosogardła ,którego mi całkowicie usunęli .
Mam prośbe do bardziej doświadczonych forumowiczów o zerknięcie na mój przypadek .
Czy z takimi wynikami mam się przejmować ?W nastepny czwartek ide na nastepną operacje niby stetoplastyki przegrody nosowej ,ale czuje że dzieje sie coś złego w moim organizmie .bo znowu zatyka mi nos i boje się że ten guz znowu się odrodził .
Dostałem tez ostatnio informacje ,że całkiem prawdopodobne jest to ,że mam białaczke .
Prosze Was o spojrzenie na te wyniki .

Wyniki badania histopatologicznego po raz pierwszy :

Utkanie o częściowo zatartej budowie z proliferacją drobnych limfocytów i zachowaniem części grudek chłonnych .Prawdopodobnie odczynowy rozrost komórek płaszcza .
W celu wykluczenia chłoniaka wskazana konsultacja w I.O.
Wykonano :CD45, CD20, CD3, CD79, CD43, CD68,CD21,CD138,Ki67,CD1

Drugie badanie

Pobrane tkanki i narządy
Guz nosogardła

Rozpoznanie patomorfologiczne :
Fragmenty migdałka gardłowego z łagodnym rozrostem grudek chłonnych i szeroką strefą T.Prawidłowy rozkład limfocytów T(CD3+) i limfocytów B(CD20+, PAX5+).
Barwienie na cykline D1 ujemne.W strefie międzygrudkowej liczne eozenofile (CD15+) oraz pobudzone immunoblasty (CD30+ .EMA-, MUM-1/+).Brak klasycznych komórek RSH.Obraz mikroskopowy odpowiada odczynowemu zapaleniu migdałka gardłowego .

Powiem szczerze ,że nie rozumie dlaczego najpierw jest mowa o jakims podejrzeniu chloniaka płaszcza ,a w drugim badaniu wyszło według Onkologów ,że nic mi nie ma i wypisali mnie z onkologi.A teraz dostaje informacje że możliwe że mam białaczke ???

Niewiem ,co o tym mysleć .

Pozdrawiam
_________________
IRON MEN MOD ON
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #2  Wysłany: 2018-06-13, 21:01  


Dlaczego mówisz, że masz białaczkę? Nie podałeś nam pełnej dokumentacji, w tym ostatniej morfologii.
Rekonsultacja wyniku wyklucza chłoniaka z komórek płaszcza. Diagnostyka chłoniaków jest bardzo trudna i nieustannie obserwujemy pacjentów, którym ktoś napisał, że mają chłoniaka, a go nie mają; że mają chłoniaka rodzaju A, a mają B, etc... Dlatego jeśli wynik był konsultowany i wykluczono tę chorobę - nie ma się czym martwić.
Czy możesz wstawić zdjęcie pełnego histpat?

Leczeniem chłoniaków, jak i białaczek, zajmują się głównie hematolodzy. Jeśli masz wątpliwości - skonsultuj się z jakimś hematologiem. Tych w Katowicach nie brakuje. Jakiś kontakt mogę podać na priv.
 
Czumulungus 


Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 3
Skąd: Katowice

 #3  Wysłany: 2018-06-13, 22:16  


Ostatnie wyniki ,oraz to co dostałem po zbadaniu tego guza za pierwszym razem a wyniki z dodatkowych badan podałem powyżej już :żadnych dodatkowych wyników nie mam .

Podejrzewam że jetem pod najlepsza opieką w Katowicach ,ale starsznie mnie nastraszył ostatnio i nie rozumie dlaczego powiedział mi że mam Białaczke ..Bede Was informował o dalszych moich losach :)ale jestem bardzo ciekaw waszych poglądów na ta sytuacje .

[ Dodano: 2018-06-13, 23:18 ]
nie ogarnąłem za pierwszym razem dodawania załączników :)







IMG-1031.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 814 raz(y) 139,74 KB

IMG-1037.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 751 raz(y) 61,64 KB

IMG-1035.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 752 raz(y) 142,26 KB

_________________
IRON MEN MOD ON
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #4  Wysłany: 2018-06-14, 08:56  


Masz jedynie eozynofilię, która wymaga wyjaśnienia. Jest niewielka i nie świadczy o białaczce zapewne, ale trzeba wykluczyć inne przyczyny. Np. alergiczne czy pasożyty.

Białaczki na podstawie tej morfologii na pewno nie masz.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group